Evrim Ve Bir Örnek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opensource2009
    opensource2009's avatar
    Erkek

ShockMan bunu yazdı:
    -----------------------------

Davos bunu yazdı:
    O yazar mal kesin neden böle bir düşünceye kapılmış ve evrimi yok etmiş...

Evrimin Gözle Görülebilecek Anlaşılabilecek bişey olduğuna Neden Şüpheyle Bakmamış Deseydin daha Doğru olacaktı. Evrim Milyar Senelerde Kendini Gösterebilen bi olguda olabilir Daha Kısada olabilse Dahi yinede Yaşayanların Anlama Kapasitesini aşan bir olguda olabilir pekala.

O Yüzden Evrim Var Yada Yok Demek için Henüz Erken. Var isede Evrimide Yaratan Yaratmıştır, Yaratan Nasıl Varolmuştur Geriye Kalan Tek Ve Cevapsız Soru ile Baş Başa Kalıyoruz. 

Evrim vardır ve bu bilimsel bir gerçektir.Teorisi falanda yoktur.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Davos
    Davos's avatar
    Erkek
    Herşey bilimsel gerçektir yok yaw bir gün bütün bu sorulara cvp vercem gitcem bilgili veya bir din adamıyla konuşucam video filan çekecem koyacam önünüze....
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zula
    zula's avatar
    Erkek

fuzbing bunu yazdı:

Ben başka bir örnek vereyim, burada bir çok lise öğrencisi var permütasyon ve olasılık görmüşsünüzdür. Şimdi 10 tane top düşünün her birinin üstünde 1'den 10'a kadar sayılar yazıyor ve biz bunların 6 tanesini seçiyoruz. 

1-2-3-4-5-6

şeklinde sıralı bir dizinin oluşma ihtimali sizce kaçtır? Evet bayağı yüksektir. Fakat ben bunu bir kaç deneme ile tutturabileceğimi iddia edersem ne dersiniz? Bakalım,

İlk çekmede şöyle bir şey gelmiş olsun; 7-1-4-2-8-10

İkinci çekme: 3-6-9-2-4-8

Üçüncü çekme: 4-2-5-8-10-1 ->> 2 rakamını tutturduk, evrim seçilimine göre faydalı özellikler korunur o zaman bu 2 her zaman orada duracaktır ve bizim top seçme sayımız 5'e inecektir.

Dördüncü çekme: 5-2-10-1-8-4

...

Bilmem anlatabildim mi?

anlatamadın bilader.. sen olasılığın nasıl bişey olduğuna çalış önc... bu bilimi bulan insanlar yıllarca yüksek matematik hesaplarıyla uğraşmış. sen 10 tane topla deney yapıyosun puhahahahahah

Dünyada "10" çeşit insan vardır; binary saymayı bilenler ve bilmeyenler..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cradle-Of-Filth
    Cradle-Of-Filth's avatar
    Erkek

O tahtanın hiç bir olasılık olmadan kendi kendine pencereye dönüşme olasılığıda hiç yok.
    Evrimde hiçbirşey raslantısal değildir. Canlılardan doğaya uyum gösterenlerin gösteremeyenlerle ayrılmasıdır evrim. Karıncayla beslenen bir kuşla balıkla beslenen bir kuşun arasındaki gaga uzunluğu farkıdır evrim.Bunun çok daha gelişmesiyle yeni türler oluşur.
    Evrim Tanrının karşıtı bir düşünce değil bir bilim dalıdır.
    Evrim bir teori değildir. Vardır ve bu kesindir. Canlıların nasıl evrimleştiğinin açıklamaları bir teori olabilir.

WELCOME TO THE INTERNET! -The men are men. -The women are usually men. -15 year old girls are FBI agents.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    legion_of_doom
    legion_of_doom's avatar
    Erkek
    fuzbing bunu yazdı:

Ben başka bir örnek vereyim, burada bir çok lise öğrencisi var permütasyon ve olasılık görmüşsünüzdür. Şimdi 10 tane top düşünün her birinin üstünde 1'den 10'a kadar sayılar yazıyor ve biz bunların 6 tanesini seçiyoruz. 

1-2-3-4-5-6

şeklinde sıralı bir dizinin oluşma ihtimali sizce kaçtır? Evet bayağı yüksektir. Fakat ben bunu bir kaç deneme ile tutturabileceğimi iddia edersem ne dersiniz? Bakalım,

Üçüncü çekme: 4-2-5-8-10-1 ->> 2 rakamını tutturduk, evrim seçilimine göre faydalı özellikler korunur o zaman bu 2 her zaman orada duracaktır ve bizim top seçme sayımız 5'e inecektir.

...

Misal sekizinci çekme: 10-2-5-3-9-6 ->> 6 rakamını da tutturduk top seçme sayımız 4'e inecektir.

...

Onbeşinci seçme: 1-2-10-8-3-6 ->> 1 rakamını tutturduk top seçme sayımız 3'e inecektir ve seçme sayısı da gitgide azacalaktır daha az top çektiğimiz için.

