folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Filistin Diye Yanıp Tutuşanlar

Filistin Diye Yanıp Tutuşanlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    omerali
    omerali's avatar
    Erkek

omerali bunu yazdı:
    -----------------------------
    ne anlamı varki türkistan ın bizim için...Tabiki filistin bizim için daha önemli....yanıbaşımıza olan bir olay....

Avatarda Atatürk ve Söyledigi Kelimeler Tam Bir Tezatlık Hocam Omurilik Soğanın Sağa Kaymış Biraz

.........................................

avatarda Atatürk ....evt de bunun konuyla ne alakası var......

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    stillalive
    stillalive's avatar
    Erkek

KOMÜNİST ÇİN'İN ZULÜM POLİTİKASI
    VE
    DOĞU TÜRKİSTAN

Zulüm, katliam ve işkence komünist rejimin ayrılmaz bir parçasıdır. Doğu Türkistanlı Müslümanlara yönelik bu vahşet manzaralarına Çin'de sıkça rastlanmaktadır.

Çin ordusu, Doğu Türkistan'ı sıkı bir denetim altında tutmaktadır. Müslümanların hayatlarının her anı kontrol edilmekte, Komünist Parti tarafından riskli olarak görülenler tutuklanmaktadır.

İdam edilen Doğu Türkistanlı Müslümanlar

Doğu Türkistanlı gençler kendi din ve kültürlerini özgürce yaşamak yönündeki son derece haklı taleplerini dile getirdiklerinde, komünist rejim tarafından idamla cezalandırılmaktadırlar. İlk başlarda bazı idamlar "ibret olsun diye" Çin Televizyonu tarafından yayınlanmaktaydı.Ancak tepkilerden çekinen Çin hükümeti, bir süre sonra bu yayınlardan vazgeçti. 

Komünist Çin'den kaçıp, Türklere katılan Sovyet Binbaşısı Yusuf Samilov, Çin askerleri tarafından boynuna kezzap dökülerek katledilmişti.

Çin güvenlik güçleri tarafından 4 Şubat 1997 tarihinde Gulca'da tutuklanan ve sadece inançlarından dolayı akıl almaz işkencelere maruz kalan binlerce Uygur Türkü'nden sadece birinin yaşadıkları...

Gözcü, 30.10.99
    Milli Gazete, 14.8.01

Amnesty International Briefing, Crescent International ve Muslim Observer gibi yabancı yayınlarda işgal altında yaşayan Doğu Türkistan Müslümanlarının karşı karşıya oldukları büyük baskı ve zulümden detaylı olarak bahsedilmektedir.
    Düzenli olarak gerçekleştirilen idamlarda yüzlerce Müslüman katledilmektedir. Halen binlercesi de hapishanelerde idam edilmeyi beklemektedir.

Çin vahşetinin bir diğer yüzü de zorunlu kürtaj politikasıdır. Çocuk sahibi olmalarına izin verilmeyen kadınlar, hamileliğin ilerleyen aylarında dahi olsalar, ya zorla kürtaj edilmekte ya da doğum yaptıktan sonra çocukları öldürülmektedir.

Çin'in hedefi Doğu Türkistan'da herhangi bir ekonomik gelişme sağlamak değil, askeri gücünü kullanarak Doğu Türkistan halkını sindirebilmektir.

Komünist Çin'in Doğu Türkistan'ı ekonomik olarak kuşatması Müslüman halkın sıkıntı ve ihtiyaç içinde yaşamasına neden olmaktadır.

Doğu Türkistan'ın en önemli gölü olan Lop Nor'un çevresi genelde bataklık görünümündedir. Bu bölgelerde yaşayan halk son derece zor koşullarla mücadele etmek zorundadır.

Çin'in Doğu Türkistan'a düzenli olarak Çinli göçü gerçekleştirmesi, Müslüman halkın evlerini terk edip kırsal kesimlere göç etmesi ile neticelenmektedir. Son derece kısıtlı imkanlara sahip olan Müslümanlar, çocuklarına temel eğitimi dahi çok zor koşullar altında vermek zorunda kalmaktadırlar. 

Her türlü doğal zenginliği Çin tarafından sömürülen Doğu Türkistan halkının mücadele etmesi gereken bir diğer önemli sorun da açlık ve fakirliktir.

Zamanlarının çoğunu kendi memleketlerinde bir esir gibi çalışmakla geçiren Türk çiftçiler, varlık içinde yokluk yaşamaktadırlar.

ÇİN'İN NÜKLEER DENEME SAHASI: DOĞU TÜRKİSTAN

Geçenlerde kumpircide otururken, salataları, kaşarlı kumpirleri ve kısırları gördüm, o sırada şöyle düşündüm: Kısırlaştırılmış Siyaseti, Kaşar Siyasetçilerden Alırsak, Önümüze Amerikan Salatası Olarak Gelir Ve Biz de Onu Yeriz, Ama Orada Unutulan Birşey Var, O da Çoban Salatası.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mektepli
    mektepli's avatar
    Erkek
    filistin demişken limon ağacı adlı kitabı tavsiye edyiroum yarım asır önce yaşanmış üzücü filistin gerçeklerini anlatıyor

We can be more, we can be much more.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lathedarkman
    Lathedarkman's avatar
    Erkek

omerali bunu yazdı:

omerali bunu yazdı:
    ne anlamı varki türkistan ın bizim için...Tabiki filistin bizim için daha önemli....yanıbaşımıza olan bir olay....

Bir tarafta akraban diğer taraf ise sokaktan geçen tanımadığın bir adam.İkiside yardıma muhtaç...Hangisini daha önplanda tutarsın? Seni bilmem ama ben akrabamı; dil,din,ırk bağı olan kardeşimi desteklerim.

