folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Gökbilge Hüseyin Nihal ATSIZ'ın Ölüm Yıldönümü

Gökbilge Hüseyin Nihal ATSIZ'ın Ölüm Yıldönümü

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ershn
    ershn's avatar
    Erkek
    literatur bunu yazdı

Şimdi beni linç edeceksiniz ama gene de yazayım.

1) Türk Irkı kimdir, kime denir?

2) Ölmüş adama var olsun dileklerini sunmanın tutarlı tarafı nedir?

3) Konuyu açan arkadaşın imla hataları Türkçülüğün ilkesel duruşunun bir yansıması mıdır?

4) Irkçılığın kendi anti tezi olarak karşı ırkçılıkları tetiklemesine dair yaklaşımınız nedir? Göze göze dişe diş mi? Böyle bir dış politika siyasanız mı var? Varsa ne kadar gerçekçi ve sürdürülebilir?

Daha sorarım ama linç için bu kadar soru yeter. Atsız'ın eserlerini ve çalışmalarını okumuş ve bilen birisi olarak soruyorum bu arada.

Türk bir ırkın ya da bir kavmin adı değil bir karakterin adıdır. Bu adı bize tarih uygun görmüştür.

Atsız bir şiirinde "vaktiyle bir Atsız varmış derlerse ne hoş, anılmakla hangi ruh olmaz ki sarhoş" demiştir. Bundan dolayı "Vaktiyle bir Atsız varmış, var olsun!" sözü kalıplaşmıştır.

Konuyu açan arkadaşın imlâ hataları kendisini ilgilendirir, Türkçülüğün ilkesel durumunun bir yansıması değildir.

Atsız'ın ırkçılığı; siyah-beyaz, Türk-Kürt değil tarihsel bir ırkçılık ve anlayışı da göze göz dişe diş. Çünkü tarih boyunca her kavme/ırka ders verdiğimizi düşünüyor. Genel ırkçılığa dair düşüncelerimizin aynı olduğu kanaatindeyim.

edit: elbette sorulacak soru çoktur fakat tuşlara basa basa verilecek cevaplar gerçekten çok az. çünkü öğrenmek için sorular olduğunu düşünmüyorum. uzun uzun izah edenler olmuş, üzerine yeni sorular sorulmuş vs. bir sürü şey. okumak hocam, öğrenmek için en temiz yol okumak. heh, de ki arkadaşlar bana kaynak kitap önerin seve seve kitap önerisi yapılsın. hatta, ortak okuma grubu kurulsun üzerine skype/discord gibi ortamlardan konuşulsun-tartışılsın. 

ershn tarafından 11/Ara/17 23:23 tarihinde düzenlenmiştir

Allah Türktür.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    ershn bunu yazdı

edit: elbette sorulacak soru çoktur fakat tuşlara basa basa verilecek cevaplar gerçekten çok az. çünkü öğrenmek için sorular olduğunu düşünmüyorum. uzun uzun izah edenler olmuş, üzerine yeni sorular sorulmuş vs. bir sürü şey. okumak hocam, öğrenmek için en temiz yol okumak. heh, de ki arkadaşlar bana kaynak kitap önerin seve seve kitap önerisi yapılsın. hatta, ortak okuma grubu kurulsun üzerine skype/discord gibi ortamlardan konuşulsun-tartışılsın. 

Bu işi kim organize eder ? 

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dbcooper
    dbcooper's avatar
    Erkek

Neler dönmüş ya.

Yahu biri demiş ki Türk olmak kadar gurur verici bir şey yok, diğer aklı başında bi arkadaş da neden diye sormuş bu sefer de adama çıkışmışlar. Ulan adam neden diye sormuş, neden gurur duyuyorsun diye aq? bunu cevaplayamayacaksan kafatasçı faşistsindir aq. Gurur duyuyorum, neden? Belli değil aq. 

Biz de türküz eyvallah da önce insanız, böyle sırf türküz diye kendimizi bir bok sanmıyoruz. Her insan doğarken eşittir, türk, alman, japon, ermeni yahut kürt hiç fark etmez. Herkes insandır. bu faşistliği anlayamıyorum. 

