folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Fatih Altaylı "" Ankara"Nın Göbeğinde Kandil Dağı Mı Var!""

Fatih Altaylı "" Ankara"Nın Göbeğinde Kandil Dağı Mı Var!""

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1905
    1905's avatar
    Erkek
    ReaL_KurD bunu yazdı:
    -----------------------------

decameron bunu yazdı:
    Çok güzel ele almış durumu hislerimizi kaleme döktüğü için Fatih Altaylığı taktir ediyoruz , Ürek değil o sen Ajdar abdullahla karıştırdın heralde TOP olan o , Yada OROSPU aysel tuğluk , yada bir biraya töt veren emine aynayla karıştırdın heralde ürek'i?

Hocam adamın parmak attığı noktayı dünya alem biliyor mu? Biliyor. Söz konusu yazıda da fikrî anlamda tek haklı olduğu yerde medyanın satılmış olduğu. Dillendirilmesi gereken bir mevzu idi; ama kimsenin ağzını bu konu da bıçak açmadı. Fakat bunun dışında söyledikleri zırvadan öte değil bence. Çünkü bildiğim şeyleri tekrar tekrar okumaktan bıktım ben artık, biri sorunları dile getirmekten sıkılıp da çözüm önermeye yönelmediği sürece de sıkıntım sürecek gibi görünüyor. Tekrar Fatih Altaylı'ya dönecek olursak; şahsen ben bu adamı söylemlerinin geneli sebebiyle (bu yazıyı referans almadan söylüyorum bunu) hala yanar döner Ürek olanından farksız görüyorum.

Ekleme:

Diğer iki arkadaşa hitaben söylüyorum, beni de ayak üstü pkk sempatizanı ilân etme çabalarınızdan dolayı sizlere ayrıca teşekkür ederim.

fatih altaylı gibi kaç yazar kaldı ülkede ?? sizin ağzınızdan yazmayan zırvalıyo olur zaten.. sabah, hürriyet, taraf, zaman ve örgüt propagandası yapan gazetelerdeki köşe yazarları doğru yazar dimi sadece ??

" biri sorunları dile getirmekten sıkılıp da çözüm önermeye yönelmediği sürece "

ne sorunu ?????   ne çözümü ?????

sen bu ülkede Türk'lerle kanun önünde eşit şartlarda yaşıyosan şikayet etme luksun yok..

yukarıda yazdıgıma cevap da vermedim.. AÇIK AÇIK YAZ NORTH MEZOPOTAMYANIN SİZİN ORALARDAKİ KARŞILIĞINI.. BU KADAR KORKU İYİ DEĞİL ..

Ey Türk! Üstte mavi gök çökmedikçe, altta yağız yer delinmedikçe, senin ilini ve töreni kim bozabilir !
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kurdo
    kurdo's avatar
    Erkek

Çok ısrar ettin :) vereyim cevabı güzel kardeşim.

Nort Mezopotamia: Kuzey Mezopotamya.

Coğrafi açıdan ülkemizin güney ve doğu anadolusunu kısmen ya da tamamen kapsayan "coğrafi" bölgeye verilen isimdir. Tüm tarihi boyunca günümüze kadar hiç bir "siyasi" mevcudiyeti yoktur, olmayacaktır, olmamalıdır. "Nereden?" bölümünde kullanmış olmamın nedenide lokasyon bilgimi hafif ve kendimce bir espriyle dile getirme temennimdir. Nitekim Mezopotamya ve muhtelif bölgelerinde asırlardan beri sayısız halk yaşamış olduğundan hiç bir ırksal kimliği de yoktur zannettiğin gibi.

Ayrıca konuyu Fatih Altaylı'dan 180 derece saptırdığın için o zât-ı muhtereme hiç değinmemeyi yeğliyorum şu dakikadan sonra.

