folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Freelance Çalışmak Ve Bazı İşveren Hıyarlıkları

Freelance Çalışmak Ve Bazı İşveren Hıyarlıkları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MecaniC
    MecaniC's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı

@serdar ancak bu kadar carpitilir. oyle bir full geyik ortaminda soylenen seyleri carpitarak buraya tasiyorsak haberim olsun.

@mecanic geyik olsun insanlar kendilerinden bir parca bulsun diye yazdim, yoksa acliktan epey uzagim cok sukur. perpada sarf malzemesi sektorunde hint ruzgari estigini bilmiyordum, onlar da kazansin tabii.

Sen aç değilsen ne mutlu sana..Düzgün iş yapan kişi aç kalmaz zaten..

düzgün işi yapmayan götü kalkmış grafikerlere para yedireceğime elin hintlisine pakistanlısına yediririm daha iyi

____Best_Defender_Mecanic____
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    SeRDaR bunu yazdı

sende kendini amma nimetten sayıyorsun tbt dekilerle kurduğumuz whatsap grubuna da geldiğinde sahte numarayla gelmeler filan sanarsın dünyada kız kalmamaış herkes sana yazıyor  ya da yazmak için sırada bekliyor :) 

biraz bu havalardan bu tavırdan vazgeç istersen. Biraz abartıyorsun. bana kalırsa 

ayrıca işi bilmeyen kişilerin bu tarz tepkiler vermesi bu tarz sorular sormaları gayet normal değil mi? Çünkü işi sen biliyorsu onlar bilmiyorlar bilseler zaten kendileri yaparlar 
    nezaketsizlik saygı sınırlarını aştığı konularda haklısın ona lafım yok ama ne zaman biter iş az  fiyat kırma çabaları vs bu her sektörde her yerde  var herkes indirim derdinde ne koparırsan kar derdinde 
    esnaf para etmeyen malını nasıl satmak için övüyorsa malı alanda fiyat kırmak için yermesi bu anlamda gayet normaldir bence 

ortadogunun  ınsanlarının alayı abazan , nefes alsın yeter anlayısında olan orospu cocukları dolu . gayet normal 

izmarit yazmıs tasvirler yerınde . işle ılgılı olarak zaten sen detayları maıl atıyorsun soyluyorsun dk bası ya da tekrar tekrar gerek yok hıc sormaya .

benım de tav oldugum nokta allah kıtaplı konusup para vermeden ıse baslamaya calısan lamerlerin %90 nn dolandırıcı cıkcması sonucu muhabbete sa ıle baslayıp allahın ıznıyle baslayalım odeme yaparız dıyen kımseyle calısmıyorum.

Kardesımle hıtap etmeye baslayan tum herkese sıktırı cekıyorum tanımadıgım bırısı degılse . Kardesınız degılım bır tane kardesım adım x dıyorum .

Sorun cıkartacak musterı ıse ıs yapmıyorum. ya da süründürüyorum işini yapmıyorum kaporasını cok daha sonra ıletıyorum. Senı sıkmeye calısanı sen sıkeceksın kural bu basıt. 

Bır arkadasım demıstı , ne kadar kolay ulasıyorsan o kadar degersız oluyorsun mdemıstı .Çok dogru laf. 

Telefonla gorusme yapmayacaksın , maılle ıletısım kuracaklar senınle ama musterı olmayınca yapacak bırsey yok el mahkumkosturuyor ınsan .  İlla telefon kullanıyorsan 2. telefon yapacaksın belırlı saatlerde konusacaksın ıletısımkuracaksın. 

Gecenın 3. de sevısıyorsun sıcıyorsun ıcıyorsun kosuyorsun  ya da namaz kılıyorsun bu saatte kımsenın kımseyı rahatsız etmeye hakkı yok . 

hipokondriyak tarafından 14/Eki/16 22:08 tarihinde düzenlenmiştir

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kadirozdemir
    kadirozdemir's avatar
    Erkek

Ağzını öpeyim diyesim geldi 😄

4 senedir bu sektördeyim sanırım. La niceleri hocam. İlk senem bildiğin beleşe çalışmışım sonradan öğrendim işi. 

www.kadirozdemir.net @kadirozdemirnet
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    MecaniC bunu yazdı

lan işverenlerin yüzüne söylesenize artisler..

