Fakülteler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Hacim bak sen cukurovayi sec...1.tercihine muhendislik yaz...2.terchihine bizim bolumu yaz adini bilmiyorum ama tercih formunda 3 tane bilgisayar bolumu geciyor onlardan muhendislik haric diger ikisinden birisi bizim bolum...3.terchiinde bilgisayar ogretim teknolojileri ogretmenligi falan yaz...zart zurt bolumleri secme teknik bolumler sec ilerisi icin...tipi secmen icin puaninin mevcut puandan 7-8 puan yuksek olmasi gerek cunku cukurova tip turkiyenin sayili fakultelerinden....Egitim iyi hoca..ogrenci yasami son derece iyi...Ekonomi ozellikle cukurovanin tercih edilmesinin nedeni ekonomik olmasi

1-İsinma adi altinda dogalgaz -komur parasi odemek yok
    2-Otobuse 1-2 ytl bayilmion hele okul doneminde rekabet oluyor 250 kurusa gidiyoruz...sen secersen ben belediye otobuslerine ucretsiz binme teknigini gosteririm sana kartindaki binis sayisi hic bitmiyor :)

3-Giyim ve yemek oldukca ucuz...

Abartmiyorum devlet yurdunda kalan arkadaslar 130 ytl ile geciniyotlardi bazilari...bazilarinada 500ytl yetmiyordu senin harcamana bagli...ama normal bir yasantin varsa 200 ytl yi gecirmezsin..vaktinin cogunu universite icinde gecirip unideki sinema ve sosyal aktivetelere katilirsan cok daha ucuza gelir..disarda tikky mekanlarda surtersen vay babanin haline...Ama sana sunuda soylim 2.sinif makine muhendisli İstanbul uniden terk arkadas var bizim bolumde cocuk diyor istanbulda 1 ay gecindigim parayla ben burada 3 ay geciniyorum diyor...buraya gelirsen yabancilikta cekmezsin murid potansiyelimiz yuksek...Kent olarakta gelismis bir kent...oyle boyle degil sel basti...su tasti...heyelan oldu...teroris indi...elektrik 10 gun kesildi...su gitti derdi yok...3 tane buyuk elektrik santrali var kentte...universitede bayada yabanci ogrenci var capon falan goruyuorum paso kutuphanedeleler :)...Zaten istatistiklere gorede standartlari iyi ve ucuz olan ender kentlerden birisi adana...a4tech i universiteye goturdum gordu adam universiteyi cok guzel universite....
    ADana kebab: 3ytl(ararsa yada pazarliğk yaparsan 1,5yl ye dusersin)
    Bicibici 1ytl(cafelerde) seyyarlarda 500kurus a yersin

salgam 250 kurus -100 kurusa kapatirsin :)

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yasin_55
    yasin_55's avatar
    Erkek
    o kadar güzel anlatıyosun ki gidip bide adana da okuyasım geldi 2. üniversiteyi...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RedKit
    RedKit's avatar
    Erkek
    compü hocam cukurovanın siyasal-Kamu yönetimi bölümü var mı?bide tikky deilim ama küpe falan takıom adana demirsporun maçlarına gidince bişi olr mu?:D

her horoz kendi çöplüğünde denizli horozu her yerde öter
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Hacim kamu yonetimi secme hersey ozellesiyor kamu sektoru kuculuyor...onun yerine uluslar arasi iliskiler falan oku.Uluslar arasi iliskiler cukurovada var...Kupe olayina gelince sac bas duzgunse konusma falan gevsek degilse kupe sorun olmaz...zaten mac esnasinda kimse tipe falan bakmaz mac izlenir mac cikisinda tikky lerle maca gideriz :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LYCRa
    LYCRa's avatar
    Erkek
    kardes sana pm attim bi bak. aylik ne kadar gider diosan o sana bağlı.. ailenin yollayacağı 100 milyonla da geçinirsin 1 milyarla da.. Harcayacağın para sana bakar. Sigara alkol karı kız bunlar çok artırır.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RedKit
    RedKit's avatar
    Erkek
    bak o maçada giderim!sonuçta ben orda okuycam oranın ekmeyini suyunu içecem o yüzden oranın takımını desteklemem lazım!abi bide kamu yönetimine gelince kaymakamlık falan istiom!hukukta olabilir aslında puanlarını falan tam bilio musun araştırdım ama bulamadım

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    REdkit hoca osym nin sitesinden 2006 tercih rehberini yukle orada puanlari yazar.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fenerist07
    fenerist07's avatar
    Erkek
    compü hocam cok saol verdiin bilgiler için...

benmde 13.tercihim cukurova..üstlere anadolu uludağ akdeniz 9eylül falan yazmıstım..simdi yanıyorum keske biraz daha fazla cukurova yazsaydım die :(

Amphetamine Logic.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RedKit
    RedKit's avatar
    Erkek
    valla sitede tercih rehberini bulamadım elinde olup paylaşan olrsa sevinirim

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    http://www.osym.gov.tr/OSYS.aspx?F6E10F8892433CFF7A2395174CFB32E1CC6AF0277DB91AD4

bu adresiincele puanlar icin...

Bu tercih sonuclari ne zaman belli oluyor...Cukurovaya dusenleri bilelim :)

Toplam Hit: 4047 Toplam Mesaj: 40