folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Endüstri Mühendisliği Okumuş, Okuyan Veya Bilenler

Endüstri Mühendisliği Okumuş, Okuyan Veya Bilenler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XpertVision
    XpertVision's avatar
    Erkek

bu sene sınava gircem ama meslek seçimine şmdiden taktım endüstri mühendisliği bana cazip geliyor çünkü ben çok fazla çalışmayı sevmeyen birisiyim ve sürekli masa başında bilgisayar karşısında oturacağım bir meslek istemiyorum tabii bunu belirleyemem ama endüstri mühendisleri genelde şirketlerde insan kaynakları üst-düzey yöneticilik tarzında mevkilerde olabiliyorlar benimde amacım bu işte zorluklarını iyisini kötüsünü bilenler varmı google da araştırma yaptıma ama tbt ailesi geniştir vardır bi kariyer yapmış yakını die sorayım dedim

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek

bedenen en az sekilde çalışıp en iyi parayı kazanmak istiyorsan üstüne birde kariyer yapmak istiyorsan mimarlığı seç

devlet istatistik ensititüsüne göre kişi başına düşen tuğla öldürüyormuş
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

genelde CEO olarak çalımaktalar ancak CEO olabilmek içinde özellikle üretim yapan çok uluşlu firmalarda yaklasık 4-5 yıl cacıgını cıkarana kadar calıstırıp sonra her 2 yılda 1 kıdem atlama ile kariyer yapmana müsade ederler ve sonunda senn emekliliğine kısa bir süre kalıncada CEO yada halkla ilişkilerden sorumlu müdür v.s sıfat sahibi yaparlar. Tabiki erkenden o makama oturanlarda mevcuttur erkenden oturabilmek için firma giderlerinde bulacagın bir ipucu ile %40 a varan kar ettirmelisin.

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XpertVision
    XpertVision's avatar
    Erkek

çalışmayı sevmiyorum dediysem gereksiz şeylere çalışmayı sevmem yoksa sevceğim işte çalışırım kendimi geliştirmeyi severim yani

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

çok fazla çalışmayı sevmemek nedir. oradan oraya koşturmayı mı sevmiyorsun.

endüstri mühendisleri bilgisayar başında oturup muhasebecilik oynamazlar bir kere.

örneğin bizim okul imalat sektörü odaklı adam yetiştiriyor. imalat aşamalarında üretim, planlama, lojistik gibi tüm şeylerin kontrolünü patron senden bekleyecektir. ekonomik durumu değerlendirip, yatırımları yönlendirmeni bekleyecektir. bunları çalışmadan yapabileceğini düşünme bence.

ya da bankacılık sektörüne girip müfettişlik gibi alanlara yönelirsin. bankalar iyi para verirler, ama iyide koştururlar adamı.

okuma hayatını sorarsan ilk 2 senede makine mühendisliği derslerinin çoğu bitiyor. ekonomi, yönetim ve üç boyutlu makine dizaynı gibi fantezi dersler başlıyor.

bende endüstri mühendisliğine yeni başladım. ancak araştırmalarım bunları göstermekte.

Listening to the wind of change.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

hayatını bussiness man olarak sürekli takım elbise içerisinde hergün ve herkese gülerek sakinlikle cevap verebileceksen aynı zamanda otoriter olabilip, yıllık izinlerini bile kariyer için yakabileceksen tavsiye bi meslektir arkadaşım ODTÜ 4. sınıf öğrencisi ve bi firmada calısmaya 3.sınıf sonunda başladı hemde çok çok iyi şartlarda

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XpertVision
    XpertVision's avatar
    Erkek

sRcN bunu yazdı:
    -----------------------------

hayatını bussiness man olarak sürekli takım elbise içerisinde hergün ve herkese gülerek sakinlikle cevap verebileceksen aynı zamanda otoriter olabilip, yıllık izinlerini bile kariyer için yakabileceksen tavsiye bi meslektir arkadaşım ODTÜ 4. sınıf öğrencisi ve bi firmada calısmaya 3.sınıf sonunda başladı hemde çok çok iyi şartlarda

işte o bussiness man kelimesi abi hep o amerikan filmleri yüzünden sabah kalkıp kendi arabama atlayıp işe giderken kapıda hoşgeldiniz x bey sesi hayalim bu işte :))

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XpertVision
    XpertVision's avatar
    Erkek

husnuweb bunu yazdı:

endüstri mühendisleri bilgisayar başında oturup muhasebecilik oynamazlar bir kere.

örneğin bizim okul imalat sektörü odaklı adam yetiştiriyor. imalat aşamalarında üretim, planlama, lojistik gibi tüm şeylerin kontrolünü patron senden bekleyecektir. ekonomik durumu değerlendirip, yatırımları yönlendirmeni bekleyecektir. bunları çalışmadan yapabileceğini düşünme bence.

ya da bankacılık sektörüne girip müfettişlik gibi alanlara yönelirsin. bankalar iyi para verirler, ama iyide koştururlar adamı.

okuma hayatını sorarsan ilk 2 senede makine mühendisliği derslerinin çoğu bitiyor. ekonomi, yönetim ve üç boyutlu makine dizaynı gibi fantezi dersler başlıyor.

bende endüstri mühendisliğine yeni başladım. ancak araştırmalarım bunları göstermekte.

dersler diğer mühendisliklere göre daha kolay dmi?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

hosgeldiniz x bey için öncelikli olarak 4-5 yıl hosgeldiniz x bey diyerek elinde üretim raporları ve notları ile birlikte birilerinin arkasından koşturman gerekecek ancak bu yıldırmasın zafere giden yolda hersey mübahtır ;)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

XpertVision bunu yazdı:

husnuweb bunu yazdı:

dersler diğer mühendisliklere göre daha kolay dmi?

öyle bir söylenti gelir geçer. henüz okumadım bilmiyorum.

ancak bu bölümün olayının tamamen okulda gördüklerin olmadığını düşünüyorum.

Listening to the wind of change.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kroo
    kroo's avatar
    Erkek

seadog bunu yazdı:

bedenen en az sekilde çalışıp en iyi parayı kazanmak istiyorsan üstüne birde kariyer yapmak istiyorsan mimarlığı seç

eğitim hayatın boyunca sıkarlar hiç bi mühendise benzemez eğitimin bambaşkadır mimarlık

bu dünyada da öbür dünyada da yanmanın yolu plajdan geçer
Toplam Hit: 3462 Toplam Mesaj: 34