Sizin burun kıvırdığınız işleri sizin istediğiniz fiyatın 5 de birine hemde 5 katı daha kaliteli ve hızlı olarak hintlilere yaptırıyoruz :)

Sonra sizde iş yok açlıktan ölüyoruz diye geziyorsunuz ortalıkta.

Önce bi o kalkan yerleriniz bi insin..bırakın bu havaları

Günlük 3 dolara geçinen insanların çaresizlik yüzünden piyasanın 5 kat altına kendini köle etmesini kabul edip bide insanların bu durumundan yararlanmayı akılıllığa yoruyorsun.

Ayrıca şahsen çok siktir çektiğimde oldu merak etme.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tereke34
    tereke34's avatar
    Erkek
    MecaniC bunu yazdı

Sizin burun kıvırdığınız işleri sizin istediğiniz fiyatın 5 de birine hemde 5 katı daha kaliteli ve hızlı olarak hintlilere yaptırıyoruz :)

Hocam, belli ki kapitalizmin nimetlerinden faydalanan birisin. Hintlilerler Türkleri kıyaslaman ise komik olmuş. Sonuçta adamların rupisi ile bizim tl aynı değerde değil daha doğrusu ekonomik koşullar aynı değil. Elin hintlisi elbet ucuza yapar. Ama senin yaptığın içerideki fiyatların düşmesine değil, arzın yok olmasına sebep olur. Ki gözlemlediğim kadarıyla son yıllarda yaşadığımız en büyük sorunda bu. 

Nova Vida !
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MecaniC
    MecaniC's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    u235 bunu yazdı
    MecaniC bunu yazdı

Günlük 3 dolara geçinen insanların çaresizlik yüzünden piyasanın 5 kat altına kendini köle etmesini kabul edip bide insanların bu durumundan yararlanmayı akılıllığa yoruyorsun.

Ayrıca şahsen çok siktir çektiğimde oldu merak etme.

ulan ne köle edicem :) adam saati 5 usd ye çalışıyor doğru ama zaten aylık maaşı 50 usd..

Senin burada 1 liraya aldığın ekmeğide adam orda 10 kuruşa alıyor..

Sen öğlen karnını 30 liraya doyuruyorsun o adam 5 liraya..

Şimdi ben mi o adamı sömürüyorum..

Neden teknosada satılan 100 liralık kulaklığı ebayden 30 liraya alıyorsun ? 

Aradaki fark ne ?

ben mi köle yapıyorum kendime..

ben o adama daha iyi bir iş imkanı sağlıyorum aksine..

MecaniC tarafından 15/Eki/16 00:51 tarihinde düzenlenmiştir

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MecaniC
    MecaniC's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    tereke34 bunu yazdı
    MecaniC bunu yazdı

aSizin burun kıvırdığınız işleri sizin istediğiniz fiyatın 5 de birine hemde 5 katı daha kaliteli ve hızlı olarak hintlilere yaptırıyoruz :)

Hocam, belli ki kapitalizmin nimetlerinden faydalanan birisin. Hintlilerler Türkleri kıyaslaman ise komik olmuş. Sonuçta adamların rupisi ile bizim tl aynı değerde değil daha doğrusu ekonomik koşullar aynı değil. Elin hintlisi elbet ucuza yapar. Ama senin yaptığın içerideki fiyatların düşmesine değil, arzın yok olmasına sebep olur. Ki gözlemlediğim kadarıyla son yıllarda yaşadığımız en büyük sorunda bu. 

Adam akıllı yorum getiren bi sen olmuşsun tebrik ederim...

Peki şunu soracağım sana..

O zaman neden Türkiyede 500 liraya satılan kamerayı elin çinlisinden gidip 100 liraya alıyorsunuz ? Onu türkiyede ithal edip bi dünya vergi veren reklam yapan satıcıya yazık değil mi ? 

Bu da arzın ırzına geçmek değil mi :)

Şimdi sen neden türkiyede 500 liraya olan kamerayı gidip yurtdışından alıyorsan bende burda 100 liralık işi 20 liraya dünyanın öbür ucundaki adama yaptırıyorum.

Aslında aramızda hiç bir fark yok.

Soruyorum sana burada 100 bin lira olan arabayı imkanın olsa yurtdışından 30 bine alıp burada kullanmak istemezmisin ? hepimiz isteriz..

