folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Freelance Çalışmak Ve Bazı İşveren Hıyarlıkları

Freelance Çalışmak Ve Bazı İşveren Hıyarlıkları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek

hizmet alıcı gözüyle bir öneride bulunayım.

birine freelance iş verecekseniz parayı asla peşin vermeyin. güvenilir olsa da vermeyin. ve bu kişi projenin %80'inini size demo gönderse dahi parayı peşin vermeyin. vermeyin a.q.

önce yarısı, iş bitince de diğer yarısını veririm diye söyleyin. hiçbir koşulda iş bitmeden önce ödemeyi bitirmeyin.

ne zaman bi hizmetin parasını önceden peşin ödediysem onda sıkıntı yaşadım. bilişim sektöründe de hukuk sektöründe de çeviri sektöründe de vb.. her sektörde bu böyle. iş bitmeden para vermeyin. insanlar piç a.q. iyi niyetinizi suistimal ediyorlar.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ziraatci
    Ziraatci's avatar
    Erkek
    MecaniC bunu yazdı
    u235 bunu yazdı
    MecaniC bunu yazdı

lan işverenlerin yüzüne söylesenize artisler..

Sizin burun kıvırdığınız işleri sizin istediğiniz fiyatın 5 de birine hemde 5 katı daha kaliteli ve hızlı olarak hintlilere yaptırıyoruz :)

Sonra sizde iş yok açlıktan ölüyoruz diye geziyorsunuz ortalıkta.

Önce bi o kalkan yerleriniz bi insin..bırakın bu havaları

Günlük 3 dolara geçinen insanların çaresizlik yüzünden piyasanın 5 kat altına kendini köle etmesini kabul edip bide insanların bu durumundan yararlanmayı akılıllığa yoruyorsun.

Ayrıca şahsen çok siktir çektiğimde oldu merak etme.

ulan ne köle edicem :) adam saati 5 usd ye çalışıyor doğru ama zaten aylık maaşı 50 usd..

Senin burada 1 liraya aldığın ekmeğide adam orda 10 kuruşa alıyor..

Sen öğlen karnını 30 liraya doyuruyorsun o adam 5 liraya..

Şimdi ben mi o adamı sömürüyorum..

Neden teknosada satılan 100 liralık kulaklığı ebayden 30 liraya alıyorsun ? 

Aradaki fark ne ?

ben mi köle yapıyorum kendime..

ben o adama daha iyi bir iş imkanı sağlıyorum aksine..

Mekanic hakli bu konuda isi verirsin kaç para istediğini söyler adam yaptirirsin ki orda çok ucuz bu işler ihale gidi düşün çok romantik dusunuyonuz en iyi fiyatı veren kazanır ve bu yaptığı isin kalitesine bağlı , ornegin hayvancılık yapıyorum ama hayranları yurt dışından getiroyom neden burda kazık yiyeyim hem kaliteli hem ucuz hayvan orda :) bu insandada yani hem ucuz hem kaliteli isciler orda demekki bu sektörde abartmayın yani bi siz isci degilsiniz.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MecaniC
    MecaniC's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Ziraatci bunu yazdı
    MecaniC bunu yazdı
    u235 bunu yazdı
    MecaniC bunu yazdı

Sizin burun kıvırdığınız işleri sizin istediğiniz fiyatın 5 de birine hemde 5 katı daha kaliteli ve hızlı olarak hintlilere yaptırıyoruz :)

Günlük 3 dolara geçinen insanların çaresizlik yüzünden piyasanın 5 kat altına kendini köle etmesini kabul edip bide insanların bu durumundan yararlanmayı akılıllığa yoruyorsun.

ulan ne köle edicem :) adam saati 5 usd ye çalışıyor doğru ama zaten aylık maaşı 50 usd..

Aradaki fark ne ?

Mekanic hakli bu konuda isi verirsin kaç para istediğini söyler adam yaptirirsin ki orda çok ucuz bu işler ihale gidi düşün çok romantik dusunuyonuz en iyi fiyatı veren kazanır ve bu yaptığı isin kalitesine bağlı , ornegin hayvancılık yapıyorum ama hayranları yurt dışından getiroyom neden burda kazık yiyeyim hem kaliteli hem ucuz hayvan orda :) bu insandada yani hem ucuz hem kaliteli isciler orda demekki bu sektörde abartmayın yani bi siz isci degilsiniz.

