folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Endüstri Mühendisliği Okumuş, Okuyan Veya Bilenler

Endüstri Mühendisliği Okumuş, Okuyan Veya Bilenler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek

Tüm mühendisliklerin ve mimarlığın ders programlarını nasıl okundugunu iyi biliyorum. hangisinin üniversite sonrası durum ları ne biliyorum o yüzden onu söyledim dostum.

ayrıca endüsti bence gereksiz bir mühendislik. inşaatın ve makinenin alt dalı ve okuması gereksiz yere zor

devlet istatistik ensititüsüne göre kişi başına düşen tuğla öldürüyormuş
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nitrous
    Nitrous's avatar
    Erkek

Endüstri müh bitirdim ben hadi beni müdür yapın yönetici yapın ceo yapın yok.Ki düşünün bir firmada kaç tane yönetici kadrosu var kaç tane mühendis ve işçi kadrosu var.Ayrıca senden istenen atıyorum lastik fabrikasında hem lastik üretim olayını bilmen yani ne kullanılır ne kadar kullanılır hangi aşamadan geçer şu bu yani bütün mühendislik bilgilerini bilmen gerekir ki bunları önüne alıp saksıyı çalıştırıp bir geliştirme proje vs yapıp sonuçta patronunun karlılığını arttıracaksın.Ama bir mühendisin %1 bilgisini sadece teorik olarak dahi bilmezken ki üretim sahasını hiç hesaba katmıyorum bile nasıl olacakta bunu başarabileceksin.çok gereksiz "arada kalmış" ne idüü belirsiz bir meslek olarak görüyorum.Araştırın Dünyadaki holdinglerin ceolarına %90 i mühendis(genelde makine) yada iktisat işletme eğitimi almıştır.Bence bu bölümü okuyacağına ilgin olan bir mühendislik dalını oku üstüne yada eş zamanlı işletme oku al sana yönetici mühendis:) hemde en alasından. çalık holdingin enerji grubu ceosu makine mühendisi yurt dışındada işletme üzerine master yapmış örneğin.

<< Nitrous@TahriBaT.com >>
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maximuss
    maximuss's avatar
    Erkek

Nitrous bunu yazdı:
    -----------------------------

Endüstri müh bitirdim ben hadi beni müdür yapın yönetici yapın ceo yapın yok.Ki düşünün bir firmada kaç tane yönetici kadrosu var kaç tane mühendis ve işçi kadrosu var.Ayrıca senden istenen atıyorum lastik fabrikasında hem lastik üretim olayını bilmen yani ne kullanılır ne kadar kullanılır hangi aşamadan geçer şu bu yani bütün mühendislik bilgilerini bilmen gerekir ki bunları önüne alıp saksıyı çalıştırıp bir geliştirme proje vs yapıp sonuçta patronunun karlılığını arttıracaksın.Ama bir mühendisin %1 bilgisini sadece teorik olarak dahi bilmezken ki üretim sahasını hiç hesaba katmıyorum bile nasıl olacakta bunu başarabileceksin.çok gereksiz "arada kalmış" ne idüü belirsiz bir meslek olarak görüyorum.Araştırın Dünyadaki holdinglerin ceolarına %90 i mühendis(genelde makine) yada iktisat işletme eğitimi almıştır.Bence bu bölümü okuyacağına ilgin olan bir mühendislik dalını oku üstüne yada eş zamanlı işletme oku al sana yönetici mühendis:) hemde en alasından. çalık holdingin enerji grubu ceosu makine mühendisi yurt dışındada işletme üzerine master yapmış örneğin.

bende bilg muhendisiligi okuyorum , seneye diploma tezini verip bitiricem . sonrasinda ingilterede MBA ( isletme yoneticiligi ) uzerine master yapmak istiyorum . monitore fazla bakmak , yoruyor beni :) bu yuzden daha masa basi meslek istiyorum ...

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XpertVision
    XpertVision's avatar
    Erkek

@nitrous hocam soğuttun beni bu kadar kötümü bu bölüm ya :S

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

seadog bunu yazdı:

Tüm mühendisliklerin ve mimarlığın ders programlarını nasıl okundugunu iyi biliyorum. hangisinin üniversite sonrası durum ları ne biliyorum o yüzden onu söyledim dostum.

ayrıca endüsti bence gereksiz bir mühendislik. inşaatın ve makinenin alt dalı ve okuması gereksiz yere zor

bilmeden konuşmak ne kolay ya.

endüstri mühendisliğinin inşaat ile ne alakası vardır arkadaşım. 

eskiden böyle bir mesleğe gerek duyulmaması bugünkü ceo'ların çoğunun iktisat mezunu olmasını açıklar.

ayrıca bölümün tüm ekonomi ve yönetim derslerinin üstüne makine mühendisliğinin temel derslerini içermesi, isteyene yaz okuluna gelip akışkanlar mekaniği ve termodinamik gibi ekstra dersler alıp bir diploma daha vermesi de cabasıdır.(bizim okulda)

istersen git bilgisayar mühendisliği oku arkadaşım, ya da çevresi olanın iş bulduğu inşaat sektörüne atıl, o da olmadı binlerce mezun veren makine mühendisliğini de düşünebilirsin. eminim milyoner olma şansın daha fazladır. 

