folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Ev Sahibi, Kira, Senet Üçgeni

Ev Sahibi, Kira, Senet Üçgeni

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

senet birşey ifade etmez ödemeyen adam yine ödemez

sen 8 ay için 8 tane senet yapacaktın madem elden verion kirayı her ay kiranı ödeyip tek tek senedini alacaktın

bu arada madem banka hesabından yatırılmıo para yani vergi kaçırıo git maliyeye belgenle şikayet et ödesin cezayı görsün anasının amını...

1 aylık depozito kira verip lüks rezidansları kiralayıp 1-2 sene çıkmayan insanlar biliyorum ev sahibi mahkemeyede verse hiçbirşey olmuyor

bu işi alışkanlık haline getirenler bile var :)

anca ev sahibi elektriği suyu kestirip çıkartmaya çalışıyor oda ev sahibinin üzerineyse böyle bu işin profesyonelleri var hoca seninki mevzu değil yani :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek

karşılığı olmayan senedin nesini tahsil edecekmiş ver deseydin mahkemeye ne alacak suçlu dahi çıkar dersin hakim bey ben bu pezevenge teminat olarak vermiştim ceza bile yer ama bir de noterden ben çıkıyorum diye kağıt yollamadığınız için siz suçlu çıkabilirsiniz nitekim kira akdi devam edeyor sayılabilir.

tahribat.com a can feda
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ray52Lewis
    Ray52Lewis's avatar
    Erkek

Adam muhtemelen 1 ay içerisinde yeni bir kiracı bulacak evine. Bazı duyumlarım var bu konuda. Kira akdi bizim açımızdan son bulur mu o zaman?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CnkGn
    CnkGn's avatar
    Erkek
    Ne yavşak ev sahipleri varmış meğer. 900 lira kira ödüyorum kendisinin belirttiği hesap numarasına kartsız olarak para aktardım bunun için atm 4.5 tl işlem ücreti kesti kiradan . Ev sahibide beni fırçalıyo . Amk bak yine sinirlendim

yo yo yo 1-4-8-3 to the 3 to the 6 to the 9 representing the abq. what up biaatch! leave at the tone...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Ne yavşak insanlar var,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

1- Seneti zorla imzalattı diyeceksin

2- Vergi dairesine şikayet edeceksin

Anasını zükerberg yani..

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EdepsizPenguen
    EdepsizPenguen's avatar
    Erkek

keşke yardımcı olabilecek bi kişi olsam ama şahsen başıma gelse silahı alıp gider evini basar çocuğunu rehin alır kendisinide orta yere çekip götüne kalınından bi cop sokardım o.ç. nasıl sinirlerim aattı bilemezsin hocam deli oluorum böyle insanlara.. bi tane de bana düşmezki yemin ediyom hayatımı hiçe sayıp sikmezsem cümle alemde gelsin götümü siksin diyom okdr ama bana denk gelmiyo işte.. geçmiş olsun hocam :/

Yüksek Fizik Mühendisi - Optik Sistem Mühendisi
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek
    EdepsizPenguen bunu yazdı

keşke yardımcı olabilecek bi kişi olsam ama şahsen başıma gelse silahı alıp gider evini basar çocuğunu rehin alır kendisinide orta yere çekip götüne kalınından bi cop sokardım o.ç. nasıl sinirlerim aattı bilemezsin hocam deli oluorum böyle insanlara.. bi tane de bana düşmezki yemin ediyom hayatımı hiçe sayıp sikmezsem cümle alemde gelsin götümü siksin diyom okdr ama bana denk gelmiyo işte.. geçmiş olsun hocam :/

EdepsizPenguen harbi edepsizsin haa :D Nick-Profil uyumu bu olsa gerek :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oliWeR
    oliWeR's avatar
    Erkek

ikerim öyle ev sahibini ben. bırak versin mahkemeye a.k cocuğu çek senet tahsilatçısımıymış yavşağım o devlet demeyecek mi bu senedi neye karşılık aldın bu adamdan ne sattın da senet aldın sattığın şeyin faturası nerde *mcık ağızlı seni avukatı bir daha aradığında anasını avradını soyunu sopunu söv gitsin a.koduğumun ibnesi sahur vakti bi ton günaha girdim amk.

Ne çok küfür ediyorsun diyorlar. Ne yani hayatın içine edenlere şiir mi yazayım ?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baron_27
    baron_27's avatar
    Erkek

ben vergisel olarak biraz aydınlatmaya çalışayım;

kişinin tek evi ise, ve konut olarak kullanılıyorsa ki öyle kullanılıyor, yıllık 3 bin TL. si vergiden istisnadır. kontratta yazan, veya ispatlayabilirseniz ödediğiniz aylık miktar örneğin 600 Lira ise. 6*12= 7200 TL. - 3000 = 4200 TL. 

adamın Vergiye esas geliri  4200 TL. dir. bundan giderlerini düşecektir. çünkü gelir vergisi safi gelirden alınır.

giderde iki yöntem var. birisi gerçek gider yöntemi ikincisi götürü gider yöntemi. 

Gerçek Giderde: adam ev için yaptığı giderlerini belgeleyebilirse, (bakım, onarım, temizlik giderleri) bunların toplamı

eğer belgeleyecek gideri yoksa götürü gideri seçer bu da %25 ini gider gösterebildiği sistemdir. 

4200 TL. %25 gider = 1050 TL. = 3150 TL. vergiye esas safi geliri. bunun %15 i Gelir vergisi olarak ödemek zorunda = 472 TL. 

+ Damga vergisi            28 tl. = 500 TL. eder.

bunu şikayet ederseniz (Vergi denetim başkanlıklarına, Gelir İdaresi başkanlıklarına) %10 u size ikramiye verilir 50 TL. eder. adama + 500 TL. de vergi ziyaı cezası kesilir. toplam 1000 TL. yi alırlar. bunun %10u da 100 TL. 

--- senet hakkında ---

Kambiyo senetleri illetten mücerrettir. yani oturmadık, hakkımızı almadıık diyemezsiniz asıl ilişkiyle alakasız kıymetli evraktır. onu alıp yırtmalısınız. aksi halde yasal yollardan alır. icraya verirse ödeme emrine itiraz edilebilir 7 gün içinde bu da; imza benim değil, borcum bukadar değil gibi sebeplerle edilebiliyor.

---- kira kontratı hakkında ----        

kira kontratını 12 aylık yapmış olabilirsiniz. önceden feshetme hakkınız var. ama keşke evden çıkmadan belli zaman önce örn bir iki ay ev sahibine iadeli tahütlü posta ile kontratı feshedeceğinizi bildirseydiniz. bunu bildirmediğiniz içn ev sahibiniz ben zarara uğradım diyebilir.

en mantıklısı gidip anlaşmak. ve seneti almak. 

baron_27 tarafından 12/Tem/13 01:25 tarihinde düzenlenmiştir

///______________
Toplam Hit: 4930 Toplam Mesaj: 32