hele şükür ya beni bi anlayan çıktı

Görende hintlileri yerin 3 km altında günde 5 posta zikiyor sonrada kömür çıkarttırıp yüzeydede bi beş posta daha zikiyroruz sanır

____Best_Defender_Mecanic____
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek
    MecaniC bunu yazdı
    Ziraatci bunu yazdı
    MecaniC bunu yazdı
    u235 bunu yazdı
    MecaniC bunu yazdı

Aradaki fark ne ?

hele şükür ya beni bi anlayan çıktı

Görende hintlileri yerin 3 km altında günde 5 posta zikiyor sonrada kömür çıkarttırıp yüzeydede bi beş posta daha zikiyroruz sanır

Her is veren , yapabilecekse , yapılmasını istediği işi outsource etmek ister. Daha ucuza bulma şansı var. Apple Avrupa teknik destek elemanı alırken buraya is ilanı açıyor zira Euro ile çalıştırmak var tl ile çalıştırmak var. Kim aynı işi nerde ucuza yaptırabilirse oraya bakıyor hacı. 

He @izzmarit in yazdıklarında bahsettiği örneklerden biri de benim bu arada :D 

Almanya Fatihi
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek
    MecaniC bunu yazdı
    Austen bunu yazdı
    MecaniC bunu yazdı

Bence Hintliler yerine Çin'den ucuz köle işçi ithal edin. Günlük 1-2 dolar verir, bir bodrum katında tutar, yemek niyetine de günlük 1 burger menü ısmarlarsınız, mis.

Ama yolunuzu sevdim. Başkasını sömürmeden yüksek kârlar elde etmek zor tabi. Nice devlet bu yolla kitlesel güç haline gelmişken bireysel olarak bu yolu izlememek ahmaklık öyle değil mi?

https://www.upwork.com/

valla tavsiye ederim..

Kimseyi sömürdüğüm yok..Ben buraya diyorum şu işi yaptıracağım.Geliyor teklifler.İçinden kafama yatanı yaptırıyorum..

Kimseye şu işi bu kadara yaptıracağım demiyorum herkez kendi istediği fiyatı veriyor.Kimseye bir işi şu fiyata yaptıracağım demiyorum..

Bizim götü kalkmış grafikerlere para yedireceğime bunlara veririm hem adam gibi iş yapıyorlar hemde bizimkilerden daha çok iyi işler çıkartıyorlar..

Hala götü kalkmış muamelesi çekiyor ya :) Ülkeler arası kur farkı ile alakalı birşey. Sen gidip hint piyasasına iş yapmıyor diye burdaki adama hakaret edemezsin hacım. Ben de sana burdaki Amerikalı işverenleri göstereyim, Dolar/TL farkından dolayı burda kazanacağının neredeyse 3 katını ordaki işverenlerden kazanıyorum. Bu burdaki işverenlerin götü kalkmış olduğu anlamına mı geliyor? Ülke piyasasını kendi içinde değerlendireceksin.

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpoofU
    SpoofU's avatar
    Erkek

Aslinda kotu bir durum ama yorumlarin guldurdu ☺

Sevmem yazmayı, okumayı sevdiğim kadar.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

:) Guzel konu, farkli yorumlar.

vatandaşa kafam girsin!..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickalti
    Lightsaber
    Lightsaber's avatar
    Erkek

Muhalif olalım derken rezil olmayalım, okuyalım bilinçlenelim:

https://tr.wikipedia.org/wiki/Ad_hominem

İnsan; insan olsaydı,insan olmazdı..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek

@SerDar @izmarit Cicek olun kapansin bu mevzu :) Zamaninda msn grubu vardi orada da sovusuyorduk aklima onlar geldi. Tahribatta grup olayi sakat oluyor arkadas. Ahanda kaniti :)

Su yarim saatlik is ile isverenin heykir okan olan ama isi dusuncede bir turlu ortada olmayan amcasinin oglu olayi basa bela. Bi avukat arkadas Ceza hukuku mu ne bi kitabi vermis muvekkiline al oku bunu, kagit ve kalemi de al yaz dilekceni demisti. Her sektorde var heralde bunlar. Oluculerin amk.

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar. M. Kemal Atatürk
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek
    Lightsaber bunu yazdı

Muhalif olalım derken rezil olmayalım, okuyalım bilinçlenelim:

https://tr.wikipedia.org/wiki/Ad_hominem

Ağzım yüzüm bilinç oldu kanka.

while (1<2)
Toplam Hit: 9641 Toplam Mesaj: 37
freelance çalışmak