folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Fındık Fiyatları

Fındık Fiyatları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csr288
    csr288's avatar
    Erkek

hocam fındıkta para varmıs dönümü ne kadar satın alırız bahçe olarak ? portakalda iş yok zeytinde de yok .s 5 dönüm bahçeden ne kadar sahat yaparız ne kadara alırız 5 dönüm bahçeyi ?

Bu site bağımlılık yapıyor şimdi fark ettim tarih 1 haziran 2011 saat 00:02
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jawsap67
    jawsap67's avatar
    Erkek

bartın/amasra da 14tl ye alıyorlar

Düzen hayatından memnun, düzülen ne zaman değişecek
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oliWeR
    oliWeR's avatar
    Erkek
    csr288 bunu yazdı

hocam fındıkta para varmıs dönümü ne kadar satın alırız bahçe olarak ? portakalda iş yok zeytinde de yok .s 5 dönüm bahçeden ne kadar sahat yaparız ne kadara alırız 5 dönüm bahçeyi ?

Son 10 yillik fiyatlari bir arastir ondan sonra pata var mi yok mu karar ver

Ne çok küfür ediyorsun diyorlar. Ne yani hayatın içine edenlere şiir mi yazayım ?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dertli
    dertli's avatar
    Erkek
    csr288 bunu yazdı

bizim köyde çoğu kişi fındığı bırakma durumuna geldi artık. kivi yetiştirmeye başladı, ki fındıktan daha karlı durumda şu anda. 

bizim köy ordu da

imzayı bıraktım basıyorum artık
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    endenius
    endenius's avatar
    Erkek
    csr288 bunu yazdı

birde ben cevaplayayım

fındıkta para yok aslında varda yok

bu zamana kadar fındık alımı yapan tüccarlar iyi para kaldırdı çiftçinin sırtındn

şimdide kaldırıyorlar ama kardan zarar etmemek adına çiftçiye para vermek istemiyorlr , bu kadar fiyatların çıkması fındığın olmayışındn ve geçen seneden bu senenin fındığını borsalarda vadeli olarak satmalarından dahada sıkışırlarsa 20 lirayı 1 gecede gördüğünü görürüz ve hala kar ediyor durumdalar

iç fındığın dış pazara kaçtan satıldığını araştırınız karların muazzam olduğunu göreceksiniz

geçen sene son stoklrı hrcyıp fındık fiyatını baskıladıktan sonra bu sene piyasaya sürüp fiyatı etkileyecek tek kilogram fındıkları yok yoksa 10k ton fındık sürüp fiyatı 10 liraya çekmek çok kolay

portkal zeytin yada diğer tarım ürünlerinde para var olmasına rağmen malesef ülkemizdeki birliklerin sadece adı birlik olmasından çiftçimizinde organize olup tepki vermemesinden dolayı çiftçilik drboğaza girmiş zarar eden köleleştirilen kar edilemeyen bir köle sistemine dönüşmüştür

bakmayın tarım kanallarında hayvancılıkta şunu yapıyorlr bunu yapıyorlr o buldukları milyonda1 kişiyi gösterirler yada arkasında devlet desteği bulunan tarla olsun yem olsun merası olsun sıkıntısı bulunmayan bazı kurumları gösteriyorlr

bu sene bende fındıktan kaldırıp ahırdaki 20 başı satıp düz ovadaki araziye dut dikip ipek böcekçiliğine girmek istiyorum ama ülke koşullarında genede kar edip kendmize standart birt hayat hazırlayacağımızı sanmıyorum

yani şuan denizde boğulmamak için son gücümü kullanıyorum ve hala karayı görebilmiş değilim

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

12.50 kocaeli kandıra 3 ton fındık emanette duruyor 

İmzalar Kaldırılsın!!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bakın fisko misko hikaye. kurban bayramına fındık fiyatı hafif artacak millet kurban için fındık satacak ve fiskoda cok satsınalr diye fiyatı hafif yükseltecek. fındıgı satan boku yedi . bayramdan sonra 11.12. aylarda fındık 20 tlye yaklaşacak bakın görün izleyin.

İmzalar Kaldırılsın!!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    endenius
    endenius's avatar
    Erkek
    BosphorusPasha bunu yazdı

12.50 kocaeli kandıra 3 ton fındık emanette duruyor 

hacı nettin emanet fındık verilirmi

ben malı başkasına versem o aldığı malın fiyatını yükseltirmi

fındık için bu sene ucuzundan kamera takımı aldım 2.5 lik hdd vardı elimde onu taktım toplamda 300 lira tuttu

ufak tefek işçilikle kendine çok güzel güvenlik sistemi yaparsın

1 ups birtane harekete duyarlı göz 1 tanede arabalara takılan siren taktınmı göze en baba güvenlik sistemi olurdu

bunuda bekleyemiyoruz mecbur emanete verdim diyecen diye yazdım :D

endenius tarafından 24/Eyl/14 14:41 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

köy b,ze 110 km mesafede + babannemle dedem var + fare vs vs var + emanetci cok guvenilir +  emanetci fındıgı satmıyo ben ne zaman parasını alırsamm o zaman satıyo bu sene içinde. 

yani bizdeki emanet sizin oralardaki gibi değil hocam biraz zorundayız köye hep gidemiyortuz hırsız çingene dolu. agvanın cingeneleri çalmasa da yavsaklar kandıradan gelip evi boşaltıp gidiyo 
    :)

kamera kurmak bişi deil kamerayıda götürüyo bu ibneler. sireni bulup üstüne köpük sıkıyolar.

İmzalar Kaldırılsın!!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    endenius
    endenius's avatar
    Erkek
    BosphorusPasha bunu yazdı

köy b,ze 110 km mesafede + babannemle dedem var + fare vs vs var + emanetci cok guvenilir +  emanetci fındıgı satmıyo ben ne zaman parasını alırsamm o zaman satıyo bu sene içinde. 

yani bizdeki emanet sizin oralardaki gibi değil hocam biraz zorundayız köye hep gidemiyortuz hırsız çingene dolu. agvanın cingeneleri çalmasa da yavsaklar kandıradan gelip evi boşaltıp gidiyo 
    :)

kamera kurmak bişi deil kamerayıda götürüyo bu ibneler. sireni bulup üstüne köpük sıkıyolar.

inanırım sakarya kocaeli tarafında bu sene adamı öldürüp götürmüşler fındığı

hendekteki akrabalar anlatıyordu

Toplam Hit: 9739 Toplam Mesaj: 97