...

Onyedinci seçme: 1-2-3-5-8-6

...

Ondokuzuncu seçme: 1-2-3-4-9-6

Yirminci seçme: 1-2-3-4-10-6

Yirmibirinci seçme: 1-2-3-4-5-6.

Ben 21 deneme de tutturdum siz 30 deneme de tutturun başkası 50 deneme de tuttursun ama bu bin deneme asla olmayacaktır oysa ki baştaki olasılık milyonda birdi.

Bilmem anlatabildim mi?

evrimin mantığını ispatlamaya çalışırken bile evrimi baz alarak örnekeleme yapıyorsun.İyi de evrimi ispatlamaya çalışan birinin farklı şeyleri baz alması gerekmez mi? look at==> evrim seçilimine göre faydalı özellikler korunur

bunu bize sunuyorsun peki hangi konuda, evrimi ispatlama iddasındayken.Bahsettiğin bu sunu evrimin temel taşlarındandır.İyi de ben zaten evrimi kabul etmiyorum (türler arası geçişi) Sen bana kabul etmediğim birşeyden birşeyler ispatlamaya çalışarak hataya sebebiyet veriyorsun. Ayrıca seçilime göre faydalı özellikler korunur diye birşey yok. Kullanılan ve kullanılmayan özellikler vardır. Bu da onun faydalı yada faydasız olduğunu gösterir. Ayrıca hücreler de bilinç yoktur. Sana 10 sayısını çıkartıp bulamaz.Herşey dna da kodludur.Senin yaptığın seçilimin olması için bu canlının dna kodlarında o özelliğin (genin) var olması gerekir.Bu gen de tesadüfler sonucu olması bana göre evrimin çıkmazıdır. Programın yazıldığı programdan bahsediyorum...

Öncelikle programlama dili oluşmalı ki sonra program çıksın.

ricard dawkins ile ilgili bu konu geçerli.Sayın dawkins programcı örneğini veriyor, peki yazdığı komutların programlama dilinin komutlarıyla uyumluğunu nasıl bilebiliyor? Düşünün visual basic komutları c# da çalışabilir mi? Sayın dawkins bunu hesaba katmıyor.. Bu da işin içine girince olasılık daha da güçleşiyor.

Anlayana...

Biraz bilmek tehlikelidir. Ya derinliklerden iç ya da bilgeliğin tadını tatmaya kalkma! Çünkü sığ sular beyni zehirler, bol sular insanı temizler....-------------------pompey--------
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fuzbing
    fuzbing's avatar
    Erkek
    legion_of_doom bunu yazdı:
    fuzbing bunu yazdı:

1-2-3-4-5-6

...

Misal sekizinci çekme: 10-2-5-3-9-6 ->> 6 rakamını da tutturduk top seçme sayımız 4'e inecektir.

...

Onbeşinci seçme: 1-2-10-8-3-6 ->> 1 rakamını tutturduk top seçme sayımız 3'e inecektir ve seçme sayısı da gitgide azacalaktır daha az top çektiğimiz için.

...

Onyedinci seçme: 1-2-3-5-8-6

...

Ondokuzuncu seçme: 1-2-3-4-9-6

Yirminci seçme: 1-2-3-4-10-6

Yirmibirinci seçme: 1-2-3-4-5-6.

Ben 21 deneme de tutturdum siz 30 deneme de tutturun başkası 50 deneme de tuttursun ama bu bin deneme asla olmayacaktır oysa ki baştaki olasılık milyonda birdi.

Bilmem anlatabildim mi?

evrimin mantığını ispatlamaya çalışırken bile evrimi baz alarak örnekeleme yapıyorsun.İyi de evrimi ispatlamaya çalışan birinin farklı şeyleri baz alması gerekmez mi? look at==> evrim seçilimine göre faydalı özellikler korunur

bunu bize sunuyorsun peki hangi konuda, evrimi ispatlama iddasındayken.Bahsettiğin bu sunu evrimin temel taşlarındandır.İyi de ben zaten evrimi kabul etmiyorum (türler arası geçişi) Sen bana kabul etmediğim birşeyden birşeyler ispatlamaya çalışarak hataya sebebiyet veriyorsun. Ayrıca seçilime göre faydalı özellikler korunur diye birşey yok. Kullanılan ve kullanılmayan özellikler vardır. Bu da onun faydalı yada faydasız olduğunu gösterir. Ayrıca hücreler de bilinç yoktur. Sana 10 sayısını çıkartıp bulamaz.Herşey dna da kodludur.Senin yaptığın seçilimin olması için bu canlının dna kodlarında o özelliğin (genin) var olması gerekir.Bu gen de tesadüfler sonucu olması bana göre evrimin çıkmazıdır. Programın yazıldığı programdan bahsediyorum...

