Filtre Kahve Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

iyi akşamlar mürid(e)ler. 

8 gündür diyete başladım ve bi çok yerde kahve önerilerine denk geliyorum. açıkcası bi kaç zamandır benimde heveslendiğim bi durumdu o yüzden harekete geçeyim dedim. çok fazla kahve kültürü olan biri değilim. 3in1 içmem sevmem sadece türk, dibek ve menengiç kahvesini bilirim severim. 

filtre kahve için makina almaya niyetli değilim şu an french-press ile işe başlayayım diyorum. hem zahmetsiz hemde hiç bişey bilmeden makina alıp sonra bi köşeye atmak istemiyorum baktın kahve sarmadı ^^

tchibo, starbucks gibi yerlerde bulabileceğim kahve önerilerine ihtiyacım var. nasıl bişey arıyorsun derseniz;

- içimi çok sert böyle zıkkım gibi acı olmayan yeni başlayan kişilere uyacak cinsten bişeyler arıyorum. farklı aromaların içinde olduğu kahvelerde olabilir. birde tok tutan kahve önerileri okudum netten ve tbt'deki konulardan var mıdır aslı astarı bilmem onuda öğrensem fena olmaz.

- kahveyi alırken sanırım french press için aldığımızı belirtmemiz gerekiyor ona göre çekiyor doğru mudur ?

- son olarak french press çok fark eder mi şu an hangisi olduğu. normal 20 liraya filan gördüğüm bi yerden alsam kafi mi ?

bu 3 sorum dışında her türlü bilgiye açığım açıkcası. hem genel bi sohbet havasında olur konu hemde kahve seven müridler kendi aralarında paslasırlar arada bizde 1-2 bilgi ayıklarız ^^

not: tek ricam kahve isimlerini net yazın ya starbucks fobim var çok nadir giderim(ayda yılda) gittiğimde bilmediğim şeyler sorup duruyorlar strese sokuyorlar. bana şundan lazım french press olacak dediğimde ekstra bişey sormayacak şekilde yazarsanız şükela olur.

Kreyzi tarafından 04/Ağu/18 22:46 tarihinde düzenlenmiştir

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

vip coffee candır gerisi hikaye

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

starbuckstan alıyorum her ay2-3 çeşit ama mutlaka 1 tane veranda alıyorum içimi yumuşak ve ilk başlayanlar için güzel  sonrası bira deneme yanılma olarak yaparsın mesela ben house blend i çoks evemedim ama sumatra güzel geldi , şuanda evde veranda expresso ve house blend var bide yüskek kafein düzeiy olna kahveler varmış yurt dışında onlardan arıyorum . 

edit:

tr de varmış  en kısa sürede deneyecem.

https://www.taftcoffee.com/

http://www.postkolik.com/yasam/dunyanin-en-sert-kahvesi

KaptaN tarafından 04/Ağu/18 22:50 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı

starbuckstan alıyorum her ay2-3 çeşit ama mutlaka 1 tane veranda alıyorum içimi yumuşak ve ilk başlayanlar için güzel  sonrası bira deneme yanılma olarak yaparsın mesela ben house blend i çoks evemedim ama sumatra güzel geldi , şuanda evde veranda expresso ve house blend var bide yüskek kafein düzeiy olna kahveler varmış yurt dışında onlardan arıyorum . 

edit:

hazır paketler halinde mi alıyorsun yoksa alacağın miktari sen mi söylüyorsun 100g-200g gibi.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı
    KaptaN bunu yazdı

edit:

hazır paketler halinde mi alıyorsun yoksa alacağın miktari sen mi söylüyorsun 100g-200g gibi.

hocam paketler 250 gr şekilde çekirdek olarak satılıyor sen alırken diyorsunki makine için yada frechpress için onlar ona göre çekiyor 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Kimbo ve Lavazza tavsiye ederim. French pressde yapacağın için çekilmiş kahve alman lazım. Çekirdek alma.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

french preste yaptıgım zaman soguk oluyor, ısıtmama rağmen presi onu nasıl çözeriz ? 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    do_som bunu yazdı

french preste yaptıgım zaman soguk oluyor, ısıtmama rağmen presi onu nasıl çözeriz ? 

suyu dökdükden sonra üzerine kapağını kapatmıyorsan soğuk olur. Bide eğer metal değilse soğuyabilir hacı.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

alacağın frenchpres çok önemli ucuza satılanlar kenarlarından kaçırıyor ve içeceğin kahve içerisine kahvenin posası karışıyor o yüzden starbucksta satılan frenchpressleri öneririm. Frenchpress ile kahva soğuk oluyor diyenlerde seramik kupaya koyduktan sonra 30 saniye mikro dalga fırına koysunlar bardağı kahve tekrar içilecek sıcaklığa gelir. Kahve önerisi yapamıyorum ne yazık ki ben biraz sert içiyorum ama yumuşatmak istersen kahve dünyasında açık olarak satılan vanilyalı filtre kahve alıp çok az miktarda mevcut kahveye karıştırabilirsin hem yumuşatır hemde vanilya kokusu verir.

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Zamanında bende aynı konuyu açmışım şimdi hatırladım:)

https://www.tahribat.com/forum/filtre-kahve-onerisi-227480

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek

Öncelikle Bodum marka French Press tavsiye ederim. Sanırım statbucks’ta satılıyor. 

Sana tavsiyem yine starbucks’tan Colombia Narino ile Etiyopya kahvelerini alıp yapacağın zaman karıştırmaktır. Veya tschibo’nun black white, Guetamala veya Feine Milde de olur. Starbucks’un Colombiasi ile Tschbonun Guetamalasini da karistirabilirsin. Filtre kahve biraz kişisel bir zevk. Sana naçizane tavsiyem ilk başlarda her birinden az miktarda alarak, karıştırarak kendi ağız tadını yakalamak olur. 

Toplam Hit: 3158 Toplam Mesaj: 24
filtre kahve önerisi french press kahve filtre kahve