Fakülteler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Frosttear
    Frosttear's avatar
    Erkek
    Cukurova üni.
    Sakarya üni.
    Gebze yüksek teknoloji üni.
    Karadeniz teknik üni.

Bu üni.ler hakkında kişisel görüşlerinizi nedir ne deildir şeklinde belirtirseniz güzel olur.buralarda okuyan şahıslar varsa yorumlarını yazabilirse tercih yapıcaklar icin cok yararlı olur.
    Bilgilerinizi 2 gün icinde paylaşırsanız cok daha iyi olur.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    Gebze yüksek teknolojiyi biliyorum sadece, sana tavsiyem KESİNLİKLE GELME. Öğretim yok, saygısızlık diz boyu, kimin ne yaptığı belli değil, yemekleri falan güzel ama eğitim açısından birşey alamazsın... Bizim burda oluyor o okul, tavsiye etmiyorum...
    Cukurova nın eğitimi iyidir sanırım, compu anlatır şimdi :)

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    SAydiklarinin icinde en iyisi Cukurova bende cukurovadayim...Teknik ve Muhendislik egitimi cok iyi ayrica tip egitimide cok gelismis...Kampus olarak masmavi bir golun kiyisinda...biz yazin dersten cikinca yuzmeye gideriz turkiyenin en guzel kampusu cukurovada diyebilirim...guvenlik son derece gelismis...yemekler iyi sadece tatlilar biraz bayat cikiyor :)...1,5 ytl ye karnini doyurursun...adana ucuz sehirdir tam ogrenci sehri..modern konaklama tesislerine sahiptir...univ kampusu icinde cok buyuk bir yurt vardir yurt sectiysen buyuk ihtimalle oraya dusersin...ormanlik bir arazidir heryer agactir...havasi guzeldir...kisin 20-25 derece arasinda sicaklik olur yazin gavur a. gibi yanar 35-50 arasi degisir...Acili adan ve salgam ve bicibimiz unludur...acili adanayi yiyip salgamida bol icersen vay haline bide acilisi icersen salgami ufff... :)...suruyle ogrencisi vardir civil civildir universite...kizlari guzeldir...:)......ulasim cok basittir sehrin her yerinden tek otobusle ulasim imkanin var...Sportif ve kulturel etkinler bolbol yapilir...soguk kar falan gormezsin...arada bir yagmur yagar...otobusculere abi param yok dedigin zaman sana kufur etmezler canin sagolsun gardas gel goturek derler....Genis bir yayin agina sahip kutuphenemiz vardir...ayrica wireless internet universitemizde mevcuttur....4 mevsim yemyesil bir ortam gorursun iste....Cukurova insnai sicaktir yabanclik cekmezsin..halkimiz ogrenciyi sever bagrina basar :)...oyle yobazliklarla karsilasmazsin....kimse karismaz sana...ha 60 model delikanlilarimiz vardir dayi gecnirler onlar onunu keserlerse kibar konusma nerelisin derler adanliyim ...mahalle (yeni bey-hurriyet-daglioglu) falan dersen alnindan operler karisan olursa haber et derler :)...Turkuaz cafemiz vardir gol manzarali ekonomiktir...(ozel cafe) ..yie target cafe vardir...tarim bolumune aittir ama bizim tikkyleer Target Cafeyi(hefeg cafe) olarak algilamis zamaninda simdi tikky dolu orasi...birde iste merkez yemek hane var 3bin kisi ayni anda zikimlanabiliyor...Universitemizde Open Source kulubumuz bulunmaktadir ozgur yazilim ayagina yatiyoruz iste :)...Sonra Tubitak ve Adana sanayi bilmem neyi gelistirme merkezi var onlar proe hazirliyor ogrenciler gidip proce uzerin calisiyor(yazilim uzerine) oluyor genelde....Sonra egitim fakultesinin R1 kantini vardir burasi CukurKurdistan olarakta adlandirilir :)...bir gurup Biji Apo cu burada halay cekip gunesin altinda camiz gibi uzanip gunlerini gecirirler aradabir dayak yerler :)...oyle iste universite siyasi kavgalar falan pek olmaz...herkes kendi havasindadir....Atli spor klubu ..halk oyunlari...dag bisikleti klubu..yuzme voleybol..jimnastik...her bok var iste...Bence cukurovayi sec hem egitim olarak iyi bir egitim alirsin ...hemde ogrenci hayatini yasarsin...kampus essiz guzelliktedir...universitenin sitesinde eski fotolar var simdi cok daha guzel...Birde cukurovaya dusersen Duygu Cafe - Gazipasa bu iki bolgeden uzak dur...tikky mekanidir arada sirada oralarda biz demirspor lu taraftarlar eglnece icin tikky doveriz :) gume gitme :)

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fistandantilus
    Fistandantilus's avatar
    Erkek
    Kocaeli üniversitesi nasıl hocam?

