Gss Borç Yapılandırma

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JahR
    JahR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

S.a hocalar, eski konu uçmuş  malum veri kaybından dolayı,  sizin GSS işleri nasıl gidiyor, yapılandıran,ödeyen veya ödemeyen varmı? Sayıştay bile GSS sürdürülebilir olmadığını açıkladı  öylede gözüküyor.  Sigortalı bi işe  başlasak  Bu GSS nin durumu ne olur? Maaşımıza felan ek korlarmı.  en son baktığım da faiziyle birlikte  5 bin küsür borç gözüküyordu, şimdi onada bakamıyorum, Borç sorguladığımız adresi  türkiye.gov.tr  ye yönlendirmişler.  

https://onlinetahsilat.sgk.gov.tr/WebTahsilat/index.jsf

2 sene içinde pek te bişeyin düzeldiğini zannetmiyorum.

sayıştay'ın 2013 yılı denetim raporu

"... kurum veri tabanında yapılan incelemeler sonucu; 4.681.090 vatandaş için tescil yapıldığı ve bunlardan 4.629.141’inin, diğer bir deyişle tescili yapılan kişilerden %98,8’inin kuruma borcu bulunduğu tespit edilmiştir. bu süreçte tescil edilenlerden sadece 51.949 kişinin kuruma borcu bulunmamaktadır. tescili yapılan kişilerin %85,6’sını teşkil eden 4.009.084 kişi, kuruma herhangi bir ödeme yapmamıştır. bunlardan 1.124.328'i 01.01.2012 tarihinde tescili yapılan ve tescil kaydı hala açık olan kişiler olup toplam borçları 3.261.012.059,44 tl’dir.

genel anlamda bakıldığında toplam gss prim borç tahakkuku (gecikme faizi hariç) 8.542.161.127,28 tl; kuruma yapılan toplam ödeme bu tutarın %3,4’ü olan 293.437.507,07 tl ve kuruma olan toplam borç tutarı ise 8.248.723.620,21 tl’dir. buna göre, tahakkuk ettirilen tutarların %96,6’sının tahsil edilememesi, tescili yapılan kişilerin %98,8’inin kuruma borçlu durumda olması, henüz ikinci yılını tamamlamış olan uygulama sonucu sigortalıların toplam borcunun 8 milyar tl’yi aşması ve borçlu sigortalılar için kurumca herhangi bir yasal takibatın başlatılmamış olması; 2012 yılı başında hayata geçirilen zorunlu genel sağlık sigortası uygulamasının işlevselliği ve sürdürülebilirliğinin büyük ölçüde risk altında olduğunu ortaya koymaktadır...".

beyin derki; ya beni kullan, ya da kafana sık ulan!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek

Kaymakamlığa form verdim ama hala ses yok.

:|
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

1.031 lira 90 kuruş. :) Birde kafalarına göre 46.94 lira faiz bindirmişler. Yarın öbür gün borçları silerler "Bilmem kaç milyon vatandaşımızın borcunu sildik" diye böbürlenirler. Eşeği kaybedip üzüyorlar sonra geri veriyorlar o hesap.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tariqat_Sapiii
    Tariqat_Sapiii's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Kimsenin haberi yok sanırım ama pek fazla kimseye söylemiyorlar. 6 ay daha uzatıldı yapılandırma :) 

Evli,Mutlu,Çocuklu (H) 70 Milyonda 1... Yapıcak Bişi Yok !
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ersn
    ersn's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Uçak , mercedes almaya para arıyor adamlar : )

küfrederiz villalara kulübeden
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elnino
    elnino's avatar
    Erkek

yapılandırınca ödeme taksite bağlanma gibi birşey mi olcak öle ise tırt zaten ödeyecek durumum olsa o kadar yapmazdım dimi 

http://bunuyaz.blogspot.com.tr/
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    endenius
    endenius's avatar
    Erkek

banamı sormuşlar borçlandırırken

kimseye tek kuruş haraç vermem

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mugen
    mugen's avatar
    Erkek

Oha lan 1992.34 TL borç çıktı, bu nedir hocalar? Yol gösterin, öğrenciyim :(

O mahiler ki derya içredir deryayı bilmezler.. .
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slmarlq
    slmarlq's avatar
    Erkek

Tariqat_Sapiii bunu yazdı

Kimsenin haberi yok sanırım ama pek fazla kimseye söylemiyorlar. 6 ay daha uzatıldı yapılandırma :) 

evet kardeşim bende geçen gittim 6 ay uzatıldı dedi tamda son gün saat 16.30 da gittiydim amk rahat nefes aldım.

ve yapılandırma kelimesi ilk akla takside bölüp tahsil etmek gibi gelsede sanırım komple borcu siliyorlar.

çünkü benim arkadaşım 1500 tl yi yapılandırmaya gidip komple tek kuruş ödemeden sildirmiş.  ısrarla sordum takside bölüp tahsilmi ediyolar yoksa siliyorlarmı diye.. sildiler dedi borcu morcu yokmuş.

haberiniz ola.  bende gidicem bikaç güne doğruysa dönüş yaparım sizede

Bu zamanda en çok azraile güveneceksin.En azından niyeti belli...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    pesimistzombie bunu yazdı

Kaymakamlığa form verdim ama hala ses yok.

http://www.youtube.com/watch?v=JnXKrNCvl0Y

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    solstice
    solstice's avatar
    Erkek

hocam benim 5736 tl mi ne borç gözüküyordu.

gelir testi yapıldı ilk ordan düştü borç.

Sonra sgk ya gittim öğrenci olduğum dönemi sildirdim. sigortalı çalıştığım dönemi sildirdim.

geriye kalan toplam borç 563 tl oldu. onuda 6 yada 8 taksitmi ne vardı öle yaptım. 90 lira olarak ödicem.

Uzun sürdü bayagı küfür ettim ama iyi bir sonuç aldık sanırım.

https://www.youtube.com/watch?v=k6LrGZGqYn8
Toplam Hit: 3449 Toplam Mesaj: 30