folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Erken Yatma Ve Kalkma Yöntemleri

Erken Yatma Ve Kalkma Yöntemleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

bence tek yöntemi istemek. isteyince oluyor. istemeyince saat bile kursan kalkamıyorsun.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    my4
    my4's avatar
    Erkek

rüya görüyor musun uykunda ? eğer görüyorsan bu uykunda hormon salgılandığı anlamına gelir . eğer rüya görmüyorsan . erken yatmaktan başka çaren yoktur .ayrıca koşu ya başla . ve sabah egzersiz yap böylece yorgun ama dinç olursun.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

erken yatarsan erken kalkarsın, erken kalkarsan erken yatamayabilirsin çünkü bir öğlen uykusu uyursan sıkıntı yapar. Ayran içip laktik asit miktarını arttırabilirsin, yorulmuş gibi uykun gelir. Yorulunca hemen uyunuyor ama kalkmada sıkıntı oluyor. Odanı havalandır kafanı kuzey doğru çevir, kuzey işe yaramazsa kafan güneyde olacak şekilde uyu tamamdır.

Sigara içiyorsan biraz sıkıntı, iç veya içme biraz egzersiz 15 dakika da olsa yap, nefes problemleri uykuyu siker atar.

kvasir tarafından 16/May/13 23:17 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsistherif
    anarsistherif's avatar
    Erkek

bende kolay uyuyorum da kalkamıyorum lan.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Balyoz99
    Balyoz99's avatar
    Erkek

1 kişide yatak odanı değiştir dememiş :)

Oturma ve yatak odan ayrı olsun. Bilgisayar yattığın odada ise dışarı çıkar, uyumak istediğin saatte yatak odasına geç. İmkanın varsa yatağını da değiştirebilirsin. Yatağı odanın köşesine yerleştirmen fayda/zarar sağlayabilir. Yatmadan önce mideni rahatsız edebilecek şeyler yeme. Kişiden kişiye değişir ama bende müzik dinlemek veya hayranı olmadığım dizi/film'leri izlemek uykumu getiriyor, sende kendine göre birşeyler deneyebiirsin. Bu yattığında uyuyabilmek içindi.

Uykuyu düzenlemek için ise: 1.gün Sabah 7-8'de uyuma akşam 8-9'a kadar sabret. Büyük ihtimalle gece yarısı uyanırsın. 2.gün yine 20:00-21:00 gibi yatıp 2-3 gibi uyanmaya çalış. 4-5 gün akşam yatıp sabah 3-4 gibi uyanırsan alışırsın.

Balyoz99 tarafından 16/May/13 23:51 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistic
    pesimistic's avatar
    Erkek

Bundan al sık burnuna. Burunu açar böylece seni rahatlatır. Ha burnum tıkalı değil diyebilirsin ama dene gör :) Fazla oksijen adamı rahatlatır böylece uykun gelir. Ben kullandığım zamanlarda çok rahatlıyordum amk sanki uyuşturucu gibiydi :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek
    DevilRullz bunu yazdı

Bundan al sık burnuna. Burunu açar böylece seni rahatlatır. Ha burnum tıkalı değil diyebilirsin ama dene gör :) Fazla oksijen adamı rahatlatır böylece uykun gelir. Ben kullandığım zamanlarda çok rahatlıyordum amk sanki uyuşturucu gibiydi :D

bunu belirli bir süreden fazla kullanman akciğerlerine zararlı. İlla ürün lazımsa breathright işe yarar.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    casey
    casey's avatar
    Erkek

Denemelere başlıyorum gittim 4 tane bira aldım içiyorum üstüne direk sıcak suya giricem sonra direk yatağa haydi hakkımızda hayırlısı

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zeytun-i
    Zeytun-i's avatar
    Erkek

1 de yatarım 4:30 gibi kalkarım genelde standarttır 3-4 saatten fazla uyuduğumda uyuya kaldığımı düşünüyorum.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Underground
    Underground's avatar
    Erkek

Göz bandajı kullan ve müzik dinle gerisi gelir zaten

Toplam Hit: 3086 Toplam Mesaj: 38