folder Tahribat.com Forumları
linefolder Sosyal Ağlar
linefolder Gerçekten Windows 'A Güveniyor Musunuz?

Gerçekten Windows 'A Güveniyor Musunuz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

Snowden boşuna mı 3 yıldır Rusya'da yaşıyo gençler.  :-)))

Bunlar zaten bilinen şeyler yani, filmlerin anlatmasına gerek yok. 

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Advanced
    Advanced's avatar
    Erkek

yapacak bişeyimiz yok suan :) amariga  hapsetmiş bir yere ve bu pencereden bakıcaksınız ama biz dışardan izleyecez diyor :) Ne kadar zor olsa da öncelikle bu hapisten kurtulmak gerekir

Son zamanlarda yalan söylediniz mi ? Yalan Söylemek insan doğasının parçasıdır ve herkes yalan söyler.Söylemeyenler ise yalancıdır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adeleks
    adeleks's avatar
    Erkek

geçenlerde iftalık gazozu izleyim dedim bi kaç site gezdikten sonra izlemeye başladım 40 45 dk geçti durdurup telden instagrama girdim karşıma gazoz reklamı çıktı vay mk deyip muhittin topalak eşliğinde filme devam ettim : dün ekşide böyle bi konu vardı hatta zeki kayahan bununla alakalı bi twit atmıştı 

https://twitter.com/zekikayahan/status/838753259028373504 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    🧿
    BlackApple
    BlackApple's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    end bunu yazdı

ubu os kullaniriz anacim biz de telefonda.

Ah dur, ubuntu da logluyordu dimi verileri

Püu anasını s.....

ubuntu verileri loglamıyor, unity desktopta panalden yaptığın aramaları amazona gönderiyordu bu özelliği pasif hale getirebiliyorsun. ilk başta otomatik aktif geliyordu ondan olay oldu şimdi bu seçenek pasif geliyor. lubuntu,kubuntu,xubuntu gibi unity olmayan türevlerinde böyle bir şey yok.

Linux kullanayım çok güvenli diye bir şey yok. linux windowsa göre kat kat daha güvenlidir diye bir şey var. bi sürü 0-day açıklar çıkıyor ama hemen güncellemerle kapatılıyor. linuxta cia'de bi ton vardır 0-day public olmayan.

ek olarak arch gibi tüm paketleri kurmuyorsan ya da debian tarzı sistem kullanmıyorsan çoğu linux distrosunda 3.parti uygulamalarla geliyor flash olsun donanım sürücüleri olsun vs vs bunlar kapalı kaynak burda oluşacak zafiyet yine tüm sistemini etkiliyor.

hadi diyelim işletim sisteminizde en üst düzeyde koruma sağladınız kullandığınız modemlerde, switchlerde bırakılan backdoorlar nolacak

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Benim pc de mikrofon yokki sesimi ve görüntümü kayıt edemezler,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek

Geçenlerde enişteyle konuşuyoruz telefonlar da önümüzde Babaeski ile ilgili birşeyler söyledi konuştuk filan. Ki benim babaeski ile alakam yok. Daha sonra ayrıldığımızda bana facebook tan bildirim geldi. "Babaeski sayfası sana sayfasını beğenme daveti gönderdi" diye. Şaşırdım mı...

Ya zaten izlendiğimizi biliyordukta böyle alenen olunca hoş olmuyor. Ne yapmalı bu telefon mevzusunda bilemedim şimdi.

Not late for nothing
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

en güvenli pc nete bağlı olmayan pc

nete bağlı olmadıktan sonra hangi işletim sistemini kullandığınızın da pek anlamı kalmıyor bence

ama şahsi fikrim linux dağıtımlarının windowstan çok daha güvenli olduğu yönünde

şu an iş yerimdeyim. işleri takip etmem için verdikleri laptopa format atıp 50 gblık alan ayırdım ve o bölüme linux mint cinnamon kurdum.

pc açılırken ''hangisini açayım aga'' diye soruyor eğer cevap vermezsen linuxu başlatıyor

evde internete bağlı olmayan windowslu bilgisayarım var. şahsi tüm işlerimi oradan görüyorum.

linuxu kullanırken de salt halini kullanmaya özen gösteriyorum.

şahsi işlerimi yapacağımda da linuxde sanal pc kurup işi görüyor ve kapatıyorum.

yaptıklarım ne kadar doğru ve güvenilir bilemiyorum ama elimden bu kadarı geliyor.

son not. linuxe windowstan daha fazla güveniyorum

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    livane
    livane's avatar
    Erkek

Bir yerde okumustum. Klavyeden yazip gondermeyip sildiklerimizi bile kaydediyor.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Napalım, dinleniyoruz diye mangal yapmayalım mı?

Facebook uygulaması telefonda kurulu değil, Google Now kullanmıyorum, S-voice kapalı, Google photos kullanmıyorum. Şimdiye kadar konuştuğum şeyin google reklamlarda çıktığını görmedim. ad-block yüklü belki ondandır :)

Saklayacak birşeyiniz varsa internete bağlı olmayan bir bilgisayar kullanın kafanız rahat etsin. "oh shit, internete bağlı olmasa bile dinleyebiliyorlar" (evet böyle birşey var ancak saatte 1 bayt veriyi zor gönderiyor diye biliyorum)

Saklayacak birşeyiniz yoksa kullanın gitsin. Yani iş yerinden gelen kıytırık maile cevap vermek için yada facebookta oyun oynamak için yada otokette çizim yapmak için yada bankadan havale yapmak için linux kurmaya gerek yok. Ama sen adam öldürürsün, öldürdüğün adamın resimlerini google photos'a atarsın, whatsapptan arkadaşına "iş tamam, öldürdüm" diye mesaj atarsın, maille parayı nereden alacağını konuşursun.. işte o zaman zaten yakalanman gerekir :) Öyle bir durumda windows senin bilgilerini paylaşsa üzülmem ki.

Ama Google CEO'sunun "açın bakayım NoktaliVirgul mangal yaparken hangi programı açıp neler yazmış bi bakalım" diyeceğini sanmıyorum.

#mangalCandır

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
Toplam Hit: 5570 Toplam Mesaj: 48
windows cia big brother