folder Tahribat.com Forumları
linefolder Fotografçılık ve Digital Fotograf Makineleri - Video Kameralar
linefolder Fotoğraf Makinesi Tavsiyesi İstiyorum - Yüksek Taşınabilirlik Ve Kalite

Fotoğraf Makinesi Tavsiyesi İstiyorum - Yüksek Taşınabilirlik Ve Kalite

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uye1500
    uye1500's avatar
    Erkek

Değerli arkadaşlar,

Bir hata yapıp kompakt bir fotoğraf makinası aldım. Makinayı taşımak zulüm keza taşıdığımada değmiyor alınan sonuçlar başarısız (Fujifilm s2500HD). 

Maksimum 500 TL civarında ufak dijital fotoğraf makinalarından almayı düşünüyorum. Çekim için herhangi bir ayar yapmadan bas çek modunda, gece çekimlerinde sıkıntı çıkarmayacak, kullandığınız veya namını duyduğunuz bir makina varsa yardımlarınızı bekliyorum.

Başka bir başlık altında bazı arkadaşlar D3000 önermişler, şu an 800 TL civarında. Taşıdığıma ve verdiğim paraya değer mi bilmiyorum.

Kullanım amacım gezerken yanımda taşıyıp istediğim her an fotoğraf çekebilmek.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    uye1500 bunu yazdı

Değerli arkadaşlar,

Bir hata yapıp kompakt bir fotoğraf makinası aldım. Makinayı taşımak zulüm keza taşıdığımada değmiyor alınan sonuçlar başarısız (Fujifilm s2500HD). 

Maksimum 500 TL civarında ufak dijital fotoğraf makinalarından almayı düşünüyorum. Çekim için herhangi bir ayar yapmadan bas çek modunda, gece çekimlerinde sıkıntı çıkarmayacak, kullandığınız veya namını duyduğunuz bir makina varsa yardımlarınızı bekliyorum.

Başka bir başlık altında bazı arkadaşlar D3000 önermişler, şu an 800 TL civarında. Taşıdığıma ve verdiğim paraya değer mi bilmiyorum.

Kullanım amacım gezerken yanımda taşıyıp istediğim her an fotoğraf çekebilmek.

telefonu sat üstüne para koy lumia al :) en kral makine bile bas çek olarak gece modunda o kadar iyi çekmez.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vukuat
    vukuat's avatar
    Erkek

taşınırlık önemli değil ise sana tertemiz bir d3100 verebilirim  ama illa taşıması kolay makina dersen canon sx150 al derim biraz daha kaba olabilir dersen nex3 nex5 nex7 olabilir.

Bu evrak güvenli elektronik imza ile imzalanmıştır. http://evraksorgu.meb.gov.tr adresinden 8e79-9f95-3250-8689-8032kodu ile teyit edilebilir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uye1500
    uye1500's avatar
    Erkek

Hocam Lumia 1020 2 000 TL sularında çok yüksek.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

resimde koysanız keşke.

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rockes
    rockes's avatar
    Erkek

nx300

edit fiyatı görmemişm dedğim makine 1700 den başlıyo 

rockes tarafından 16/Mar/14 11:10 tarihinde düzenlenmiştir

askerden geldi işsiz . edit: artık işli
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pawlow
    Pawlow's avatar
    Erkek

hocam olympus emp1 flan bak ucuz onlar hemde image kalitesi iyi yine panasonic'te bakabilirsin. sony nex3 bakabilirsin aynasız sistem bakmanı tavsiye ederim tasıması ve kullanımı daha kolaydır.

uzun zaman canon 40d ve 60d kullandım eşek ölüsü gbi ağır sistemlerdi şimdi olympus epm1 kullanıyorum gayet hafif ve compact aynı zamanda manuel bütün fonk mevcut m43 lens çeşitlilği iyi. donanım haberde birisi 350-400 gbi satmıştı dediğim makineyi.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JiggSaw
    JiggSaw's avatar
    Erkek

Butce el veriyorsa ...

Nikon D5100 derim hocam... Kullaniyordum , memnundum...

İmza YOK !!!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uye1500
    uye1500's avatar
    Erkek

Herkese teşekkür ediyorum tavsiyeleri bir bir değerlendiriyorum, öneriler hep dslr yönünde. Dslr konusunda bilgi sahibi değilim biraz araştırmam gerekiyor. Fakat başta belirttiğim gibi kompakt ı taşımak sıkıntı dslr baya zulüm olacak heralde :). Ufak ebatlı cihaz önerilerinin devamını bekliyorum.

uye1500 tarafından 16/Mar/14 12:01 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

bu tavsiyemi yaza bir kenara kumar oynayıp kimsenin bilgi sahibi olmadığı bir makine aldım sony nex5n alacaktım ki %65 gibi daha ucuzuna buldum (hemde söylediğim fiyatlar nex 2 el iken pentax kutusunda amerikadan gelmiş fiyatlar) 

makine: pentax k01

al dslr hocam çok farklıdır bende zamanında o kadar araştırdım ki belki bu makineyi almam 6 aydan fazla sürdü ama şu anda o kadar seviyorum ki bunlarda çektiğim fotoğraflardan 

ayrıca lens fiyatları çok uygun pentax ın al keyfine bak benden söylemesi

sunyy2003 tarafından 16/Mar/14 12:40 tarihinde düzenlenmiştir

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

nikon s9300..

janavar javanar, video kalitesi de o biçim.

Toplam Hit: 2848 Toplam Mesaj: 25