folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Filtre Kahve Önerisi

Filtre Kahve Önerisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    S-E-R-H-A-T bunu yazdı

hocam french press mi mahkina mı kullanıyorsun ?

benim tercihim makinanın kendi filtresine ek filtre takarak orjinal sıralamam şu şekilde;

: Starbucks Kenya ( number one dir tek geçerim)

- riserva kenya

- Hilss borss orjinal blend

- gloria jeans gold blend

bikaç ta foto atayım;

güzel bir kahve bardağı al önce hocam

sunum çok önemlidir

https://www.google.com.tr/search?q=coffee+glass&client=safari&hl=tr-tr&prmd=isnv&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiygIOis7XSAhUHtRQKHYpsB1QQ_AUIBygB&biw=414&bih=628

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S-E-R-H-A-T
    S-E-R-H-A-T's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    S-E-R-H-A-T bunu yazdı

hocam french press mi mahkina mı kullanıyorsun ?

benim tercihim makinanın kendi filtresine ek filtre takarak orjinal sıralamam şu şekilde;

: Starbucks Kenya ( number one dir tek geçerim)

- riserva kenya

- Hilss borss orjinal blend

- gloria jeans gold blend

bikaç ta foto atayım;

güzel bir kahve bardağı al önce hocam

sunum çok önemlidir

https://www.google.com.tr/search?q=coffee+glass&client=safari&hl=tr-tr&prmd=isnv&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiygIOis7XSAhUHtRQKHYpsB1QQ_AUIBygB&biw=414&bih=628

eywallah hocam, taşınırken kırmıştım bardakları, önerini dikkate alıp kendime güzel bir bardak alacağım zamanı geldi : )

şeyini şeyettiğimin şeyi
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Amk yillarca nescafe ucu bir arada icen nesiliz, son donemde her yerde bu sikik kahveciler turedi. Hepimiz kahve gurmesi olduk amk. Gecen bir arkadas isyan etti, ne lan bu dedi. Benim gibi Jacob - Monarch , Nescafe - Gold gibi sulandir ic kahvelere yoneldi. Ben de ara sira arkadaslar gidince starfuck , kahve ebesinin ami gibi yerlere gidip kahve iciyorum ama isi o kadar buyutmeye hic gerek yok amk. Nescafe gold , Jacob falan yeter de artar bile . 

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Makinada yapılan kahve için konuşuyorum

Benim de favorim starbuck kenya.

Bazen starbucks sumatra da içiyorum ama kenyanın verdiği aromayı vermiyor. Onun dışında kahve dünyasından cafe nerodan gloria jeansten birsürü çekilmiş kahve aldım ama hiçbirisi starbuck kenya nın verdiği keyfi vermedi bana.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Tavsiyeleriniz için teşekkürler öncelikle kenya deniyeceğim. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

ot gibi yaşıyom mk hiç anlamıyom bu işlerden. starboksa hatunla gidince sırf söylemesi kolay diye latte içiyom hep.

arada soruyo şu bu olsun mu diye onu bile anlamıyom bazen koy diyom bazen yok diyom.

o kadar para veriyom zerre skim de anlamıyom içtiğimden mk.

beyler gidince ortalama fiyatlı yumuşak içimli (keza sırf hatun mevzu olunca kahve içerim hiç de sevmem) ayı dedirtmeyecek bi içecek söyleyin ondan içeyim. bıktım latteden.

bu arada söylenişini de yazın da mala dönmiyim orda :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TiThousand
    TiThousand's avatar
    Erkek
    ComputerWolf bunu yazdı

Amk yillarca nescafe ucu bir arada icen nesiliz, son donemde her yerde bu sikik kahveciler turedi. Hepimiz kahve gurmesi olduk amk. Gecen bir arkadas isyan etti, ne lan bu dedi. Benim gibi Jacob - Monarch , Nescafe - Gold gibi sulandir ic kahvelere yoneldi. Ben de ara sira arkadaslar gidince starfuck , kahve ebesinin ami gibi yerlere gidip kahve iciyorum ama isi o kadar buyutmeye hic gerek yok amk. Nescafe gold , Jacob falan yeter de artar bile . 