Fakat söyleyin kardeşlerim; insanlığın bir ereği eksikse, eksik değil midir- bizzat kendisi de?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarantula
    Tarantula's avatar
    Erkek
    Kocaeli'ye benim arkadaş gidiyo da halinden memnun vallaa (gerçi ona neyi sorsam iyi güzel diyo ama!! ) :P

Olmayacak şeyler tasarlıyorum, işim bu..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Fistan hacim ilk tercihinde yaz cukurovayi bosver orayi burayi.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fistandantilus
    Fistandantilus's avatar
    Erkek
    hacı valla olmazsa seneye gircem, istanbuldan o kadar uzaklaşmak istemiyorum maksümum izmir işte :)

Fakat söyleyin kardeşlerim; insanlığın bir ereği eksikse, eksik değil midir- bizzat kendisi de?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Taso Pezevengi
    iso
    iso's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    compi bide celal bayarı saysana:D
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LYCRa
    LYCRa's avatar
    Erkek
    Gebze yüksek teknoloji üniversitesi Türkiyenin alanındaki en iyi üniversitesidir. Sen bakma milletin bilmeden yazdıklarına. Diğer 3 üniversitenin bilhassa çukurovanın kampüsü iyidir bu üniversiteye göre. Bunun yanında hiçbirşekilde birlikte yazdığın üniversiteler bu üniversiteyi tutmaz. Puanları çok yüksektir, öğretim kadrosu çok iyidir, imkanları çok geniştir. Çok yüksek puanla öğrenci alır ve bu üniversite araştırma yapar. Türkiye'deki tek tük araştırma yapan, bişeyler ortaya koyan üniversitedir. Mesela fordla birlikte bor madeninin kullanılması için hybrid arabayı bu üniversite ürettir. sen düş ben kesinlikle git derim. Arkadaşlarımın çoğu orda ve hepsi memnun.. Ben yaz derim..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    thonguch371
    thonguch371's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    ben size zonguldağı anlatmak isterdim ama ne yazıkki anlatacak bişey yok. aq ulan böyle şehrin. bitse okul arkama bile bakmadan terkedicem. bide giderken tükürücem bol bol. sizinde yolunuz düşerse aynını yapın. :P

Karizmatik metin editörünü kullanmak istemiyorum, ben zaten yeterince karizmatiğim ;))
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Frosttear
    Frosttear's avatar
    Erkek
    1-)İstanbul ü. - elektrik elektronik
    2-)Odtü - Metalurji ve malzeme müh
    3-)istanbul ü - endüstri müh
    4-)osmangazi - bilgisayar müh
    5-)yıldız tek - mat müh
    6-)gebze yüksek tek - bilgisayar müh
    7-)marmara ü - makina müh
    8-)kocaeli ü - bilgisayar müh
    9-)hacettepe ü - matematik
    10-)osmangazi - elektrik elektronik
    11-)katü - bilg müh
    12-)yıldız tek - makina müh
    13-)uludag ü - endüstri müh
    14-)sakarya ü - bilgisayar müh
    15-)itü - metalurji ve malzeme müh
    16-)9 eylül ü - matematik
    17-)galatasaray ü - matematik
    18-)yıldız tek ü - elektrik müh
    19-)yıldız tek ü - matematik
    20-)marmara - matematik
    21-)istanbul ü - makina müh
    22-)odtü - fizik
    23-)gebze yük tek - matematik
    24-)katü - matematik

daha yazmadım 2 gün düşünüp yazıcam sanırsam matematikleri cıkarıcam pek cazip gelmedi cünkü mat. bu listeyi cıkarırken de pek dogu tarafına gitmeyi düşünmemiştim ama ozmn cukurova üni. aklıma gelmemişti.daha cok fizikle ilgili bişiler okumak istiorum cok kolay yaparım sorulardır fln zevkli de gelir nse buna gore de her bolume giderim farketmez acıkcası (icinde fizikle ugrasabilecegim bilgiler olsun yeter)

benim icin en önemli etkenlerden biri üniversite cıkısında rahat
    iş imkanı bulabilmektir
    2nci onemli etken adam gbi okumaktır,lisedeki gbi koy onumuze edebiat kitabını ana fikir cıkar deil arastırıp kendi rahat geliştirmeye dayalı,birikim uzerıne birikim ekliyebilecegim bir ogretim gormek istiorum.

şimdi 1-2 sorum var

computerwolf

cukurova üni. de tıp ve diş hekimligi haric her bölüme girebiliorum (belki bilg. i ucundan kacırırım) ozellikle ne tavsiye edersin?ayrıca ortalama bir ögrencinin aylık gideri nekadar olur orda?

lycra

gebze yük tek. bana daha onceden metettiler,yazma ihtimalim var
    ordada belki bilgisayarı sansıma kacırıp heryere girme şansım var
    senin de computerwolf hocama sordugum sorulara kendince cvp verirsen iyi olur

katü hakkında bişiler yazabilecek olan vardır umarım aranızda teknik ünidir iyi dir katü diolar birkac arkadasımda kesinlikle yazma diorlar bide sizin fikrinizi aliim dedim
Toplam Hit: 4052 Toplam Mesaj: 40