folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Gönüllülük Esasına Dayanan Askerlik Gelir Mi?

Gönüllülük Esasına Dayanan Askerlik Gelir Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korhan
    korhan's avatar
    Erkek

azalarak bitsin su askerlik, sac-ma-lik.

https://www.fitnessaktif.com/
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angelofhope
    angelofhope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    korhan bunu yazdı

oldu amk savaştada çiçek fırlatırsın artık.

Programming is our Religion, Algorithms are Our Bible & We ./make Our Own GOD
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HighElf
    HighElf's avatar
    Erkek

Savaşta insansız kara hava deniz araçları kullanılması yaygınlaşmakta ve biz hala insan odaklı askeri sistemde diretiyoruz.

Askerlik bitmesin lakin mantıklı olalım bir süre sonra makinelere hücum etmek zorunda kalmayalım.

----

Garbın âfâkını sarmışsa çelik zırhlı duvar.
    Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.

Yani adam sana ironman zırhı ile saldırdığında şu beyiti söylemek saçma olur.

Bir Arnavut atasözü der ki: Burri pa arme si gruaja pa breke ! Silahsiz adam donsuz kadin gibidir !
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korhan
    korhan's avatar
    Erkek
    angelofhope bunu yazdı
    korhan bunu yazdı

:) 1-parali askerligi savunuyorum

2-milliyetci gecinen klavyeci genclikle ugrasmiyorum

3-bana diyorlar ki vatan millet bilmem ne, bende diorum ki muhtemelen 4 yila avrupada ya da okyanusyada en basarili turk muhendislerinden olucam; 10 yilada turkiyede muhendislik sirketi kurup ihracat ve ithalat yapicam, bunu oyle atmiyorum ana param, bilgi birikimim; egitim duzeyim ve arkamda destekleyici insanlar; projem hepsi hazir. muhtemelen sende 10 yila oldu artik cicek firlatarak savasa girersin diye yazmaya devam ediceksin

4- Nasuh mahrukinin bir sozu ve kitabi var; Vatan lafla degil eylemle sevilir diye, ben askerde 6 ay bos bos yatip degil, eyleme gecerek yapicam

5- bunlarida simdiden bik bik konusan milliyetci gecinen tiplere yazdim. hadi see y.

https://www.fitnessaktif.com/
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek
    angelofhope bunu yazdı
    korhan bunu yazdı

sen bir askere git, şimdi üzerine gitmeyelim.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EMRE955
    EMRE955's avatar
    Erkek
    korhan bunu yazdı
    angelofhope bunu yazdı
    korhan bunu yazdı

:) 1-parali askerligi savunuyorum

2-milliyetci gecinen klavyeci genclikle ugrasmiyorum

3-bana diyorlar ki vatan millet bilmem ne, bende diorum ki muhtemelen 4 yila avrupada ya da okyanusyada en basarili turk muhendislerinden olucam; 10 yilada turkiyede muhendislik sirketi kurup ihracat ve ithalat yapicam, bunu oyle atmiyorum ana param, bilgi birikimim; egitim duzeyim ve arkamda destekleyici insanlar; projem hepsi hazir. muhtemelen sende 10 yila oldu artik cicek firlatarak savasa girersin diye yazmaya devam ediceksin

4- Nasuh mahrukinin bir sozu ve kitabi var; Vatan lafla degil eylemle sevilir diye, ben askerde 6 ay bos bos yatip degil, eyleme gecerek yapicam

5- bunlarida simdiden bik bik konusan milliyetci gecinen tiplere yazdim. hadi see y.

oldu amk. Senin gibiler böyle konuşsun diye güneydoğuda asteğmen olup kısa dönem olup da şehit düşen nice mimarlar mühendisler var. Sen kendini onlardan üstün mü tutuyorsun.? şöyle projem böyle desteğim felan var demişsin, orada şehit düşen askerlerin hiç projeleri vs. yok muydu amk. Paralı askerliği savunuyormuşmuş. Ver parayı askere senin için savaşsın. Yarın öbür gün başka bir ülke senin askerine el altından daha fazla bastırdı mı parayı o zaman görürsün ebenin bilmem neresini.. Zaten içimizden yeteri kadar hain yetişiyor bi de öyle olursa o zaman görürüz curcunayı. Sana kimse planını projeni gerçekleştirme demiyor. Bugün devletin koskoca hakimi savcısı bile götü boklu astsubayın emrinde çalışıp vatani görevini paşalar gibi yerine getiriyorsa senin gibilerin bi ayrıcalığı olamaz. Biraz açık sözlü ol da 'ben korkağım karşımdaki düşmana gözümü kırpmadan mermiyi sıkamam' de de bilelim..

xxx
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ulquiorra
    ulquiorra's avatar
    Erkek
    EMRE955 bunu yazdı
    Biraz açık sözlü ol da 'ben korkağım meclisteki maymunların omurgasızlığı yüzünden boş yere ölmek istemiyorum.' de de bilelim..

