folder Tahribat.com Forumları
linefolder Sosyal Ağlar
linefolder Gerçekten Windows 'A Güveniyor Musunuz?

Gerçekten Windows 'A Güveniyor Musunuz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    cankol bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Sadece Windows değil ki ? Android telefonlardaki Facebook uygulamasının belli aralıklarla ortamdaki sesleri dinleyip kelimeleri algılayarak ona göre reklam gösterdiğini adamlar açık açık sözleşmeye yazmışlardı.

Bu olay Google Chrome PC tarayıcısındada var ve başıma geldi. Hadi Linux kullandın diyelim peki akıllı telefonlar ? Android ve iOS zaten adamların elinde. E yüklediğin mesajlaşma yazılımalr Whatsapp, Skype vs'de onların elinde ? Kaldı ki geçen senelerde büyük HDD üreticisi firmaların hard disklerine fabrika çıkışlı olarak ABD merkezli bir kodlama gömdükleri ortaya çıkmıştı.

Person of Interest dizisindeki gibi bir makinenin varlığına inanıyorum artık.

https://www.youtube.com/watch?v=zHJu2PP-1Ck

direkt var bu makine inanmamak için sebep yok.

Geçen gün google photos'u kullanıyorum kurcalıyorum, arama kısmına, ayakkabı yazıyorum, ayakkabı içeren fotoğrafları getiriyor.

bursa yazıyorum, exif konum verisi olmamasına rağmen bursada çekilen fotoğrafı getiriyor. ( fotoğraftaki içerik ile street view ve google görseller kıyası yaparak eşleştiriyor onu çözdüm.)

şimdi bakıyorsun, herşey clouda yöneldi. amazon cloudun kontrol ettiği data, google cloudun kontol ettiği dataların gücünü bir düşünün. bunları kullanıcılar ile eşleştirmek çocuk oyuncağı zaten. kaldı ki yapay zekanın bunları yorumlama yeteneği de illa ki gelişir bu kadar çok veri ile öğrenmesini sağlayarak.

Siz ne sandınıs ki zaten?

Bu veriler şantak montaş işi için deyil, yabay zegalara data oluşturmag içini doblanıor...

Yogsa bizden fargı nolucak bu maginaların heaaa?

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esinti
    esinti's avatar
    Erkek

Babama bike güvenmicen demişler windows kim olaki

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek

iPhone kullananlar dikkat etti mi bilmiyorum ama benim dikkatimi çeken bir şey var. Sabah 7:30 - 8:00 gibi durağa geçtiğimde önerilen uygulamalarda ego çıkıyor. Kızılay'da durağa doğru giderken önerilen uygulama olarak whatsapp çıkıyor. Konumumuzu arka tarafta işliyorlar büyük ihtimal.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo
    cankol bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Sadece Windows değil ki ? Android telefonlardaki Facebook uygulamasının belli aralıklarla ortamdaki sesleri dinleyip kelimeleri algılayarak ona göre reklam gösterdiğini adamlar açık açık sözleşmeye yazmışlardı.

Bu olay Google Chrome PC tarayıcısındada var ve başıma geldi. Hadi Linux kullandın diyelim peki akıllı telefonlar ? Android ve iOS zaten adamların elinde. E yüklediğin mesajlaşma yazılımalr Whatsapp, Skype vs'de onların elinde ? Kaldı ki geçen senelerde büyük HDD üreticisi firmaların hard disklerine fabrika çıkışlı olarak ABD merkezli bir kodlama gömdükleri ortaya çıkmıştı.

Person of Interest dizisindeki gibi bir makinenin varlığına inanıyorum artık.

https://www.youtube.com/watch?v=zHJu2PP-1Ck

direkt var bu makine inanmamak için sebep yok.

Geçen gün google photos'u kullanıyorum kurcalıyorum, arama kısmına, ayakkabı yazıyorum, ayakkabı içeren fotoğrafları getiriyor.

bursa yazıyorum, exif konum verisi olmamasına rağmen bursada çekilen fotoğrafı getiriyor. ( fotoğraftaki içerik ile street view ve google görseller kıyası yaparak eşleştiriyor onu çözdüm.)

şimdi bakıyorsun, herşey clouda yöneldi. amazon cloudun kontrol ettiği data, google cloudun kontol ettiği dataların gücünü bir düşünün. bunları kullanıcılar ile eşleştirmek çocuk oyuncağı zaten. kaldı ki yapay zekanın bunları yorumlama yeteneği de illa ki gelişir bu kadar çok veri ile öğrenmesini sağlayarak.

kimlik fotonu çekiyorsun sonra google driveda kimlik numaranı yazıp aratıyorsun şok şok sana kimlik fotonu buluyor hemen. sonra malın biri yazı hazırlıyor "google driveın bilmediğiniz on harika özelliği" diye bunu da ikinci sıraya koyuyor.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

siz siz olun yatak odanıza telefonla girmeyin :)) 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    motka
    motka's avatar
    Erkek

Windows için durum böyle ama Linux dağıtımlarında bu şekilde olanlar var mı? Sanırım Linux dağıtımı olarak fsf.org'ta önerilenlerden başkasını kullanmamak gerek.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    motka bunu yazdı

Windows için durum böyle ama Linux dağıtımlarında bu şekilde olanlar var mı? Sanırım Linux dağıtımı olarak fsf.org'ta önerilenlerden başkasını kullanmamak gerek.

Linux 'ta doğrudan bu şekilde izleyebileceklerini zannetmiyorum. Yani yazılım üzerinden. Milyonlarca kişi kodları inceliyor.

Ama tabi Linux üzerinde Chrome tarayıcı ile Google hesabı açarsanız aramalar yine loglanır.

Linux çekirdeği güvenlidir. Dağıtımlar kapalı kaynak yazılım kullanabilirler.

Sıkıntı olur mu? Olabilir ama aynı anda herkesin haberi olur.

Geçen Chromium tarayıcıların kaynak kodlarında, birisi anormallik görmüştü. Ortam seslerini dinlediğine dair. Hemen haber oldu. Kaldırdılar o kod parçasını. Tabi hiçbir sistem %100 güvenli değil ama Linux, Windows 'tan milyarlarca kez daha güvenli.

(Hayır Windows un daha çok popüler Linux un daha az popüler olmasıyla ilgili değil. )

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    motka
    motka's avatar
    Erkek

@SkynetX anladım hocam.Ben Linux'ta genelde Firefox kullanıyorum.Linux bana Windows'tan daha çekici geliyor zaten çok mecbur kalmadıkça Windows'la uğraşmıyorum.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cankol
    cankol's avatar
    Erkek

yalnız bu işin admin abisi ne keyif alıyordur he. bak bak napıyorlar uf kütür kütür :) neyse, güvenicek hiçbir sistem yok, adamlar biz kendi güvenliğimizi düşünene kadar alabileceğimiz önlemleri düşünüp ona göre sistem geliştirmişler ve devam ediyorlar.

köyde elektronik cihaz olmadan koyun keçi beslemek en garantisi :)

imza.
Toplam Hit: 5511 Toplam Mesaj: 48
windows cia big brother