Haa bir de, @crystalmeth reyiz, böyle bir konuda neden imlaya taktığımı anlamayacak kadar beyinsizsin. Türküm türküm diyorsun, atsız atsız deyü dolanıyosun, türkçe yazmayı bilmiyorsun. Önce git dilini öğren amuniyim.

yan yatarak üzüm yiyen roma imparatoru
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek
    literatur bunu yazdı
    Pikacu bunu yazdı

Amk konu nerden nereye gelmiş. Bilen de yazıyor, bilmeyen de. Ülkede herkes her konuda profesör. Üzücü bir durum. 

Reis sen bir Türkolog adayı olarak yazmazsan böyle olur.

@AMpul emeğin için teşekkürler. Yazdıklarını okuyacağım. Ekleyeceğim bir şey olursa bu mesajı editlerim.

Edit1: Yazdıklarımdan bazılarına karşı argüman sunmuşsun, üstünkörü göz atarken gördüm. Onlara da değineceğim. Tekrardan teşekkürler.

Bu konuyu burada konuşmak hoş olmaz. Seminer, toplantı, kongre, konferans olur, orada konuşmak daha iyi. Burada yazacaksın, karşı tarafın işine gelmeyecek. Bu seferde seni tahrik etmeye çalışacak. En iyisi izlemek. Kaynak soran olursa da tabiki öneririz. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek

Millet yazarın bir kitabını önerir misiniz? Daha önce hiç bir kitabını okumadım maalesef. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    Pikacu bunu yazdı

Bu konuyu burada konuşmak hoş olmaz. Seminer, toplantı, kongre, konferans olur, orada konuşmak daha iyi. Burada yazacaksın, karşı tarafın işine gelmeyecek. Bu seferde seni tahrik etmeye çalışacak. En iyisi izlemek. Kaynak soran olursa da tabiki öneririz. 

Kaynak ?

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Enquinx35
    Enquinx35's avatar
    Erkek
    marad10a bunu yazdı
    Enquinx35 bunu yazdı

Türk olmak kadar gurur verici bir şey yok!

Niye

Başarmak için yaratılmış bir millettir türk milleti. Kanımdan başkasına inanmam çünkü, yükselen bir milletim ben, benim hududum yoktur! asildir benim ismim çünkü ben türküm! ( sen nesin ?)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aylmz
    aylmz's avatar
    Erkek
    whopper bunu yazdı

Millet yazarın bir kitabını önerir misiniz? Daha önce hiç bir kitabını okumadım maalesef. 

Kitap olarak roman, hikaye ve şiir kitapları var. Hepsi çok akıcı, hepsini öneririm. 

Görüşleri makale tarzında yayınlanmış.

Kendi kanaatimce, ideolojisi uğrunda değilde edebiyat yolunda ilerleseydi şu an Mehmet Akif, Ömer Seyfettin gibi halka mâl olmuş insanlardan olabilirdi.

binin yarısı beş yüz o da bizde yok
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek

Ağalar, milliyet ile ırkı karıştırmayın. 

Biz sadece Türk Milletiyiz. 

Daniel-Koo tarafından 12/Ara/17 08:45 tarihinde düzenlenmiştir

ne diyon?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

Yağmur Oğlum! 

Bugün tam bir buçuk yaşındasın. Vasiyetnameyi bitirdim, kapatıyorum. Sana bir resmimi yadigar olarak bırakıyorum. Öğütlerimi tut, iyi bir Türk ol. 

Komünizm bize düşman bir meslektir. Bunu iyi belle. Yahudiler bütün milletlerin gizli düşmanıdır. Ruslar, Çinliler, Acemler, Yunanlılar tarihi düşmanlarımızdır. 

Bulgarlar, Almanlar, İtalyanlar, İngilizler, Fransızlar, Araplar, Sırplar, Hırvatlar, İspanyollar, Portekizliler, Romenler yeni düşmanlarımızdır. 

Japonlar, Afganlılar ve Amerikalılar yarın ki düşmanlarımızdır. 

Ermeniler, Kürtler, Çerkezler, Abazalar, Boşnaklar, Arnavutlar, Pomaklar, Lazlar, Lezgiler, Gürcüler, Çeçenler içer(de)ki düşmanlarımızdır. 

Bu kadar çok düşmanla çarpışmak için iyi hazırlanmalı. 

ALLAH yardımcın olsun! 

Toplam Hit: 7982 Toplam Mesaj: 91
türkçülük hüseyin nihal atsız 11 aralık