folder Tahribat.com Forumları
linefolder Fotografçılık ve Digital Fotograf Makineleri - Video Kameralar
linefolder Fotoğraf Makinesi Tavsiyesi İstiyorum - Yüksek Taşınabilirlik Ve Kalite

Fotoğraf Makinesi Tavsiyesi İstiyorum - Yüksek Taşınabilirlik Ve Kalite

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uye1500
    uye1500's avatar
    Erkek

@sunyy2003 hocam pentax k01 i Türkiye de nerden temin edebilirim ve fiyatı nedir acaba ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

go pro al hocam, maksimum taşınabilirlik..

goo.gl/qBNZmW
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Canon sx150 var.Yarı manuel, yarı otomatik.İnce ayar yapabiliyorsun.Fotoğrafçılığa yeni başlayanlar için ideal bir makine.250 lira civarı fiyatı var.Tek kötü tarafı pille çalışıyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek
    uye1500 bunu yazdı

@sunyy2003 hocam pentax k01 i Türkiye de nerden temin edebilirim ve fiyatı nedir acaba ?

nereden bulursun sanırım bulamazsın sahibinden de  2 elleri vardı ben tamamen inceleme yaparken pentax forumlarında elinde bu makineden olan birini imzasında gördüm sarıkız filan yazmıştı adama yazdım nasıl makinedir bana upuzun bir bilgi vermişti ve hemen altına da yazmıştı istersen ben satabilirim elimde 6 makine var evleneceğim diye oda amerikadan aldırtmış o arada bu makinenin fiyatları tasarımından dolayı düşükmüş numarasını aldım konuştuk bana da çok yakın çıktı gittim aldım kutusunda kullanılmamış haldeydi tamamen şans yani

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek

Hocam 2 el temiz nikon D3000 veya D3100 alsana daha iyi olur bence daha önce D3000 kullanmıştım gayet iyi bi makine 600 - 700 tl falan alırsın.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek
    JuMaN bunu yazdı

Hocam 2 el temiz nikon D3000 veya D3100 alsana daha iyi olur bence daha önce D3000 kullanmıştım gayet iyi bi makine 600 - 700 tl falan alırsın.

Nikon D5000 var 850ye bırakırım

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek
    ArduouS bunu yazdı
    JuMaN bunu yazdı

Nikon D5000 var 850ye bırakırım

arkadaşlar adam özellikle taşınabilir bir şeyler istiyor aynasız makineler tavsiye edin bu yüzden

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sir
    sir's avatar
    Erkek

dslr ile çekemeyeceğin fotoğraf yok. aklına ne gelirse nerde nasıl bir fotoğraf görsen gerekli düzeneklerle hepsini çekebilirsin. ama taşıması ölümdür. aynasızları bende öneriyorum. varsa 4000 liran sony a7 alabilirsin :) full frame aynasız. 

bende d7100 set var almak isteyen olursa pm atsın. aynasıza geçmeyi planlıyorum.

Aman, kendini asmış yüz kiloluk bir zenci, Üstelik gece inmiş, ses gelmiyor kümesten; Ben olsam utanırım, bu ne biçim öğrenci? Hem dersini bilmiyor, hem de şişman herkesten. İyi nişan alırdı kendini asan zenci, Bira içmez ağlardı, babası değirmenci, Sizden iyi olmasın, boşanmada birinci... Çok canım sıkılıyor, kuş vuralım istersen.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek

BEYLER SORUM ÇOK ÖNEMLİDİR :D böyle adamlar bir fotoğraflar çekiyor diyorum ki "bu ne lan ?" gözüm bile bu kadar net , bu kadar canlı , bu kadar güzel görmüyor. Ya da gece adamlar bir dolunay , bir manzara çekiyor yani harika birşey.

Böyle fotoğrafları hangi makina ile çekiyolar bana direk söyleyin ki parayı bulduğum gün gidip alayım :D

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PsychoDawn
    PsychoDawn's avatar
    Erkek
    Maddox bunu yazdı

BEYLER SORUM ÇOK ÖNEMLİDİR :D böyle adamlar bir fotoğraflar çekiyor diyorum ki "bu ne lan ?" gözüm bile bu kadar net , bu kadar canlı , bu kadar güzel görmüyor. Ya da gece adamlar bir dolunay , bir manzara çekiyor yani harika birşey.

Böyle fotoğrafları hangi makina ile çekiyolar bana direk söyleyin ki parayı bulduğum gün gidip alayım :D

Sadece makina değil lens ve photoshop faktörüde var saydığın özelliklerde :)  , günümüzde dijital fotografçılık artık raw çekip bilgisayarda işlemeye dönüşmüş durumda. filmi makinalarda ise rötuş kontrast gibi şeyleri banyo sırasında film üzerine uygulanan kimyasallar vb. bir sürü şeyle yapılıyordu . anlayacağın analog filmi makinaların olduğu zamanlarda bile fotograflar montajlanabiliyordu.

Buradan çıkarılacak ders sadece donanıma sahip olmak yetmiyor photoshop bilmek şart.

Konuyu Açan Arkadaş için Önerim   Taşınabilirlik Önemli ise DSLR dan uzak dur.  "Sony DSC-RX100M2" Taşınabilirliği kolay,manuel ayarları yapmak oldukça kolay ve video performansı harika ( Manuel Modda video çekme imkanıda veriyor ) 

PsychoDawn tarafından 18/Mar/14 18:50 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 2843 Toplam Mesaj: 25