Artık mesafeler çok kısaldı global bi çağda yaşıyoruz bunlar internetin iletişimin getirdiği şeyler..Bizlerde imkanları sonuna kadar kullanıyoruz.Piyasalar sert, Rekabet zorlu, Herkez kendini düşünmek zorunda..

Bizlerin yaptığı arzı yoketmek kısmen haklısın peki bunun suçlusu kim ? Çözümü Ne ?

MecaniC tarafından 15/Eki/16 00:47 tarihinde düzenlenmiştir

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tereke34
    tereke34's avatar
    Erkek
    MecaniC bunu yazdı
    tereke34 bunu yazdı
    MecaniC bunu yazdı

lan işverenlerin yü

Adam akıllı yorum getiren bi sen olmuşsun tebrik ederim...

Peki şunu soracağım sana..

O zaman neden Türkiyede 500 liraya satılan kamerayı elin çinlisinden gidip 100 liraya alıyorsunuz ? Onu türkiyede ithal edip bi dünya vergi veren reklam yapan satıcıya yazık değil mi ? 

Bu da arzın ırzına geçmek değil mi :)

Şimdi sen neden türkiyede 500 liraya olan kamerayı gidip yurtdışından alıyorsan bende burda 100 liralık işi 20 liraya dünyanın öbür ucundaki adama yaptırıyorum.

Aslında aramızda hiç bir fark yok.

Soruyorum sana burada 100 bin lira olan arabayı imkanın olsa yurtdışından 30 bine alıp burada kullanmak istemezmisin ? hepimiz isteriz..

Artık mesafeler çok kısaldı global bi çağda yaşıyoruz bunlar internetin iletişimin getirdiği şeyler..Bizlerde imkanları sonuna kadar kullanıyoruz.Piyasalar sert, Rekabet zorlu, Herkez kendini düşünmek zorunda..

Bizlerin yaptığı arzı yoketmek kısmen haklısın peki bunun suçlusu kim ? Çözümü Ne ?

Senin dediğin ithalata giriyor hocam. Mal ve hizmet ithalatının bizim ülke ekonomisine ne denli zarar verdiği zaten apaçık ortada. Eskiye oranla artan hizmet ithalatı ise yapısal sorunları beraberinde getiriyor.

Örnek vereyim inşaat sektörü. Artık ameleyi bile azerbeycandan ya da diğer devletlerden getiriyoruz. Türk vatandaşından daha az paraya çalışmayı kabul eden insanlar yüzünden belkide bazı kesim işsiz kalıyor. Bu işsizlik ise yepyeni toplumsal ve ekonomik sorunlar getiriyor. Ki bahsettiğim sadece bir sektör.

Aslında bu sorun makro bir sorun, senin benim elimden birşey gelmez. Sen homoeconomicus olarak, tatmin olduğun en üst seviye faydayı elde etmeye çalışıyorsun. Bence yaşadığın sistemde yaptığın en doğrusu. Ama mikro yönden baktığımızda bilgi birikimi ile hizmet satanlar açısından adaletsizlik doğuyor. @izzmarit in ve bizim isyan ettiğimiz konu da bu diye düşünüyorum. Büyük bir kapitalimiz (sermaye) olmadığından, başkaları tarafından belirlenen piyasa koşullarına mahkum kalıyoruz.

Not: Bende ithal mal alıyorum : )

Nova Vida !
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Noyan
    Noyan's avatar
    Erkek

Çok afedersiniz bacılarını sikiyim bu insanların ben...

Hep bir sömürme, bir gargara, bi ketenpere... Ticaret yapan kazanır diyorlar, böyle orospu çocukluğuyla herkes zengin olur.. Biz zaten adam gibi adam olduğumuz için

zengin olamıyoruz.. Sikiyim bu ülkenin mentalitesini.

Akıllı insan her düşündüğünü söylemez ama her söylediğini düşünür.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek

Duygucum sen Ankara'da yaşıyorsun sanırım Ankara'nın neyi meşhurdur haftasonu oraya gelme ihtimalim var belki bana ısmarlarsın?

akjdsakjgsdaks :D geçmiş olsun

:)
Toplam Hit: 9642 Toplam Mesaj: 37
freelance çalışmak