folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Freelance Çalışmak Ve Bazı İşveren Hıyarlıkları

Freelance Çalışmak Ve Bazı İşveren Hıyarlıkları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Ya bira hepinize kurban olsun burasi benim gevsek alanim (((: ama her yerde boyle degilim elbet is aldigim insanlara duygucum diyecek samimiyeti ben vermiyorum, o samimiyeti ismi ya da sesi duyup erkek olmadigimi anladiklari an kendileri yaratiyorlar yoktan. Ben beyefendi/x bey diye konusurken bi anda cosup ABLACIM diyen amca mi istersin bacim/kardesim diyen mi, is bittikten sonra duygucum olmak mi, her turlu hitap mevcut.

Diyemeyecek mesafeyi soguk ve resmi konusmakla koyamiyorsun cunku adamin kafasinda sen onun is icin parayla kiraladigi bir canlisin ve musteri her zaman bi tik yukarda, sinirlarini kucuk beyniyle kendi cizemiyor.

Bunun aslinda geceyarisi is bitti mi yazmaktan hicbir farki yok, onu yasayan erkek arkadaslar da var konuya yazanlardan bildigim. Isveren kafasi bu cunku, seni kiraladi, PARASIYLA DEGIL MI, istedigi gibi hitap eder istedigi saatte arar. Mantik bu sekilde. Duygucum demek nasil ki sinirlarini cizememekse geceyarisi aramak da birebir ayni sey. Azarlamaktan baska sansin yok, konusma biciminle onunu alamiyorsun.

izzmarit tarafından 14/Eki/16 16:02 tarihinde düzenlenmiştir

sigara değil, balık olan.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Free lance çalışmak isteyen varsa bana pm atsın elimde bi iş var Ama dökümanı ingilizce aracı olucam . Iş geldi ama vaktim yok benim parası da iyi isteyen varsa pm atsın . NodeJs Rest Api oluşturma ile alakalı. 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoneInsane
    GoneInsane's avatar
    Erkek

bize en son kaç olur?

Ben her şeyden önce TÜRK milliyetçisiyim. Böyle doğdum, böyle öleceğim. Mustafa Kemal Atatürk
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    VEXTA
    VEXTA's avatar
    Erkek

bitanede ben ekliyim.

- Daha önceki çalıştığımız bilirkişiler 30 sayfa rapor vermiş  siz 10 sayfa vermişsiniz ?

-Sayın amuna koduğum sayfa sayısı arttıkça  arsanın metre karesi mi büyüyor ? ev deniz kenarına mı taşınıyor ?  hasar tespiti yaparken  ne diye yazıyım  ekilen çiçeklerin tropikal olmadığını ???

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BURAK_X
    BURAK_X's avatar
    Erkek

ben de freelance video-animasyon işleriyle uğraşıyordum. Allah bir daha düşürmesin, amin...

benim karşılaştığım sözler şunlar olurdu; 
    "çok güzel olmuş, biz de satıp pazarlamaya başlayınca senin ücretini ödeyeceğiz." (ödemedi(satamadı da(beter olsun)))

"sen şu işi bedavaya yap, daha çok iş kopartıcaz burdan."

"başkan şu videoya düzenleme istiyor"
    -"abi revizyona söz vermedim ben. ona ek ücret girer."
    -"revi ne? böyle gonuşmadıh ama biz ya, yaparsın sen onu yaparsın hadi."(yapmadım a...koyim)

"animasyondaki arkaplan çok iyi değil baştan yapabilir miyiz?"(gönderdiği örnek ubisoftun oyunundan ss)

"çocuklar güzel birşey yapın, şu seçimi kazanmam lazım." (bu da eksik ödedi hıyar. kazanamadı da)

"bak gel çoh kar edecen sen de, şu eğitim videolarını çekelim, satınca senin de ücretini öderiz." (Allah'tan kabul mabul etmedim)

"senin yaptığın iş ben de yaparım da işte, sen 10 dakikada yapıyosan ben bi yarım saat 45 dakiga uğraşırım sadece." (adam final cut proda montaj yapmaktan bahsediyor)

aklıma gelenler bular. daha da gelirse yazarım :D

<love> <canimcicimaylari> <uzatmalar> <kavgagurultu> </love>
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sharp
    Sharp's avatar
    Erkek

:D 

www.yesilgrow.com - Growshop
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MecaniC
    MecaniC's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

lan işverenlerin yüzüne söylesenize artisler..

Sizin burun kıvırdığınız işleri sizin istediğiniz fiyatın 5 de birine hemde 5 katı daha kaliteli ve hızlı olarak hintlilere yaptırıyoruz :)

Sonra sizde iş yok açlıktan ölüyoruz diye geziyorsunuz ortalıkta.

Önce bi o kalkan yerleriniz bi insin..bırakın bu havaları

MecaniC tarafından 14/Eki/16 21:02 tarihinde düzenlenmiştir

____Best_Defender_Mecanic____
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

Derdinizi skm.

Bende ne ortam var bi gorseniz halinize sukredersiniz.

Adam sikini kaldirana kadar kanka çekiyor.  Bosaldiktan sonra yazdıklarıma cevap vermiyor.

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek
    MecaniC bunu yazdı

Sizin burun kıvırdığınız işleri sizin istediğiniz fiyatın 5 de birine hemde 5 katı daha kaliteli ve hızlı olarak hintlilere yaptırıyoruz :)

Bence Hintliler yerine Çin'den ucuz köle işçi ithal edin. Günlük 1-2 dolar verir, bir bodrum katında tutar, yemek niyetine de günlük 1 burger menü ısmarlarsınız, mis.

Ama yolunuzu sevdim. Başkasını sömürmeden yüksek kârlar elde etmek zor tabi. Nice devlet bu yolla kitlesel güç haline gelmişken bireysel olarak bu yolu izlememek ahmaklık öyle değil mi?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MecaniC
    MecaniC's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Austen bunu yazdı
    MecaniC bunu yazdı

Bence Hintliler yerine Çin'den ucuz köle işçi ithal edin. Günlük 1-2 dolar verir, bir bodrum katında tutar, yemek niyetine de günlük 1 burger menü ısmarlarsınız, mis.

Ama yolunuzu sevdim. Başkasını sömürmeden yüksek kârlar elde etmek zor tabi. Nice devlet bu yolla kitlesel güç haline gelmişken bireysel olarak bu yolu izlememek ahmaklık öyle değil mi?

https://www.upwork.com/

valla tavsiye ederim..

Kimseyi sömürdüğüm yok..Ben buraya diyorum şu işi yaptıracağım.Geliyor teklifler.İçinden kafama yatanı yaptırıyorum..

Kimseye şu işi bu kadara yaptıracağım demiyorum herkez kendi istediği fiyatı veriyor.Kimseye bir işi şu fiyata yaptıracağım demiyorum..

Bizim götü kalkmış grafikerlere para yedireceğime bunlara veririm hem adam gibi iş yapıyorlar hemde bizimkilerden daha çok iyi işler çıkartıyorlar..

____Best_Defender_Mecanic____
Toplam Hit: 9643 Toplam Mesaj: 37
freelance çalışmak