folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Gece Yaşamayı Seven Müridler !

Gece Yaşamayı Seven Müridler !

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Stigma
    Stigma's avatar
    Dişi

İyi geceler arkadaşlar :)

Kimimiz var ki; diğerleri bilmem kaçıncı uykusunu uyuyorken, ayakta olup, yapacağı bilimum işleri yapar ve çekilir köşesine, kafasına göre takılır. Şimdi bana göre bu çok normal, çünkü ben de o azınlıktayım. Fakat çevremde aldığım tepkiler o kadar aşırı ve saçma ki.. 

Bu azınlık uyku düzeni bozulmuş, diğer insanlardan çok çok farklı, kendisine hiç bi faydası dokunamayan, hastalıklı bir yaşam süren insanlar güruhuna dahil ediliyor.. 

Mesela ben, gecenin sessizliğini seviyorum ve dışarda çalıştığım bi işim olmadığı için, genelde pc başında programlama ve tasarım çalışıyor,öğreniyorum. Sonuçta mesleğim de bu. Gece boyu ayakta oluyorum ve sabah yatıp, öğlene doğru kalkıyorum, öğleden sonrada dışardaki işlerimi hallediyorum.. ya da tam tersi sabah işlerimi halledip, öğleden sonra akşam 5-6 ya kadar uyuyorum..

Bu yaşam tarzı aileme ve arkadaşlarıma çok farklı geliyor.. Uyku düzenim aslında yok gibi görünse de gayet normal ve düzenli işliyor ve hiç bi şekilde hayattan geri kalmıyorum..

Anormal olan nedir sizce ?

Aranızda benm gibi olan bi çok kişi olduğuna eminim :)

Çevreyi pek takmıyor musunuz, yoksa bi şekilde bu yaşam tarzının normal oduğunu mu inandırdınız çevrenize ? 

Ya da bu konu hakkında düşüncelerinizi belirtseniz dahi kafi.. 

allcolorsarebeautiful.net
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karani
    karani's avatar
    Erkek
    Gündüz Herkesin,  Gece Yaşamayı Bilenlerin :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    god
    god's avatar
    Erkek

bende bi yarasayım:) geceleri dışarı çıkarım kokorec yerim gezerim.. sonra odamda camı açar serin serin rüzgar eser ben müzik dinlerim tahribatta takılırım..

sabahlar olmasın

All is well
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    G-Turk
    G-Turk's avatar
    Erkek

Bildigim kadariyla en verimliyi uyku 23pm - 5am sirasi alabiliyorsun.

Senin yasamin sana normal gelebilir ama kendini onlarin yerine koy, gece ise gitmiyorsun. Tasarim, programlama neyle ugrasiyorsan artik gündüzde ugrasabilirsin.
    Emin ol bu sistemden ilerde cok cekebilirsin.
    Ilerde herkez gibi sende sabahlari erken kalkip ise gideceksin.

En büyük sorunu uyku düzenini degistirmeye calismak istediginde yasayabilirsin.
    Düsün evinize aksam yemegine misafir geliyor, sen hala uyuyorsun.

# Taşı delen suyun kuvveti değil, damlaların sürekliliğidir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    puskullu
    puskullu's avatar
    Dişi
    valla bende gece ayakdayım gündüz kukuman kuşu gibi evdeyimde.nedense gece sürekli ayakdayım.sabaha kadar pc deyim.sabah uyurum 4e kadar:D  kavaltı yaapar işlerimi halleder akşama doğru damlarım aynı sen gibi yani:D gayet normal

Suskunluğum asaletimdir her lafa verecek bir cevabım var.Ama bir lafa bakarım,lafmı diye.Birde söyleyene adammı diye....
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolygaN
    HolygaN's avatar
    Erkek

Kim takarki çevreyı zaten alıştılar. Pek sesını çıkaran yok

Ben 4-5 gibi yatar 8 de kalkarım. Artık kurulu saat gibi oldum 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MelancholiTr
    MelancholiTr's avatar
    Erkek

Ben senin aynınım nerdeyse..Yaptığım tek şey gece online olmamı diğerlerine yardımcı olacak şekle çevirip onların bana heveslenmesini sağlamak:)

buna birçok örnek verebilirim

Mesela arkadaşlarla bir işe başlıyoruz atıyorum 4 5 ortak bi projeye başlıyoruz.bunlar uyuyor ben oturup projeyi yapıyorum.Hepsi şimdi keşke bizde gece çalışabilsek diyor.Veya mesela çocukkende oyun için yapardım aynısını herkes sabah lvl kasıp gece uyurken ben gecede kasardım.Herkes özenirdi

Yani dmeek istediğim gece uyumayıp birşeyler yapmanın yararlı birşey olduğunu anlatmaya bak değerli ablam:)

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakultesi
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JUSTICE
    JUSTICE's avatar
    Erkek

gece sessizliğinde kod yazma çok güzel iş ;)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    onur35
    onur35's avatar
    Erkek
    alıştığımdanmıdır bilmiyorum,ama gece öğrenme kabiliyetim daha da artıyor :) ama eğer bi iş bulabilseydim şuan uyuyo olurdum heralde.gece pc hayatı işsizler için

Tedariksiz sıçmaya giden domala domala taş arar...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Stigma
    Stigma's avatar
    Dişi

@ G-Turk

İstisnai durumlarda elbette ona göre davranıyorum, diyorum ya hayatımdan kesinlikle ödün vermiyorum.

Ailecek yapılan her etkinliğe katılıyorum, arkadaşlarımı ihmal etmiyorum vs.. ama yine de "hayatını bi düzene sok artık" repliğini duymaktan kurtulamıyorum :)

allcolorsarebeautiful.net
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    G-Turk
    G-Turk's avatar
    Erkek

Bende cok elestirildim, ama bir süre sonra insan anliyor.
    Arkadas yönünden bende ödün vermedim ama yinede.

Erken kalkan cabuk yol alir gibi bir söz vardi. Cok anlamli.

# Taşı delen suyun kuvveti değil, damlaların sürekliliğidir
Toplam Hit: 11151 Toplam Mesaj: 86