...................................

ikiside yardıma muhtaç evt ama hangisine yardım edersem ben daha karlı çıkarım???? 

doğu türkistanda öldürülen "Türk" müslümanlar filistinde öldürülen araplardan daha mı değersiz ?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Geenmeboo
    Geenmeboo's avatar
    Erkek
    Ben her zamanki düşüncemi söliyim. Ülkemizdeki siyasetçilerin en büyük hatası komşularının sorunlarına verdikleri önemii soydaşlarımızın sorunlarına vermiyorlar.Yıllarca yapılan en büyük yanlış bu.

NEDEN? (soru olarak)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    twilight_flame
    twilight_flame's avatar
    Erkek

Hangisinde kardeşimiz dediklerimize yardım ettik ki? Bizi sırtımızdan vuran araplara yardıma devam edelim ne de olsa Türklerin yardıma ihtiyacı yok. Tamam filistine de yardım edelim ancak bu kadar zor durumdaki kendi akrabalarımıza kendi kardeşimize yardım etmek varken neden elin arabını daha önde tutuyoruz? 

Ama ben yine de umutluyum bu seçimde oy için israile artislik yaptık genel seçimlerede belki Türkistan için birşeyler yaparız. Ne de olsa seçimden seçime birşeyler yapılıyor (yapılıyor gibi gösteriliyor) bu ülkede :) 

Sevgimizin Bittiği yerde Nefretimiz Başlar...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Demodor
    Demodor's avatar
    Erkek
    Milk-i_Beka bunu yazdı:
    filistin olayı bundan daha popüler, sencede öyle değil mi.Hadi bunu boşver kendi toprakları içinde şehit olan vatan evlatları için bile üzülmediler filistinde ölenler kadar
    helal olsun kardeş güzel yazmışsın geçenlerde burda bir konuda yazdım malesef bazıları türklüğünü unutmuş araplaşmış köpekler.

VUR VUR İNLESİN FİLİSTİN DİNLESİN.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    omerali
    omerali's avatar
    Erkek

omerali bunu yazdı:

Bir tarafta akraban diğer taraf ise sokaktan geçen tanımadığın bir adam.İkiside yardıma muhtaç...Hangisini daha önplanda tutarsın? Seni bilmem ama ben akrabamı; dil,din,ırk bağı olan kardeşimi desteklerim.

ikiside yardıma muhtaç evt ama hangisine yardım edersem ben daha karlı çıkarım???? 

doğu türkistanda öldürülen "Türk" müslümanlar filistinde öldürülen araplardan daha mı değersiz ?

.......................

arkadaşım  türkiye keşke çok güçlü bir ülke olsada türkistana yardım edebilse....türkistani geç rusya altında yaşayan türki cumhuriyetlere yardım edebilse ama şu an için türkiye kendi derdini düşünmek zorunda...türkiye için onemli olan ortadogu... yüzyıllar once unutulmuş. kaybolmuş bağlar deil..türkiye onemli ... filistinin yanında olmamızın muslumanlıkla filan alaksı yok...siyaset bu.......   sıra türkistana gelince ye kadar türkiye nin içindeki karışıkları çözmen gerekli..........

türkiye yardım etti diyelim   bişekilde....ee çin in eli armut mu topluyo....pkk ya bir destekçi daha mı yaratılacak....

günun koşullarında filistin daha mantıklı ...

soruna gelince...insani deger olarak kimsenin birbirinden farkı yok ha filistin li ha turkistanlı....

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Demodor
    Demodor's avatar
    Erkek
    günün şartları ile ne alakası var ya bizene  filistinden bizemi düştü filistinin derdi dünyanın jandarması bizmiyiz.

VUR VUR İNLESİN FİLİSTİN DİNLESİN.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lathedarkman
    Lathedarkman's avatar
    Erkek

omerali bunu yazdı:

omerali bunu yazdı:

.......................

arkadaşım  türkiye keşke çok güçlü bir ülke olsada türkistana yardım edebilse....türkistani geç rusya altında yaşayan türki cumhuriyetlere yardım edebilse ama şu an için türkiye kendi derdini düşünmek zorunda...türkiye için onemli olan ortadogu... yüzyıllar once unutulmuş. kaybolmuş bağlar deil..türkiye onemli ... filistinin yanında olmamızın muslumanlıkla filan alaksı yok...siyaset bu.......   sıra türkistana gelince ye kadar türkiye nin içindeki karışıkları çözmen gerekli..........

türkiye yardım etti diyelim   bişekilde....ee çin in eli armut mu topluyo....pkk ya bir destekçi daha mı yaratılacak....

günun koşullarında filistin daha mantıklı ...

soruna gelince...insani deger olarak kimsenin birbirinden farkı yok ha filistin li ha turkistanlı....

güç mü ? kurtuluş savaşı zamanında çok mu güçlüydükki 7 düveli anadoludan attık ? yada koreye askeri güç yollarken ? yada kıbrıs barış harekatını yaparken ? hayır yeter ki başta bunu uygulayabilecek adam olsun cesaret olsun. 

buradaki asıl mesele atalarımızı zamanında sırtından hançerleyen araplara bu kadar kol kanat gererken bizim kendi soyumuzdan olan türk müslüman kardeşlerimize yardım etmememizdir. kaç defa sokaklarda gösteri düzenlendi lanetlendi israil. neden bu çin içinde olmasın ? en basit örneği çin mallarını boykot etmemiz olabilir. yada sahte kabadayı davos fatihi o kadar samimi ise gitsin bunada bi çare bulsun. sonuçta o da müslüman bu da müslüman + bunlar bizim soyumuzdan olan türk.

Toplam Hit: 4061 Toplam Mesaj: 38