folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Gece Gece Gıcık Edicek Felsefi Bir Soru Sorayım

Gece Gece Gıcık Edicek Felsefi Bir Soru Sorayım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ANNE
    irwa
    irwa's avatar
    Dişi

Demin arkadaşımla tartışırken sizede sormak geldi aklıma biz gıcık olduk sizde olun ,)

soru: Allah kendisinden daha güçlü bir warlık yaratabilir mi?

yaratır desen daha güçlü olsa Allahı yokeder bölece Allahı sınırlandırmış oluyosun yaratamaz desen bu sefer küçümsemiş oluosun hala bulamadık azcıkda siz gıcık olun ,)

NOT: kimse dinsel bişe karıştırmasın yok töbe gibi felsefe yapalı azcık 

dewdim dewrildim geldim
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilinmeyen
    Bilinmeyen's avatar
    Erkek

bıktırdı bu soru, ilköğretim de tartışıyoduk böylle kısır soruları

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

sen de mi brütüs..

bu da defalarca tartısıldı, orjinali "kaldıramayacagı tas yaratabilir mi?"..

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    o6u2
    o6u2's avatar
    Erkek

onu bilmem de insanlar olarak kendimizden daha güçlü olan allahı yarattığımız apaçık.

alıntılayıp da vay dinsiz vay kafir vay köpek diyecek olanlara şimdiden selam ederim.

http://kocaer.me
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hotboy
    hotboy's avatar
    Erkek

adı üstünde paradox işte, cevabı yok, sen kendin söylüyorsun. kafanızı böyle şeylere yormayın.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    griffin
    griffin's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Tek ateşle dünyanın tamamını yok edecek birşey üretebilirsin ama üretmiyorsun .

Türkiye, kendisine din olarak Kemalizmi almış, başka hiçbir dine hayat hakkı tanımayarak kitlelere zorla dikte ettirmiştir. Oysa en üst belirleyici İslam'ın ilkeleridir. Her şey ona göre belirlenir." -Recep Tayyip Erdoğan
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Çok eskiden bizde tartışıyorduk aynı soruyu.Sonra ilim irfan sahibi bir abimize danışmaya gittik.Sorunun cevabını öğrenememiştik ama iyi kovalamıştı.Spor oldu yani...

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yanak
    yanak's avatar
    Erkek

Megazeka'yı seyret cevabı bulursun :)

Sene 2011 evliliğimin ilk ayları, pc başında Tahribat'da takılıyorum, açılış sayfa falan direk tahribat açılıyor. Bi gün hanım "beni mi daha çok seviyorsun Tahribatı mı?" dedi. "Hatun sen yokken Tahribat vardı." dedim, demez olaydım..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piradomim
    piradomim's avatar
    Erkek

CyberAngel bunu yazdı:
    -----------------------------

Çok eskiden bizde tartışıyorduk aynı soruyu.Sonra ilim irfan sahibi bir abimize danışmaya gittik.Sorunun cevabını öğrenememiştik ama iyi kovalamıştı.Spor oldu yani...

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    diamonique
    diamonique's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bu sorular ateizmi yeni tanıyıp çevresindekilere artistlik yapıp cool olmak için ergenlerin öğrendiği ve vazgeçemediği bir soru. Bu sorunun diğer versiyonundan gideyim, sen kendine göre uyarla. Allah yıkamayacağı bir duvarı yaratabilir. Yarattıktan sonra onu yıkabilir. Allah katında mat, fkb kurallarının hiçbir önemi yoktur. Her ne kadar bu dediğim mantıksız görünse de o kuralları koyan Allah'tır, değiştirecek olan yine Allahtır. Bizim için değiştirmeyip kendi katında 2+2 yi 5 yapacak güçte olan yine odur. Onun için zaman ve mekan gibi kavramların da önemi yoktur. Sizin bu soruyu sormadan önce hesaba katmadığınız şey onun sonsuz güç ve kudret sahibi olduğudur.

Reecep Tayyip'in Askerleriyiz
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Allura
    Allura's avatar
    Erkek

o6u2 bunu yazdı:

onu bilmem de insanlar olarak kendimizden daha güçlü olan allahı yarattığımız apaçık.

alıntılayıp da vay dinsiz vay kafir vay köpek diyecek olanlara şimdiden selam ederim.

insanoğlu doğası gereği bir şeylere umut bağlar haklısın

"
Toplam Hit: 16584 Toplam Mesaj: 99