folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Gökbilge Hüseyin Nihal ATSIZ'ın Ölüm Yıldönümü

Gökbilge Hüseyin Nihal ATSIZ'ın Ölüm Yıldönümü

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

Jl1eqJhORfmm-EiXsLVpLQ.png (607×250)

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek

Var Olsun!

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kut
    kut's avatar
    Erkek

Ruhu şad, mekanı cennet olsun.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crystalmeth
    crystalmeth's avatar
    Erkek

var olsun!

“Fortes Fortuna Adiuvat”
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheLaz
    TheLaz's avatar
    Erkek

Var olsun.

[URL=https://datesnow.life]Verified Women[/URL]
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

Şimdi beni linç edeceksiniz ama gene de yazayım.

1) Türk Irkı kimdir, kime denir?

2) Ölmüş adama var olsun dileklerini sunmanın tutarlı tarafı nedir?

3) Konuyu açan arkadaşın imla hataları Türkçülüğün ilkesel duruşunun bir yansıması mıdır?

4) Irkçılığın kendi anti tezi olarak karşı ırkçılıkları tetiklemesine dair yaklaşımınız nedir? Göze göze dişe diş mi? Böyle bir dış politika siyasanız mı var? Varsa ne kadar gerçekçi ve sürdürülebilir?

Daha sorarım ama linç için bu kadar soru yeter. Atsız'ın eserlerini ve çalışmalarını okumuş ve bilen birisi olarak soruyorum bu arada.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kutengri
    Kutengri's avatar
    Erkek

Müsadenizle ben de bir soru sormak istiyorum.

Kendisinin veya ideolojisinin baz aldığı iktisadi yaklaşım nedir ? 

Devletçi mi ya da serbest piyasa ekonomisi mi ? Yoksa bir merkantilist midir?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Beyler ben de kendimi Türk sanıyordum, amcaoğlumun yaptırdığı dna incelemesi sonrası Ermeni kökenli çıktık. Bana kalırsa Türkiye'nin büyük çoğunluğu da Türklerden oluşmuyor. Demem o ki hiçbir düşünceden fazla emin olmamak lazım. Şüphecilik iyidir. En azından yanıldığınız zaman kendinizi mal gibi hissetmezsiniz.

https://www.familytreedna.com/

GusFring tarafından 11/Ara/17 11:53 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crystalmeth
    crystalmeth's avatar
    Erkek
    literatur bunu yazdı

Şimdi beni linç edeceksiniz ama gene de yazayım.

1) Türk Irkı kimdir, kime denir?

2) Ölmüş adama var olsun dileklerini sunmanın tutarlı tarafı nedir?

3) Konuyu açan arkadaşın imla hataları Türkçülüğün ilkesel duruşunun bir yansıması mıdır?

4) Irkçılığın kendi anti tezi olarak karşı ırkçılıkları tetiklemesine dair yaklaşımınız nedir? Göze göze dişe diş mi? Böyle bir dış politika siyasanız mı var? Varsa ne kadar gerçekçi ve sürdürülebilir?

Daha sorarım ama linç için bu kadar soru yeter. Atsız'ın eserlerini ve çalışmalarını okumuş ve bilen birisi olarak soruyorum bu arada.

1-) türk,ırkı değil,milleti tanımlayan bir sözcüktür. senin kafayla cevap verirsek şöyle söyleye bilirim.ALEME nizam sağlamak için yaratılmış ırktır.

2-) bedenler ölür,fikirler yaşar.. Ruhu şad olsun!

3-) yazan kişinin yaptığı imla hatası ile türkçülük arasın da ki ilişkiyi anlayamadım be dostum.

4-)atsız , yahudileri gaz odalarına göndermemiştir.

atsız , ermenilerden intikam almak için hamile kadınların karnını yarmamıştır.

atsız , boşnak milletini ortadan kaldırmak için boşnak erkeklerini öldürüp, boşnak kadınlarına tecavüz de etmemiştir. edin de dememiştir.

atsız , ustaşe veya çetnik adıyla birlikler kurup sivilleri katletmemiştir.

onun ırkçılığı yalnızca kendi milletini yükseltmek için idi. türk ırkını türklerin yönetmesi gerektiğini. hem kan hem de mefkure itibariyle türk olmayan yöneticilerin bu ülkenin zararına olduğunu söylemesi suç muydu?

kimse seni linç etmez hoca rahat ol , soru sormak için sormuşsun sadece.

“Fortes Fortuna Adiuvat”
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek
    Kutengri bunu yazdı

Müsadenizle ben de bir soru sormak istiyorum.

Kendisinin veya ideolojisinin baz aldığı iktisadi yaklaşım nedir ? 

Devletçi mi ya da serbest piyasa ekonomisi mi ? Yoksa bir merkantilist midir?

Hocam böyle düsünsel sistemlerin sadece düslerde kalmasinin en büyük sebeplerinden biri de budur. Mesela kurulus yillarimizdan itibaren siyasal düzenimizi derinden etkileyen Ziya Gökalp‘in ortaya koydugu Içtimai Mefkürecilik(Solidarist Korporatizm)‘in bile ayakta kalamamasinin sebebi mesleki gruplari temel almasi degil tersine ekonomik düzene yeterli cözümü bulamamasidir(1921 Anayasasi’na koyulmak istense de Atatürk tarafindan karsi cikilmistir. Günümüzdeki Odalar ve mesleki gruplar bu sistemin eseridir. Korporatizm‘in bir diger ayagini Mussolini Italya‘da fasizm adi altina uygulamis ancak basarili olamamistir. Ancak Gökalp‘in sistemi demokratiktir)

Bu arada konu Türkcülük ise Atsiz‘dan önce Ziya Gökalp gelir, Yusuf Akcura gelir. Ki Atsiz‘i Türkcü olarak görmem. 

Florenzi tarafından 11/Ara/17 11:56 tarihinde düzenlenmiştir

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
Toplam Hit: 7983 Toplam Mesaj: 91
türkçülük hüseyin nihal atsız 11 aralık