Öncelikle programlama dili oluşmalı ki sonra program çıksın.

ricard dawkins ile ilgili bu konu geçerli.Sayın dawkins programcı örneğini veriyor, peki yazdığı komutların programlama dilinin komutlarıyla uyumluğunu nasıl bilebiliyor? Düşünün visual basic komutları c# da çalışabilir mi? Sayın dawkins bunu hesaba katmıyor.. Bu da işin içine girince olasılık daha da güçleşiyor.

Anlayana...

Faydalı özelliklerin korunduğunu görmek için sadece kendi vücudunuza bakmanız yeterli ya da herhangi bir orta okul biyoloji kitabı okumanız. Faydalı ve faydasız özelliklerin toplanması ise tamamen bir süreç meselesidir bu yüzden evrim milyonlarca yıl sürmüş bir süreçtir. Primatlar bir gün uyandığında insan olmamıştır.

to be or not to be.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fuzbing
    fuzbing's avatar
    Erkek
    zula bunu yazdı:
    fuzbing bunu yazdı:

1-2-3-4-5-6

...

Bilmem anlatabildim mi?

anlatamadın bilader.. sen olasılığın nasıl bişey olduğuna çalış önc... bu bilimi bulan insanlar yıllarca yüksek matematik hesaplarıyla uğraşmış. sen 10 tane topla deney yapıyosun puhahahahahah

Merak etme ben de yeteri kadar yüksek matematikle uğraştım.

to be or not to be.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Z-CHAN
    Z-CHAN's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Kör Saatçi Uygulamacığı

Giriş

Kör Saatçi algoritması Richard Dawkins tarafından yazılmış ve Kör Saatçi isimli kitabında bu konudan bahsedilmiştir. Kör Saatçi Uygulamacığı'nın kullanımı kolaydır ve rastgele olmayan(non-rondom) seçilimin nasıl karmaşık ve heyecen verici rastgele mutasyonlara sebep olabileceğini çok etkili bir şekilde modellemektedir. Oluşan bu formlara 'biomorf' denmektedir (Bu sözcüğü Desmond Morris icat etmiştir.) ve 'genlerin' görsel simulasyonlarıdır.

Kör Saatçi'deki her biomorfun 15 farklı geni vardır:

• 1-8 aralığındaki genler biyomorfun dış görünüşünü düzenler.
    • 9. gen özyineleme yoğunluğunu,
    • 10-12 aralığındaki genler biyomorfun rengini,
    • 13. gen bölünme miktarını,
    • 14. gen bölünmedeki ayrıtların boyutunu,
    • 15. gen ise biyomorfu çizmek için kullanılacak olan şekli içerir (çizgi, yuvarlak, dikdörtgen, vs.)
    Biomorf Kaynağı

Uygulamaya alttaki adresten erişebilirsiniz (Java Gerekir):

http://www.phy.syr.edu/courses/mirror/biomorph/

Açıklamalar

Alttaki düğmeye basın ve böylece bir uygulamacık penceresi açmış olacaksınız (pencere genişletilebilir). İçeride 12 tane kare görmüş olmalısınız, bu karelerin her biri bir biyomorf içermektedir. Sol üstteki biyomorf diğer onbirinin atasıdır (her biri rastgele seçilmiş genlerle oluşturulmuştur). Başta biyomorflar çok küçüktür, fakat birkaç jenerasyon geçtikten sonra büyümeye başlayacaklardır - sabırlı olun!

Oğullardan birini seçerek bir sonraki neslin atası olmasını sağlayın. Seçiminizi dikkatli yapın, çünkü amaç seçimi rasgele yapmamak! Devam edin, nesilden nesile, ta ki istediğiniz şekilde bir biyomorf oluşturana kadar.

.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zula
    zula's avatar
    Erkek
    ne çok sevdiniz şu saatçiyi ...adam kendi yazdığı koddaki değeri bi daha bulamamış bunun üserine de teori atmış ortaya nedir ki şimdi bu bilimsel bi gerçeklik midir??

Dünyada "10" çeşit insan vardır; binary saymayı bilenler ve bilmeyenler..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Evrim bilimsel bir gerçeklikdir.Anlayamadığımız şey ise şu;Zaman! Bir biyolojik canlının evrim süreci binlerce hatta milyonlarca yıl sürebilir.Bunu idrak edemiyoruz.Binlerce yılın yanında ortalama 60 yıllık ömrümüz çok küçük kalıyor çünkü...

Evrimi ilkokul ve ortaokul kitaplarından çıkarmaya çalışıyorlar.Niye?Çünkü bilimsel bazı temellere dayanıyor.Oysa bir panzehir geliştirdiler bile. Bu panzehir ne mi? Harun Yahya takma adıyla hazırlanmış kitap ve CDlere bakarsanız ne demek istediğimi anlarsınız...

Zira Anarşizm'in, Nasyonal Sosyalizm'in, Sosyalizm'in,Komünizm'in hatta ve hatta Ateizm'i bile Darwin'e dayandırmaya çalışıyorlar.Bende arada DVDye takıp gülmek için izliyorum...

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
Toplam Hit: 17344 Toplam Mesaj: 106