He is finding himself.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek

@hüsnüweb hacım sen inşaat mühendisliğinin sadece yapı statiği hesapladığını mı sanıyorsun? 

inşaat mühendisliği temel mühendisliklerden ikisinden biridir. senin endüstri mühendisliği dediğin inşaatın ve makinenin 3 5 dersinin genişletilmesiyle oluşmuş bir bölüm. asıl yönetici mühendislik inşaat mühendislğidir. nasıl bilgisayar mühendisliğinden yazılım mühendisliği diye bir bölüm uydurmuşlarsa endüstri de aynısıdır.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zervalone
    zervalone's avatar
    Erkek

artık çoğu mühendisliktede yükselmek amelelik yapmamak için uzmanlık yapmak şart oldu. onun için çoğu mühendis(inşaat elektronik vs) yönetim (bm) masterı yapmaktadır. bu nedenle endüstri mühendisine gereksinim gittikçe artmak yerine azalmaktadır

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    66albay
    66albay's avatar
    Erkek

hocam illa mühendis olacam diyosan bilgisasyar, elektronik veya makina oku. haberleşme vs de olur.

ama ömründen ömür eksiltir söyleyeyim. o kadar saç zayiatı verip sıkıntı yaşayacağına tıp oku. işletme filn oku. ingilizceni ilerlet bi mastır ekle yanına.

endüstri okuyan arkadaşlarım var ve bize göre çok az çalışıyolar. yaya yaya geçiyolar anasını satayım...

bu arada ben elektronik mühendisliğinde ömür tüketmekteyim:D

seneye gel yardımcı olurum sana:D

c farz , java sünnet, msdn kutsal kitaptır, f1 yardımcın olsun. Cumaya gittim dahada gelmem
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

seadog bunu yazdı:

@hüsnüweb hacım sen inşaat mühendisliğinin sadece yapı statiği hesapladığını mı sanıyorsun? 

inşaat mühendisliği temel mühendisliklerden ikisinden biridir. senin endüstri mühendisliği dediğin inşaatın ve makinenin 3 5 dersinin genişletilmesiyle oluşmuş bir bölüm. asıl yönetici mühendislik inşaat mühendislğidir. nasıl bilgisayar mühendisliğinden yazılım mühendisliği diye bir bölüm uydurmuşlarsa endüstri de aynısıdır.

hocam kimse kafasına göre iki ders birleştirip bölüm oluşturmaz. özellikle tüm dünyada bulunan bir bölümse pek inanmam dediğine.

ayrıca yazılım mühendisliği de uydurulmuş bir bölüm değildir. amerikada'da computer engineering daha çok donanımla uğraşırken yazılım üzerine kurulmuş information system engineering vardır. zaten orada ve avrupa'da ne bölüm açılıyorsa bize de o geliyor.

ayrıca inşaat mühendisliği de kesinlikle yöneticikle ilgili değildir. inşaat mühendisleri mükemmel yapıların ince hesaplarıyla uğraşır. herkesin sanatı farklıdır.

burada okuduğumuz bölümleri övmenin bir anlamı yok. bilmeden yorum yapmanın hiç bir anlamı yok; hele ki daha hiç birimiz iş hayatına bile atılmamışken.

He is finding himself.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek

husnuweb bunu yazdı:

seadog bunu yazdı:

hocam kimse kafasına göre iki ders birleştirip bölüm oluşturmaz. özellikle tüm dünyada bulunan bir bölümse pek inanmam dediğine.

ayrıca yazılım mühendisliği de uydurulmuş bir bölüm değildir. amerikada'da co < ="editor/themes/simple/langs/tr.js" ="text/"> mputer engineering daha çok donanımla uğraşırken yazılım üzerine kurulmuş information system engineering vardır. zaten orada ve avrupa'da ne bölüm açılıyorsa bize de o geliyor.

ayrıca inşaat mühendisliği de kesinlikle yöneticikle ilgili değildir. inşaat mühendisleri mükemmel yapıların ince hesaplarıyla uğraşır. herkesin sanatı farklıdır.

burada okuduğumuz bölümleri övmenin bir anlamı yok. bilmeden yorum yapmanın hiç bir anlamı yok; hele ki daha hiç birimiz iş hayatına bile atılmamışken.

kesinlikle okuduğum bölümü övme gibi bir amacım yok. yanlış daha yeni mühendislikler hakkında araştırma yapıyorum. ona göre konuşuyorum. ayrıca iş hayatına atılmayla alakası yoktur ne alaka kurdun anlamadım. neyse  inşaat mühendisliği yönetimin asıl kendisidir. bi araştır istersen. asıl sen bilmeden konuşuyorsun. en basitinden wiki ye bak

Toplam Hit: 4086 Toplam Mesaj: 34