folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Gönüllülük Esasına Dayanan Askerlik Gelir Mi?

Gönüllülük Esasına Dayanan Askerlik Gelir Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Arslan25
    Arslan25's avatar
    Erkek
    DrKill bunu yazdı

Kate Upton la faceden yazışıyorum kanka. Sorduğun soruyu sordum "-inş öyle olur hayatım" dedi. Türkçe söyledi.

:D

Asıl Güç Zeka, Sevgi ve Kararlılıktır. Bu Üç Etken İle Yenemeyeceğiniz Kimse Yoktur
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReeX
    ReeX's avatar
    Erkek
    EMRE955 bunu yazdı
    korhan bunu yazdı
    angelofhope bunu yazdı
    korhan bunu yazdı

azalarak bitsin su askerlik, sac-ma-lik.

oldu amk savaştada çiçek fırlatırsın artık.

:) 1-parali askerligi savunuyorum

2-milliyetci gecinen klavyeci genclikle ugrasmiyorum

3-bana diyorlar ki vatan millet bilmem ne, bende diorum ki muhtemelen 4 yila avrupada ya da okyanusyada en basarili turk muhendislerinden olucam; 10 yilada turkiyede muhendislik sirketi kurup ihracat ve ithalat yapicam, bunu oyle atmiyorum ana param, bilgi birikimim; egitim duzeyim ve arkamda destekleyici insanlar; projem hepsi hazir. muhtemelen sende 10 yila oldu artik cicek firlatarak savasa girersin diye yazmaya devam ediceksin

4- Nasuh mahrukinin bir sozu ve kitabi var; Vatan lafla degil eylemle sevilir diye, ben askerde 6 ay bos bos yatip degil, eyleme gecerek yapicam

5- bunlarida simdiden bik bik konusan milliyetci gecinen tiplere yazdim. hadi see y.

oldu amk. Senin gibiler böyle konuşsun diye güneydoğuda asteğmen olup kısa dönem olup da şehit düşen nice mimarlar mühendisler var. Sen kendini onlardan üstün mü tutuyorsun.? şöyle projem böyle desteğim felan var demişsin, orada şehit düşen askerlerin hiç projeleri vs. yok muydu amk. Paralı askerliği savunuyormuşmuş. Ver parayı askere senin için savaşsın. Yarın öbür gün başka bir ülke senin askerine el altından daha fazla bastırdı mı parayı o zaman görürsün ebenin bilmem neresini.. Zaten içimizden yeteri kadar hain yetişiyor bi de öyle olursa o zaman görürüz curcunayı. Sana kimse planını projeni gerçekleştirme demiyor. Bugün devletin koskoca hakimi savcısı bile götü boklu astsubayın emrinde çalışıp vatani görevini paşalar gibi yerine getiriyorsa senin gibilerin bi ayrıcalığı olamaz. Biraz açık sözlü ol da 'ben korkağım karşımdaki düşmana gözümü kırpmadan mermiyi sıkamam' de de bilelim..

emreye katılıyorum

Gimme Some Tits
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    ReeX bunu yazdı
    EMRE955 bunu yazdı
    korhan bunu yazdı
    angelofhope bunu yazdı
    korhan bunu yazdı

azalarak bitsin su askerlik, sac-ma-lik.

oldu amk savaştada çiçek fırlatırsın artık.

:) 1-parali askerligi savunuyorum

2-milliyetci gecinen klavyeci genclikle ugrasmiyorum

3-bana diyorlar ki vatan millet bilmem ne, bende diorum ki muhtemelen 4 yila avrupada ya da okyanusyada en basarili turk muhendislerinden olucam; 10 yilada turkiyede muhendislik sirketi kurup ihracat ve ithalat yapicam, bunu oyle atmiyorum ana param, bilgi birikimim; egitim duzeyim ve arkamda destekleyici insanlar; projem hepsi hazir. muhtemelen sende 10 yila oldu artik cicek firlatarak savasa girersin diye yazmaya devam ediceksin