Son olarakda kanunlar önünde eşitlik meselesini de nereden çıkardın? Üstelik ülkemin gidişatı konusunda şikayetçi isem (bunu da aihm'ye şikayet filan algılamazsan iyi edersin) bu neden yanlış olsun? Hepimiz bazı şeylerden şikayetçi değil miyiz bu ülkede?

kendinize ayığ olunuz
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1905
    1905's avatar
    Erkek
    ReaL_KurD bunu yazdı:

bırak bu kardeş ayaklarını kürt. ne demek istediğimi sen daha iyi anladın (north mezopotamia) o  lanet kelimeyi burada telaffuz etmek dahi istemiyorum.  

ayrıca masum kürt rolu de çok yakışyo sana..

180 derece senin sayende saptı konu..

- Mezopotamya ve muhtelif bölgelerinde asırlardan beri sayısız halk yaşamış olduğundan hiç bir ırksal kimliği de yoktur zannettiğin gibi. -  evet ilk kez doğru bişey yazmışsın aferim..

Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan hiçbir azınlığın ırksal kimliği olamaz/olmayacak..

Türk Devletine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türk'tür !!

Ey Türk! Üstte mavi gök çökmedikçe, altta yağız yer delinmedikçe, senin ilini ve töreni kim bozabilir !
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek
    Adamı hasta etmeyin ulen! Kraldan daha kralcı oluruz :D.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baron_27
    baron_27's avatar
    Erkek

vardır devletin bi bildiği.

zaten yapılmamış bi (yapılmışsada iyi olmuş amk.) ermeni soykırımı için dünya bizi barbar ilan etmeye çalışıyor, bide bu yirmibin hamamböceğini orda ezsek adımız iyice barbara çıkacak.

bu ülkede demokrasi var,  ve malesef demokrasi adı altında değişik eylemler (ülkeyi bölmeyi istemek) sürdürenler amaçlarına zaten ulaşamayacaklar.

///______________
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kapo
    Kapo's avatar
    Erkek

Arkadaşlarım ve kardeşlerim;

Çok güzel bir konu üzerinde tartışıyoruz, fikirlerimizi beyan ediyoruz ama daha önce değindiğim bir konuya size yol göstermek adına tekrar değinmek istiyorum. Atatürk'ün Bursa nutkuna... Buyrun aşağıda, önce bir okuyun ;)

5 Şubat 1933 bursa

"Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir. Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.

Polis gelecek, asıl suçluları bırakıp, suçlu diye onu yakalayacaktır. Genç, "Polis henüz devrim ve cumhuriyetin polisi değildir" diye düşünecek, ama hiç bir zaman yalvarmayacaktır. Mahkeme onu yargılayacaktır.Yine düşünecek; “Demek adliyeyi ıslah etmek, rejime göre düzenlemek lazım.” Diyecek.

Onu hapse atacaklar. Yasal yollarla karşı çıkışlarda bulunmakla birlikte bana, başbakana ve meclise telgraflar yağdırıp, haksız ve suçsuz olduğu için salıverilmesine çalışılmasını, kayrılmasını istemeyecek. Diyecek ki, "ben inanç ve kanaatimin gereğini yaptım. Araya girişimde ve eylemimde haklıyım. Eğer buraya haksız olarak gelmişsem, bu haksızlığı ortaya koyan neden ve etkenleri düzeltmek de benim görevimdir."

İşte benim anladığım Türk Genci ve Türk Gençliği!

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AciyaGulmek
    AciyaGulmek's avatar
    Erkek

Bu yazısında haklıdır  bu töreni ortadogu ve yeniçağ gazeteleri sert bir dille eleştirdi kimse eleştirmedi diye sallamış , yazısı güzel hoş ama kürdo kardeşimin dediği gibi dönektir bi ulusalcı olur bir liboş olur bir vatansever yani vatanını sevdiği için yazdığından deil o yazıyı .. ben bütün suçu akp hükümetine buluyorum bütün suç o a.qmun pezevenklerinin terör yasalarını yumuşattıkları için .. ecevit bu hükümeti teslim ettiginde türkiyede terör bitmişti ve artık pkknin adı okunmuyordu işte getirdikleri hal topunun a.q

