folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Gözlük Takanlara Bir Sorum Var

Gözlük Takanlara Bir Sorum Var

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Ben son zamanlarda çok küçük yazıları rahat okuyamıyorum.Bugün marketde 0.75 mercekli gözlük taktım rahat okuduğumu farkettim.

Şimdi benim sorum şu ben bu 0.75 gözlüğü taksam pc başında yada okulda bu benim gözümü dahada kötü eder mi ? Yani kullansam bile sadece pc basında ve kitap okurken kullansam olur mu kısaca bir dezavantajı olur mu?

NOT:Mercekler arasında en küçüğü 0.75 olduğu için ancak onunla test edebildim ve fontlar bayağı büyük görünüyordu ama 3 numarayla bakmısım gibi bulanık değillerdi.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gözlükçü
    vanhelsink
    vanhelsink's avatar
    Erkek

hocam muayene olman lazım yav daha kötü edersin gözlerini yapma sakın

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

Normalde 0.50 den asagisi dinlendirici olarak veriyor doktorlar. Ama 0.75 az bir numara degil, doktora bir gorun derim ben, goz ihmale gelmez

All I need is a possibility.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    mizahi bunu yazdı

Normalde 0.50 den asagisi dinlendirici olarak veriyor doktorlar. Ama 0.75 az bir numara degil, doktora bir gorun derim ben, goz ihmale gelmez

hacı en küçüğü 0.75 di merceklerin içinde o yüzden onu test ettim.0.75 le bakınca yazılar bayağı büyük okunaklı görünüyordu.3 le baktım gözümün önünü göremedim :D

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Hocam 0.25 takarsan net görürsün, 0.50 takarsan daha net görürsün 0.75 takarsan cok daha net görürsün, 1.00 takarsan çok çok daha net görürsün,

ama gözünün gerçek numarasını bilmeden cahil gibi gözlük takmak nereden cıktı, okuma yazma bilen adamsın özel hastanelere gir 12 lira muayene ücreti ver adam akıllı numaranı öğren.

birisi 0.50 diğeri 1.00 dır, göz tembelliğinden daha iyi olan gözün numarasını yükseltmeye herşey olabilir,

markette gözlük taktım iyi oldu, taksam mı diye sorumu olur?

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Göz rahatsızlıklarının büyük bir çoğunluğu irsi rahatsızlıklardır. Sonradan göz bozukluğu gerçekleşen çok çok az sayıda vaka mevcut. Sonradan çıktığını iddia etseniz dahi sonradan rahatsızlığı genetik olarak zaten taşıdığınız gerekli tahliller sonucunda ortaya çıkıyor.

Şimdi sizin sorununuza gelirsek, kafanıza göre gözlük kullanmanızı önermiyorum. İleriki zamanlarda göz tembelliği veya çeşitli göz rahatsızlıklarına neden olur.

Göz doktoruna görünerek doktorunuzun uygun gördüğü gözlüğü kullanın.

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek

gözlerini ölçtürmeden kafana göre takarsan daha kötü yaparsın hocam

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mektepli
    mektepli's avatar
    Erkek
    renegadealien bunu yazdı

Hocam 0.25 takarsan net görürsün, 0.50 takarsan daha net görürsün 0.75 takarsan cok daha net görürsün, 1.00 takarsan çok çok daha net görürsün,

ama gözünün gerçek numarasını bilmeden cahil gibi gözlük takmak nereden cıktı, okuma yazma bilen adamsın özel hastanelere gir 12 lira muayene ücreti ver adam akıllı numaranı öğren.

birisi 0.50 diğeri 1.00 dır, göz tembelliğinden daha iyi olan gözün numarasını yükseltmeye herşey olabilir,

We can be more, we can be much more.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zzaza12
    zzaza12's avatar
    Erkek

reis: gözlükler de şahaneymiş ha şaban.
    çıkıkçı şaban: sağolun reis bey. babamındı şimdi ben takıyorum.
    reis: sonra da çocuklar takacak?
    çıkıkçı şaban: inşallah!

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    konpi bunu yazdı
    renegadealien bunu yazdı

harbiden mantıklı düşününce cahilce bir soru sormuşum gibime geldi :D

Ne bileyim aga millet böle alıyor demek ki dedim markette sattıklarına göre :D

En iyisi adam akıllı bi muayene olmak.

Bu arada bizim ailede dedem hariç kimse gözlük takmıyor.O da 50 yaşından sonra takmaya başladı.

u235 tarafından 12/Oca/13 02:04 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

doktora gittim 0.50 demişti. 1.5 senedir takıyorum ama gözlerim mahfoldu. Bende çıkarttım gözlüğü. Şimdi daha iyi görüyorum.

onu bunu bilmem de ; bol kitap oku derim , bol bol oku. Gazete oku, dergi oku, kitap oku... Gözü çalıştırıyor. Gözlük takmıyorum ve iyi görüyorum.

Bende anlamadım nasıl iş.Gözü çalıştır yani

Toplam Hit: 2532 Toplam Mesaj: 25