Fotoğraf Makinası Lazım (Profesyonel)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek
    maycamp85 bunu yazdı
    JuMaN bunu yazdı
    maycamp85 bunu yazdı
    JuMaN bunu yazdı

Hangi marka arıyorsun hocam Canon veya Nikon

nikon ilk tercih hocam ama  canon 450D gibi bi cihaz falan  iyi olurdu 

Hocam bu benim ilanım lensi fiyatı eğer sadece body dersen uygun bi fiyat söylerim sana

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-nikon-d80-plus-18-105-vr-plus-4-gb-hafiza-karti-109925186/detay/

hocam alet süper lens keza öle ama  nakit sıkıntı yha kış geldi fakirleştik

Anladım hocam sadece body alırısın sende o zaman ilerleyen zamanlarda da bi tane lens alırsın hemen takım almana gerek yine sen bilirsin çektigim bi kaç foto var.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maycamp85
    maycamp85's avatar
    Erkek
    JuMaN bunu yazdı
    maycamp85 bunu yazdı
    JuMaN bunu yazdı
    maycamp85 bunu yazdı
    JuMaN bunu yazdı

Hangi marka arıyorsun hocam Canon veya Nikon

nikon ilk tercih hocam ama  canon 450D gibi bi cihaz falan  iyi olurdu 

Hocam bu benim ilanım lensi fiyatı eğer sadece body dersen uygun bi fiyat söylerim sana

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-nikon-d80-plus-18-105-vr-plus-4-gb-hafiza-karti-109925186/detay/

hocam alet süper lens keza öle ama  nakit sıkıntı yha kış geldi fakirleştik

Anladım hocam sadece body alırısın sende o zaman ilerleyen zamanlarda da bi tane lens alırsın hemen takım almana gerek yine sen bilirsin çektigim bi kaç foto var.

hocam  dedim yha  nakit sıkıntısı d80 güzel makina biliyorum  

maycamp85
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hocam böyle yapmayın yahu :S d80e paramı verceksin? sonra lense para vercen ona vercen buna vercen. sempatizanlıkdan demiyorum ilk tercihin pentax olmalı kx modeli 18-55 ile birlikte o fiyatlara bulursun daha sonra da 55-300 alırsın öğrendikçe objektif alırsın en son geliştim dersen pentax k-5 den devam ya da seti komple değiştirirsin. boşuna harcama yapma. 

İmzalar Kaldırılsın!!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PsychoDawn
    PsychoDawn's avatar
    Erkek
    BosphorusPasha bunu yazdı

hocam böyle yapmayın yahu :S d80e paramı verceksin? sonra lense para vercen ona vercen buna vercen. sempatizanlıkdan demiyorum ilk tercihin pentax olmalı kx modeli 18-55 ile birlikte o fiyatlara bulursun daha sonra da 55-300 alırsın öğrendikçe objektif alırsın en son geliştim dersen pentax k-5 den devam ya da seti komple değiştirirsin. boşuna harcama yapma. 

Birkez de pentax deme be hocam :D

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeyQirs
    HeyQirs's avatar
    Erkek

turkiyede olsam bende d300u 3 gunlugune kiralardim sansina kus hocam :(

forumda yazmıyorum artık okuyorum yeter adam olana.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maycamp85
    maycamp85's avatar
    Erkek
    PsychoDawn bunu yazdı

hocam pentax nedir ya  kimse tavsiye etmiyor sende pentax diye tutturdun nikonmu pentax mı konumu açalım :D

maycamp85
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PsychoDawn
    PsychoDawn's avatar
    Erkek
    maycamp85 bunu yazdı
    PsychoDawn bunu yazdı

hocam pentax nedir ya  kimse tavsiye etmiyor sende pentax diye tutturdun nikonmu pentax mı konumu açalım :D

adam pentax kullanıyor ondan :D

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    braveheart
    braveheart's avatar
    Erkek
    PsychoDawn bunu yazdı
    maycamp85 bunu yazdı
    PsychoDawn bunu yazdı

adam pentax kullanıyor ondan :D

Bence de pentax çok iyi bir seçim olur. Kiyas.la sitesinden k-x ile canon-nikon modellerini kıyasla, bu siteden de hangi kamerayla ne çekilmiş bakabilirsin. http://www.pixel-peeper.com fiyat performans olarak pentax k-x cidden iyi. Not K-x kullanıyorum :D

İdeal zamanı beklemeyin, çünkü asla gelmeyecek.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

illa profesyonel olacak diyorsan ikinci el temiz bir nikon d70 belkide d80 bulabilirsin başlangıç seviyesi sayılan nikonun d3000 modelleri de güzel ikinci el temiz bir şey bulabilirsin ben nikoncuyum o yuzden hep nikondan gittim canonun model ve fiyat aralıklarını bilmiyorum. Bilen varsa yardımcı olacaktır.

üstad eğer 1300 veya 1400 tl varsa d90 18-105 yada 18-55 objektifle alırsın bence sahibinden.com da uygun fiyatabulabilrisin istanbuldaysan daha kaolay olur işin. çünkü ilanların çoğu istanbulda.

x-files tarafından 08/Oca/13 23:44 tarihinde düzenlenmiştir

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    maycamp85 bunu yazdı
    PsychoDawn bunu yazdı

Aha da bu olmadı. 

Sana tek bi cevap vereceğim pentax ın ne olduğuna dair.

Japonların ürettiği ilk fotoğraf makinası.

cevabı yeterli olur mu?

Pentax ı kimse tavsiye etmez çünkü birçok kişi bilmez. senin tavsiye aldığın adamların geçmişine bak ne kullanmışlar. pentaxı gidicen fotoğraf işine ömrünü adamış adamlara soracaksın :) anlatırlar sana pentaxın kim olduğunu. 

Hepsini geçiyorum kullanndığım için bile değil olması gerektiği için pentax dedim. gdeceksin canonun 10 mplik makinasına 750 vereceksin ki bu sadece gövde objektifine 200 tl vereceksin ki bu en iyi ihtimalle 200 tl, başka bi objektif almak için uğraşacaksın pahalı diyeceksin. en sonunda da hiç bi şekilde manuel lens kullanma dan ben fotoğrafçı oldum diyeceksin..

neyse çok alındım :/ 

http://snapsort.com/compare/Nikon_D80-vs-Pentax_K-x

bu link sana istediğin cevabı fazlasıyla da verecektir. umarım bu laflarını bi gün hatırlarsın :| suç bizde tabi ne bok varda yardım ettik, Kendi cebini kendi ellerinle boşaltman dileğiyle umarım pentaxa bulaşmazsın.

İmzalar Kaldırılsın!!
Toplam Hit: 3070 Toplam Mesaj: 35