Fotoğraf Makinası Lazım (Profesyonel)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

şimdi boş polemiğe girmeye sidik yarıştırmaya gerek yok dabiki her makinenin farklı özelikleri vardır bu kişilerin ihtiyaçlarına göre değişecektir. pentax kötü bir makine değildir gayet iyi ve kullanışlıdır. herşey tamamen zevk meselesi.

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lemuria
    Lemuria's avatar
    Erkek

eğer ekonomik olmasıysa önceliğin arkadaşım Nikon D50'sini satmak istiyor kaç shutter'da bilmiyorum fiyatı da gayet makul 500 TL'ye satmayı planlıyor 

dont think twice its all right
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    casey
    casey's avatar
    Erkek

Nikon D3100 alırsın 2.el temiz birşey anca hocam 18+55 lens ile birlikte

Zamanı durduramazsın.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maycamp85
    maycamp85's avatar
    Erkek
    BosphorusPasha bunu yazdı
    maycamp85 bunu yazdı
    PsychoDawn bunu yazdı
    BosphorusPasha bunu yazdı

hocam böyle yapmayın yahu :S d80e paramı verceksin? sonra lense para vercen ona vercen buna vercen. sempatizanlıkdan demiyorum ilk tercihin pentax olmalı kx modeli 18-55 ile birlikte o fiyatlara bulursun daha sonra da 55-300 alırsın öğrendikçe objektif alırsın en son geliştim dersen pentax k-5 den devam ya da seti komple değiştirirsin. boşuna harcama yapma. 

Birkez de pentax deme be hocam :D

hocam pentax nedir ya  kimse tavsiye etmiyor sende pentax diye tutturdun nikonmu pentax mı konumu açalım :D

Aha da bu olmadı. 

Sana tek bi cevap vereceğim pentax ın ne olduğuna dair.

Japonların ürettiği ilk fotoğraf makinası.

cevabı yeterli olur mu?

Pentax ı kimse tavsiye etmez çünkü birçok kişi bilmez. senin tavsiye aldığın adamların geçmişine bak ne kullanmışlar. pentaxı gidicen fotoğraf işine ömrünü adamış adamlara soracaksın :) anlatırlar sana pentaxın kim olduğunu. 

Hepsini geçiyorum kullanndığım için bile değil olması gerektiği için pentax dedim. gdeceksin canonun 10 mplik makinasına 750 vereceksin ki bu sadece gövde objektifine 200 tl vereceksin ki bu en iyi ihtimalle 200 tl, başka bi objektif almak için uğraşacaksın pahalı diyeceksin. en sonunda da hiç bi şekilde manuel lens kullanma dan ben fotoğrafçı oldum diyeceksin..

neyse çok alındım :/ 

http://snapsort.com/compare/Nikon_D80-vs-Pentax_K-x

bu link sana istediğin cevabı fazlasıyla da verecektir. umarım bu laflarını bi gün hatırlarsın :| suç bizde tabi ne bok varda yardım ettik, Kendi cebini kendi ellerinle boşaltman dileğiyle umarım pentaxa bulaşmazsın.

hocam geçmiş önemli değil ilk televizyonu kim yapmış şu an en iyisi hangisi falan ben tartışma yaratmak için değil şimdi elinde bi nikon olması başka pentax olması başka sende diyorsun fazla tanınmıyo  o yüzden ben makinayı kötülemiyorum

maycamp85
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

Üstad ama şöyle bir şeyi de unutmayalım pentax aldığında da oyle bol çeşit objektif bulma lüxün ortadan kalkıyor. mecburen kendi obejktiflerini alman lazım. Bir sima bir tamronun pentax için ürettiği objektif duymadım?

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maycamp85
    maycamp85's avatar
    Erkek
    x-files bunu yazdı

Üstad ama şöyle bir şeyi de unutmayalım pentax aldığında da oyle bol çeşit objektif bulma lüxün ortadan kalkıyor. mecburen kendi obejktiflerini alman lazım. Bir sima bir tamronun pentax için ürettiği objektif duymadım?

yok abi pentax almam hem fiyat yüksek şimdi canon 1100D canon 450D,nikon p500,nikon d80,nikon d3100,fujifilm hs20 uygun fiyatta bunlar var aklımda ne dersiniz  müridler?

maycamp85 tarafından 10/Oca/13 10:51 tarihinde düzenlenmiştir

maycamp85
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PsychoDawn
    PsychoDawn's avatar
    Erkek
    maycamp85 bunu yazdı
    x-files bunu yazdı

yok abi pentax almam hem fiyat yüksek şimdi canon 1100D canon 450D,nikon p500,nikon d80,nikon d3100,fujifilm hs20 uygun fiyatta bunlar var aklımda ne dersiniz  müridler?

450D veya 3100 derim 450 de tam olarak hangi sensör , işlemci var bilmiyorum ama 3100 ondan yeni giriş seviyesi için ideal iyi bir lens almak lazım tabii d80 den uzak dur derim gunümüzde d90 bile üretilmiyorken cmos değilde ccd birsey almak iyi olmaz 1100 cok kotu bir image kalitesi veriyor bence sen 450 ve 3100 e bir bak

edit: ilk makinem 3100 dü Image kalitesi cok iyi diyebilirim hele raw çekip isleyebilirsen cok başarılı , sonrasında 

D7000 oldu tek farki iso da birazdaha iyi birazdaha hızlı kullanımı pratik pek cok ayarı hizlica yapabiliyorsun suanda ise 5D mark III sahibiyim her zaman canon hayraniydim canon ve Nikon arasında ki en buyuk fark bence arayuz kolaylığı Birr Cook canonu da test etme şansım oldu ama hic biri Nikon kadar kullanisli degİl .Nikon da pratik ve hızlı ayarlar sayesinde kücuk anlari yakalamak kolaylaşıyor bir fotoğrafçının tan aradığı şey ama be yazıkki canon daha iyi bir Image kalitesi veriyor raw çeksen bile islerken nedense canon da daha başarılı sonuclar aldım yada benimki algıda secicilik bilmiyorum :D 

telefondan yazıyorum hatalarım varsa affola

PsychoDawn tarafından 10/Oca/13 11:25 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek

Hocam de Nikon D3000 ve D3100 lerde AF motoru yoktur haberin olsun.İstersen benim makinayı verim sana temizdir çizik dahi yoktur üzerinde.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maycamp85
    maycamp85's avatar
    Erkek
    JuMaN bunu yazdı

Hocam de Nikon D3000 ve D3100 lerde AF motoru yoktur haberin olsun.İstersen benim makinayı verim sana temizdir çizik dahi yoktur üzerinde.

hocam d80 18-105vr güzel tabi ama  o kadar nakit çıkartamıyorum  keşke çıkartabilsem d90 var 18-55 lens ile  ama  yok

maycamp85
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek
    maycamp85 bunu yazdı
    JuMaN bunu yazdı

hocam d80 18-105vr güzel tabi ama  o kadar nakit çıkartamıyorum  keşke çıkartabilsem d90 var 18-55 lens ile  ama  yok

Sadece body verim o zaman lensin de daha sonra alırsın ama yinede illa D90 alacam dersen birşey diyemem hocam imkan meselesi

Toplam Hit: 3074 Toplam Mesaj: 35