senin için düzelttim. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek
    Haberlerden bihabersin sanırım. Devlet gönülllü askerliği deneme mahiyetinde yasalaştırdı ama elinde patladı. Başvuran yok. Doğuda ve sınırlarda görev yapacak, görevini belli bir süre (7 yıldı sanırım) yaptıktan sonra uzman çavuşluktakine benzer şekilde memuriyete geçebicek 10000 kişilik bir güç oluşturmak istedi. 2000 tl civarı da maaş vereceklerdi. ilana çıktı başvurular oldu. 5-6 bin kişi civarı başvuru oldu 1100 ü uygundu eğitime alındı. Peyder pey eğitimi bitenleri göreve başlattı. Anlayacağın 10 bin adam alacaktı bin kişiyi zor buldular. Bu dediğim erler içlndi. Ordu son zamanlarda subay bulmakta da sıkıntı yaşıyor. Sözleşmeli subaylık çıkararak açığı kapatmaya çalışıyorlar. çevre mühendisi teymen ler var artık. :-)
    Bizde askerlik %90 palavra, %9 tuhaf kurallar %1 vatan sevgisinden oluşur. Eskisi gibi değil artık. Gençler ve aileleri sorguluyor. Bu durumda da vatan milet sakarya muhabbeti ile askerlik yaptırmak gittikce daha zor oluyor baştakiler için. Düşün eskiden hakkında konuşulmayan bile disko yani birnevi cezaevi uygulamasını sıradan erin biri avrupa insan hakları mahkemesine kadar gidip iptal ettirdi. bu rütbelilere fena koydu. Askerde disko cezası almış biri olarak inan bana komutanların elinden ciddi bir güç alındı.
    örnekleri çoğaltmak mümkün. Paralı askerlik denilen şey çıktıktan sonra veririm 30 bini hiç gitmem askere denmeye başlandı. Parası olmayanlar kredi çekti hatta yakalansam cezası 15 ay değil diyip hırsızlık yapanlarda oldu.
    Bizde ordu içi ciddi bir reform gerekli. Askerde biz güçlü orduyuz asarız keseriz sokarız yeneriz muhabbeti yapılırken madem öylesiniz pkk 30 yıldır neden hala dağlarda diye bomba sorular dahil birçok soru dile getirilip duruyor ve bu suyun başındakiler için ciddi sorun.
    Liste uzun. Demem o ki askerdeki tuhaflıklar bitmeden paralı asker olacak adamı zor bulurlar ve bunun farkında da oldukları için sen bu sevdadan vazgeç, çıkmaz profesyonel askerlik.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek
    Ka1nsha bunu yazdı
    Ayazz bunu yazdı

Şimdiki zorunlu askerlikten ziyade gönüllülük esasına dayanan bir askerlik modeli dedikodusu dolanıyor ortalarda. Düzenli bir ordu açısından yapılması planlanıyormuş falan filan. Aslı astarı var mıdır bunun? Yoksa bu da bir şehir efsanesi midir?

bunu yaparlarsa kimse gitmez askere asker çapulcu dolar maaşlı asker olmak bana göre kötü birşey adam okumamış etmemiş gidiyor paralı asker oluyor (mesela) sonra ne biliyim psikopatlar gider işte sokak serserileri gider sonra bizim askerimizde amerika askeri gibi tecavüze kalkar ona kalkar buna kalkar .

maaşlı asker olmak kötü birşey mi ulan kötü bişey olsa amerika bunu uygular mı senin devletinin kafası amerikadan daha mı çok çalışıyorda amerikanın uygulamasına karşı gelecek?

sizin daha insan hakları evrensel bildirgesinden habarınız yok hacı sanırım kimseye zorla birşey yaptıramazsın

yaptırırsanda işte vatandaşın ülkeni terkeder sonra atıp tutar küfreder ülkene lanet okur...

bence artık askerin bir görevi kalmadı adamlar zaten ülkeyi sattılar

hükümetin artık tskyı lağvetmesi lazım nasıl olsa barış geldi artık demi...

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esrardede
    esrardede's avatar
    Erkek
    DaveReed bunu yazdı
    Ka1nsha bunu yazdı
    Ayazz bunu yazdı

Şimdiki zorunlu askerlikten ziyade gönüllülük esasına dayanan bir askerlik modeli dedikodusu dolanıyor ortalarda. Düzenli bir ordu açısından yapılması planlanıyormuş falan filan. Aslı astarı var mıdır bunun? Yoksa bu da bir şehir efsanesi midir?

bunu yaparlarsa kimse gitmez askere asker çapulcu dolar maaşlı asker olmak bana göre kötü birşey adam okumamış etmemiş gidiyor paralı asker oluyor (mesela) sonra ne biliyim psikopatlar gider işte sokak serserileri gider sonra bizim askerimizde amerika askeri gibi tecavüze kalkar ona kalkar buna kalkar .

maaşlı asker olmak kötü birşey mi ulan kötü bişey olsa amerika bunu uygular mı senin devletinin kafası amerikadan daha mı çok çalışıyorda amerikanın uygulamasına karşı gelecek?

sizin daha insan hakları evrensel bildirgesinden habarınız yok hacı sanırım kimseye zorla birşey yaptıramazsın

yaptırırsanda işte vatandaşın ülkeni terkeder sonra atıp tutar küfreder ülkene lanet okur...

bence artık askerin bir görevi kalmadı adamlar zaten ülkeyi sattılar

hükümetin artık tskyı lağvetmesi lazım nasıl olsa barış geldi artık demi...

Amerika paralı asker kullanıyor ama komşularından ve civarından gelen direkt bir tehlike yok,coğrafya çok  geniş.Bir de bize bak,iki ülkeyi kıyaslamak yanlış olur.Amerika'ya saldırıp işgal edebilecek yegane güç SSCB idi.O da ortadan kalktıktan sonra zaten ihtiyaçları yok.SSCB ayakta iken bile dünyanın dört bir yanında askerleri mevcuttu.Unutmadan ekleyeyim, her hangi bir duruma karşın yine de Amerika'nın her bölgesinde askeri eğitim almış sivviler,yani milli muhafız kıtaları mevcut.Kısaca adamlar askerlikten ve getirilerinden vazge.çmiş değiller,tam tersi dah iyisini yapmaya çalışıyorlar.

Yakınınızdan geçerken tıslayan kaç şey sayabilirsiniz?
Toplam Hit: 4167 Toplam Mesaj: 38