folder Tahribat.com Forumları
linefolder Oyunlar
linefolder FİFA Mı PES Mi ?

FİFA Mı PES Mi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakkinen
    Hakkinen's avatar
    Erkek
    vanhelsink bunu yazdı

ne fifası abi pes pes pes diyorum

tabi 2006 ve öncesi fifacıydım son zamanlarda pes açık ara önde bence

sen şimdi 2007 senesindeki pesin fifa07 den daha mı iyi oldugunu söylüyorsun :D hocam 07 pes10 dan daha gercekci ve daha zevkli değilse ben bu işi bilmiyorum.  pes 11 ile fifanın 2007 de oturduğu tahta 1 seneliğine oturmuştur. fakat bu kısa sürmüş fifa tekrar 2012 ile tahtını geri almıştır.

Kendini beğenmişlik, hakedilmelidir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alapolina
    alapolina's avatar
    Erkek
    RaAmLis bunu yazdı

Pc de fifa 11 oynayana kadar pes fanıydım ama 11 de fifa ya bir şans verdim demosunu oynamıştım ve aldığım ilk orjinal futbol oyunu oldu.

Online özellikler olsun tam bir futbol simulasyonu olması olsun fifayı tercih etmek için yeterli kanımca.

Fifa13 de çıktığı gibi orjinal alıcam. Gerçekten kendini oynatıyor oyun.Zaten online da hiç sıkılmıyorsunuz. Virtual pro olsun ultimate team olsun bir şekilde zaman geçirecek birşeyler oluyor.

Hocam söylediklerine tamamen katılıyorum . FOREVER FİFA :)

yazacam dedim dedim bana inanmdaınız bak ne oldu şimdi.d
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

pes

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alapolina
    alapolina's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı

pes

Ama neden pes .???

yazacam dedim dedim bana inanmdaınız bak ne oldu şimdi.d
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hsyN
    hsyN's avatar
    Erkek
    alapolina bunu yazdı
    u235 bunu yazdı

pes

Ama neden pes .???

fifadaki gibi çok ayrıntı ayar çekmene gerek yok, sade ama sağlam. oynayış daha iyi. bide arkadaşlara cevaben

*oyuncuların kolları bacakları fifadan daha önce geliştirilen motorla birbirine girme sorunundan kurtulmuştu. 

*pes de fifa da takım oyunudur, duvar pası yapmayı, r3 le adam kaçırmayı, hızlı taktiklerle toplu hücum, kontra, toplu defans, top çevirme vs. şeyleri yapmazsanız(ki bunlar çok basit sadece 1 yön tuşuna basarak değiştiriyosun) oyun haliyle bireysele dönüşür ve kral barça olur :)

*pes'in de online sürümü var ayrıca takımların kısıtlı olması, logo-kulüp ismi sorunları telif hakları yüzünden, izin verilmeden isimlerini kullanamıyolar ama bunun içinde oyundan sadece saatler sonra çıkan yamaları kullanabilirsiniz. (pes 13 demosuna bile takım yamaları filan yaptılar hemen)

*pes te görüntü piksel piksel değil gözü yormaması açısından flu ve bunu kb'lık bi programla değiştirebiliyosunuz

ayrıca FİFA değil FIFA "I" ile, küçük yazıcaksan fifa yazarsın da neyse çok gözüme battı diye dedim yoksa forumda imlaya dikkat ettiğim post sayısı azdır, alınma

şimdi de ben soruyorum neden fifa? bi ps kafede 10 kişi pes oynarken 2 kişi fifa oynuyosa bi bildikleri vardır.

bide geçen kafeye gittik adam 11 mi 12 mi diye sordu direk, alışmışlar artık dersaneden çıkan pese gidiyo :)

test 1 2
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fikrettin
    fikrettin's avatar
    Erkek

Kesinlikle ve kesinlikle FIFA, FIFA, FIFA! Her türlü tartışmaya girebilirim bu konuda.

Peki, Zeki Müren'de bizi görecek mi?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XpertVision
    XpertVision's avatar
    Erkek

genelleme yapıyorum, biraz tehlikeli olacak ama olay bu;

şu an halen  pes oynayanların %80'i ; fifanın 2008le beraber sıçtığı dönemlerde yaygınlaşan pes cafelerde oynadılar, o dönemden itibaren sürekli pes oynamaktan pes bir alışkanlık oldu dolayısıyla fifa oynamamışlardır oynamışlarsa bile 1-2 maç oynayıp defansın taktik kurgusunu çözemediği için sıkılıp bırakanlardır.

Ama ciddi ciddi elinde fifa ile pes olan evinde oynayıp karşılaştıranlar (özellikle konsolu olanlar) bilirler ki; fifa pese göre simulasyon bakımından çok çok daha başarılıdır, oyuncuların yanlış koşu yaparlarsa kesilmesi, zenginleşmiş atak kombinasyonları, defans yapmanın gidip adama kaymaktan öte taktik gerektiren yorucu bir iş olması, pes'e nazaran oyunda görmediğin adamına pas atamaman ve de pesin fifanın yanında amatör kalmasını sağlayan impact engine.

Ama pes neden "türkiye'de" çok oynanıyor? Çünkü kurgusunu çözmek için 1-2 maç yetmiyor özellikle defans yapmak bilmeyen için tam bir işkence kıçıkırık adamın yanından fıtıl fıtıl gitmesi çok koyuyor insana, çoğu zaman ben de fifa oynarken sinirden konsolu kapatıp bıraktığım olmuştur hatta ama oyunu öğrendikten sonra pes açtığımda resmen atari oynamış gibi hissediyorum(görüntü bakımından değil, kurgu bakımından).

Dolayısıyla dediğim gibi %80 ihtimalle (aslında daha fazla %99 bile derim de ayıp olmasın) pes ; fifayı oynayıp beceremeyenlerin veya vaktini öğrenmeye harcamak istemeyenlerin oynadığı oyundur.

XpertVision tarafından 04/Eyl/12 18:25 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esinti
    esinti's avatar
    Erkek

Pes 2009 oynuyorum Pes 2012 çok hatası var bana göre yıl 2013 olmuş hala 2009 oynuyor dedirttirmek istemiyorum duy sesimi konami adam et şu oyunu.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PlayForFree
    PlayForFree's avatar
    Erkek

ps de ve diğer konsollarda kesinlikle pes,pc de kesinlikle fifa,ama fifa son 2 senedir pesi dürtüyor gibi

profesyonel kahveci?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lathedarkman
    Lathedarkman's avatar
    Erkek

gidin bi ps3 salonuna fifanın esamesi bile okunmuyor....

pes'in extramum modları felan var oyunu çok daha çekici yapıyor. yapay zeka bence en gelişmiş oyundu pes 2012

Lathedarkman tarafından 04/Eyl/12 21:08 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 6788 Toplam Mesaj: 69