De Get Yalan Dünya...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1903
    1903's avatar
    Erkek
    1905 sen ne kadar cahil bir adamsın yahu.bi real kurd'un üslubuna bak birde kendi üslubuna.klavyeden vatan kurtarıyorsunuz onu bile yanlış hedeflerle yapıyorsunuz.adama neler yazdın hala banlanmadın yazık bu siteye.zorla adamı pkk'lı yapacaksınız yahu.

gücüne güç katmaya geldik.formanda ter olmaya geldik.Beşiktaş seninle ölmeye geldik BEŞİKTAŞ !
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asi
    Asi's avatar
    Dişi

Kim ne derse desin Türk halkının içinde yeri ve zamanı gelince bir aslan gibi kükreyecek vatan sevgisi, milliyetçilik var. Çanakkalede, Kurtuluş Savaşında olduğu gibi bu topraklar tekrar temizlenecek bu ülkeyi bölmek isteyenler hiç bir zaman istediklerini gerçekleştiremiyecek. Bu topraklarda bu ay-yıldızlı bayrağın altında hiç kimse başka devlet adıyla başka bayrak dalgalandıramaz. Bu bayrağa el süremez Kıbrısta direkte dalgalanan Türk Bayrağını indirmeye çalışanlara ne oldu. O direkten inen bayrak değil düşman oldu.

Doğuşumdaki tek olağanüstülük Türk olarak dünyaya gelmemdir.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek
    1905 bunu yazdı:
    erkan07 bunu yazdı:

tamamda ne yapılmasını istiyorsun ?

dünyanın gözü önünde 20.000 kişi katledilseydi mi istiyorsun?

bizde kızıyoruz köpürüyoruz delleniyoruz şehitleri bizde görüyoruz . gata da ki onlarca kolu bacağı olmayan gazileri görüyoruz.

önümüzdeki 20 yılda ciddi toprak kaybı yaşayabiliriz diyor adam.

bahsettiğin dağlıcadaki askerler boşuna mı canını verdi kuş beyinli .

ortalığı görecek dingin bir kafa yokmuş ne o siyaset alt yapınımı oluşturuyorsun?

en az ikiye ayrılacakmış .anca senin dötün ikiye ayrılır.

sorumlu mevkiide oturanlar hesap verecektir diyorsun.

unutmaki o mevkiinin başında genel kurmay başkanı var .

ayrıca bu bahsettiklerin 80 lerden bu yana yapılıyor bırak şarkıyı posteri.

mecliste kürtçe yemin bile edildi boş konuşuyor bu adam.

dünya gözü önünde 20 000 kişi katledilsin, evet katledilsin.. terörist değilmi hepsi.. bundan daha doğal ne var ??

önümüzdeki 20 yılda değil, en fazla 10 yılda bu hareketler başlayacaktır. ( toprak kaybı olması söz konusu bile değil orası ayrı bir tartışma konusu ) gerekli ortamın temellerinin atıldığı çok açık bir şekilde gözükmekte.. bütün bu gerçekleri yazan fatih altaylı mı suçlu yoksa bütün bunlara seyirci kalan bizler mi?? ülkenin gelecek birkaç yıl sonra yaşayabilceği tehlikeleri yazan satılmamış kalemler de var bu ülkede unutma..

yalçın küçük ün çok güzel bir lafı var :

"Musul'u almazsanız diyarbakırı verirsiniz"

gerisini yazmaya gerek yok heralde, arif olan anlar..

e gitte al ozaman musuluda kerkük ü de.

bunca paşa geldi hepsi salaktı başbakan reisi cumhur geldi hepsi salaktı.

yada senin gelip musulu alalım ya demeni bekledi.

ülkenin geleceğini yazmışmış :) vay a.q be .

seyirci kalan kim ya ?? bunca şehit ne için verdik hala bu adam gercekleri yazmış diyorsun.

bu adam propagandacının şahı.

bu söylediklerimi arif anlar tarif anlar hatta salak bile anlar.

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
Toplam Hit: 4470 Toplam Mesaj: 38