Aynı ben. 

Evet nedir bu furya? Kahve ekspertizleri görüyorum her tarafta (TBT dışı). Konular gırla. Herkes ben fark etmeden nasılda entelleşmiş? Kahvenin aerodinamiğine inmiş? Ben ki bir iki çaydan sonra hiçbir şey içmeyen, yıkamaktan üşenen biri neden sırf kahve için bir sürü alet edavat alacağım? Yok hayır, damak tadına önem veririm ama neticede kahve kahvedir. Üstelik en fazla birkaç bardak için makina ve kilo kilo kahve almanın mantığını kendi tüketimim için düşünerek, lüzumsuz buluyorum.

Ayrıca bu kadar uğraşan kişilere şunu da soruyorum, hazır yapıp sunan bildiğiniz en iyi yerler ve kahveleri nelerdir? Arada gidip içeyim. 

‎‎‎
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

kahve işini bilen bilir zaten ama anlayamayan hocalar için söyliyim. 

Her kahve kahve değildir evet kahveyi kahve içmiş olmuş olmak için içerseniz size bim kahvesi migros nescafe veya jacob fark etmez. 

Aynısı alkol tüketen kesim için de geçerlidir sarhoş olmak için içmiş olmak için içecekse köpek öldüren yada patates vodkası içmesi veya 25 yıllık bi viski içmesi arasında bi fark yoktur.

Ama eğer siz içtiğiniz şeyde tat aroma keyif arıyorsanız yukarıda arkadaşın dediği gibi bu hasattan iyi mal çıkıp çıkmadığını bile ayırt edersiniz. Şimdi kimse gidip starbucks özentiliği felan demesin tbt de şekil olsun diye gidip kahveciden kahve alacak adam yok. Evet starbucks gibi mekanlar biraz ergen mekanı oldu ülkemizde ama bu bir gerçeği değiştirmiyor adamlar dünyanın en kaliteli kahve çekirdeklerini sınırsız özelleştirme imkanı ile size sunuyor ve her içimde kaliteyi hissediyorsunuz ayrıca kahveyi paket alıp evinizdede pişirebilirsiniz bu tamamen uğraş meselesidir. Çok fazla kahve tüketen biri olarak konuyla ne kadar alakasız olduğumuza bir örnek vereyim. Dünyanın hiç bir yerinde kaynar su ile çay veya kahve yapılmaz çünki çayı ve kahveyi yakmış olursunuz ve tadı acılaşır ancak ülkemizde kaynar çay götürmediği için müşteriden dayak yemiş bir çok çaycı çırağı vardır. Biz tadını almak için değil ağzımız yana yana boğazımızdan birşey geçsin veya uykumuz açılsın diye içiyoruz. Bu yüzden kahveye veya çaya dünya kadar şeker atıp tadını sikiyoruz. Düzgün demlesen iyi harman alsan zaten şekere tatlandırıcıya zaten gerek olmadıgını anlarsın. 

Yada şöyle özetliyim Kahveyi kahve içmiş olmak için değil tadını keyfini çıkartmak için içen insanlar ile içmeyenler arasındaki farklar bunlar :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SiyahBeyaz
    SiyahBeyaz's avatar
    Erkek

starbucks kenya deneyesim geldi. Evde kullanılmayan şu french press cihazı var onla kullanabilirim di mi ? (cahilim biraz)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arcsinx
    arcsinx's avatar
    Erkek

Hocam tchibo dan  guetamala çektiriyorum frencpress de makina gibi kaliteli olmuyor ama fena da değil sertliği içimi keyifli. Deneyebilirsin

Toplam Hit: 5999 Toplam Mesaj: 34
filtre kahve starbucks