folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Gönüllülük Esasına Dayanan Askerlik Gelir Mi?

Gönüllülük Esasına Dayanan Askerlik Gelir Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo

Şimdiki zorunlu askerlikten ziyade gönüllülük esasına dayanan bir askerlik modeli dedikodusu dolanıyor ortalarda. Düzenli bir ordu açısından yapılması planlanıyormuş falan filan. Aslı astarı var mıdır bunun? Yoksa bu da bir şehir efsanesi midir?

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordfish
    swordfish's avatar
    Erkek

Adriana limada bize verecekmiş diyorlar..

Daha çok beklersin..

Eskişehirin göbeğinde tecavüze uğrayan Rapci gençler : http://www.youtube.com/watch?v=248MKazGlpo&feature=plcp
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Balyoz99
    Balyoz99's avatar
    Erkek

Kısa vadede mümkün değil.

arbeit macht frei
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Velespit Kampçısı
    ruhi
    ruhi's avatar
    Erkek
    yok
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Türkiyenin tek ihraç kalemi asker olduğu sürece düşmez. Askerin hükümete yıllık maliyeti 14700 Türk Lirası. Suriye ve İran gündemde, Bir ABD Askerinin yıllık maliyeti 170.000 Usd yani hesapladığımızda ne kadar ekonomik olduğunu göreceksin. Şu olabilir, belli bir maddi gücü olanlar için yasa çıkar tümüyle askerlikten kurtulurlar bu bedel de ciddi bir maliyet olur.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bi yerde okuduğum kadarıyla 6 ay askerliği normal olarak geriye kalanı ise Türkiye Nato'ya üye olduğu için Nato askeri olarak yapıyormuşuz.Bu konuda bilgisi olan var mı ?

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Hayır olmaz çünkü o kadar angarya iş için adam lazım 700-800k kadar

http://www.youtube.com/watch?v=ZpBPgwhiylw

samaccc tarafından 28/Nis/13 21:47 tarihinde düzenlenmiştir

Minimalist Değilim Tembelim
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    Ayazz bunu yazdı

Şimdiki zorunlu askerlikten ziyade gönüllülük esasına dayanan bir askerlik modeli dedikodusu dolanıyor ortalarda. Düzenli bir ordu açısından yapılması planlanıyormuş falan filan. Aslı astarı var mıdır bunun? Yoksa bu da bir şehir efsanesi midir?

bunu yaparlarsa kimse gitmez askere asker çapulcu dolar maaşlı asker olmak bana göre kötü birşey adam okumamış etmemiş gidiyor paralı asker oluyor (mesela) sonra ne biliyim psikopatlar gider işte sokak serserileri gider sonra bizim askerimizde amerika askeri gibi tecavüze kalkar ona kalkar buna kalkar .

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erc
    erc's avatar
    Erkek

Osmanlı yeniçeriden çok memnundu.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Kate Upton la faceden yazışıyorum kanka. Sorduğun soruyu sordum "-inş öyle olur hayatım" dedi. Türkçe söyledi.

DrKill tarafından 28/Nis/13 15:35 tarihinde düzenlenmiştir

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zone
    zone's avatar
    Erkek

sanmam ama 20 seneye ne olur bilinmez

Toplam Hit: 4096 Toplam Mesaj: 38