4- Nasuh mahrukinin bir sozu ve kitabi var; Vatan lafla degil eylemle sevilir diye, ben askerde 6 ay bos bos yatip degil, eyleme gecerek yapicam

5- bunlarida simdiden bik bik konusan milliyetci gecinen tiplere yazdim. hadi see y.

oldu amk. Senin gibiler böyle konuşsun diye güneydoğuda asteğmen olup kısa dönem olup da şehit düşen nice mimarlar mühendisler var. Sen kendini onlardan üstün mü tutuyorsun.? şöyle projem böyle desteğim felan var demişsin, orada şehit düşen askerlerin hiç projeleri vs. yok muydu amk. Paralı askerliği savunuyormuşmuş. Ver parayı askere senin için savaşsın. Yarın öbür gün başka bir ülke senin askerine el altından daha fazla bastırdı mı parayı o zaman görürsün ebenin bilmem neresini.. Zaten içimizden yeteri kadar hain yetişiyor bi de öyle olursa o zaman görürüz curcunayı. Sana kimse planını projeni gerçekleştirme demiyor. Bugün devletin koskoca hakimi savcısı bile götü boklu astsubayın emrinde çalışıp vatani görevini paşalar gibi yerine getiriyorsa senin gibilerin bi ayrıcalığı olamaz. Biraz açık sözlü ol da 'ben korkağım karşımdaki düşmana gözümü kırpmadan mermiyi sıkamam' de de bilelim..

emreye katılıyorum

işin vatan sevgisi, vatan hainliği vs gibi kısımlarını bırakırsak ;
    işi mimarlık, mühendislik olan, silahla savaşla stratejiyle alakası bilgisi tecrübesi olmayan adamların -1ay iki takla atıp iki koşu yapıp 10-20 mermi atıp eğitilip - o dağlarda teröristlerle çatışmalarda ne işi vardı peki diye sormazlar mı?

.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

zaten gönüllülük esas hocam yıllardır. acemilik bitince imza atılmıyo mu gönüllü askerlik yapmak istiyorum diye (:

askerlik kalkarsa bu milletin geni bozulur. ordu-milletiz amk askeriliği nereye kaldırıyon.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trooper
    trooper's avatar
    Erkek

belki deli saçmasıdır ama ben türkiyede kurulan terör örgütlerinin, sırf türk halkının askerlikten soğumasın diye kurulduğuna inanan biriyim. gayri nizami askeri taktiklerin bir zamanlar göçeçebe topluluk olarak kazanılan yeteneklerin unutulmamasını sağlamak için terör örgütleri kurulmuş olabilir  diye düşünüyorum. bütün bunların böyle olduğunu düşünerek  askerliğin gönüllü bir hizmet olacağını kesin ve net bir dille 'imkansız' olduğunu söylüyorum.

ZzZzZzZ...!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nobel
    Nobel's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı

Türkiyenin tek ihraç kalemi asker olduğu sürece düşmez. Askerin hükümete yıllık maliyeti 14700 Türk Lirası. Suriye ve İran gündemde, Bir ABD Askerinin yıllık maliyeti 170.000 Usd yani hesapladığımızda ne kadar ekonomik olduğunu göreceksin. Şu olabilir, belli bir maddi gücü olanlar için yasa çıkar tümüyle askerlikten kurtulurlar bu bedel de ciddi bir maliyet olur.

orası öyle ama 14.700 ile herkes asker olmak zorunda gönüllülük oldumu 10 kişiden 1 kişi asker olmayı tercih etse daha çok kâr ederler.

http://goo.gl/0i2Fv
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EcHoLL
    EcHoLL's avatar
    Erkek

askere gitmeyenler nekadar tırsıyor lan öyle yemiyorlar orada gidip geliceksin az yardırıcaksın okadar vatan millet sakarya :D

insanları Silahsızlandırmak onları köleleştirmek için En iyi Yoldur.
Toplam Hit: 4166 Toplam Mesaj: 38