GSS Yapilandirdim Borcum Artti

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek
    irwa bunu yazdı
    DrKeworks bunu yazdı
    irwa bunu yazdı

Hocam yapılandırdıktan sonra ödedin mi yani biti mi yoksa faizli yapılandırma mı yaptın

Borcumun faizi filan silinmedi ki odeyeyim? zaten borcu kitlerken en yuksek seviyelerden yazmislardi. Yapilandirmada borcum artmaz ama azalir dendi. Yapilandirdim simdi hemen hemen ikiye katlandi borcum. ya sabir...

Hocam sanırım yanlış sordum. Bazı yapılandırmalar o an gözüken bakiye sabitlenerek yapılır bazıları ise üstüne eklenerek. Mesela 8000tl borç olsun ilk dediğimde 8000/ şeklindedir diğerinde ise 8000+yapıladırma faizi/ şeklinde. Anlaşmada ne yazıyo tabi o da önemli

Anlasma filan yokki. 1300 Tl borcum +400 tl faizi vardi ortalama. Gittik konustuk kagit verdiler doldurduk sisteme islettik. Bir ay sonra belli olur ama faizi silinir en kotu ihtimalle dediler. Simdi ikiye katlandi.. Saka gibi ya vallahi. Ben bu parayi bu devlete hic yerine odersem, omru billah uyuyamam. Ya gidicem bir sgk kurumunu oldugu gibi havaya ucurucam, yada borcumu silsinler. Kan cikacak

Cigu bigule :(
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ANNE
    irwa
    irwa's avatar
    Dişi
    DrKeworks bunu yazdı
    irwa bunu yazdı
    DrKeworks bunu yazdı
    irwa bunu yazdı

Hocam yapılandırdıktan sonra ödedin mi yani biti mi yoksa faizli yapılandırma mı yaptın

Borcumun faizi filan silinmedi ki odeyeyim? zaten borcu kitlerken en yuksek seviyelerden yazmislardi. Yapilandirmada borcum artmaz ama azalir dendi. Yapilandirdim simdi hemen hemen ikiye katlandi borcum. ya sabir...

Hocam sanırım yanlış sordum. Bazı yapılandırmalar o an gözüken bakiye sabitlenerek yapılır bazıları ise üstüne eklenerek. Mesela 8000tl borç olsun ilk dediğimde 8000/ şeklindedir diğerinde ise 8000+yapıladırma faizi/ şeklinde. Anlaşmada ne yazıyo tabi o da önemli

Anlasma filan yokki. 1300 Tl borcum +400 tl faizi vardi ortalama. Gittik konustuk kagit verdiler doldurduk sisteme islettik. Bir ay sonra belli olur ama faizi silinir en kotu ihtimalle dediler. Simdi ikiye katlandi.. Saka gibi ya vallahi. Ben bu parayi bu devlete hic yerine odersem, omru billah uyuyamam. Ya gidicem bir sgk kurumunu oldugu gibi havaya ucurucam, yada borcumu silsinler. Kan cikacak

Bi sakin olsan anlaşıcaz ,) ödeme dekontunla başwuru yapıp itiraz hakkına sahipsin

dewdim dewrildim geldim
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek
    irwa bunu yazdı
    DrKeworks bunu yazdı
    irwa bunu yazdı
    DrKeworks bunu yazdı
    irwa bunu yazdı

Bi sakin olsan anlaşıcaz ,) ödeme dekontunla başwuru yapıp itiraz hakkına sahipsin

Ben o borcu oderde dekontu elime alirsam, birdaha parayi geri odemez devlet. Turkiyede soyguncular yasasi boyle isliyor :) kimden ne vurduysan kâr

Cigu bigule :(
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

mesela söle yapsak, bu borcu ödemesek ve sağlıktan yararlanmasak ? zaten borç oluo 3-4 bin tl

sağlığımızda da sıkıntı olduğu zaman tutacak bin tl.özelde halletsek sıkıntı olur mu ?

benim gss'm  yok yurt dısı oldugu için.olanlar için soruorum

edit: zaten ciddi bişi oldugu zaman kanser fln devlet ödemio ki değişen bişi yok.ha bide devlete para verio sonra yine doktora eczaneye para verion.mantık sıfır. ak koyunlar versin 

Ekerci tarafından 23/Nis/15 11:32 tarihinde düzenlenmiştir

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ANNE
    irwa
    irwa's avatar
    Dişi
    Ekerci bunu yazdı

mesela söle yapsak, bu borcu ödemesek ve sağlıktan yararlanmasak ? zaten borç oluo 3-4 bin tl

sağlığımızda da sıkıntı olduğu zaman tutacak bin tl.özelde halletsek sıkıntı olur mu ?

benim gss'm  yok yurt dısı oldugu için.olanlar için soruorum

edit: zaten ciddi bişi oldugu zaman kanser fln devlet ödemio ki değişen bişi yok.ha bide devlete para verio sonra yine doktora eczaneye para verion.mantık sıfır. ak koyunlar versin 

Hocam borcun war diye kimse bakmayacak değil ya ,) illa sgk olcak diye bişey yok. Özele gittiğinde indirimsiz olarak yararlanırsın tek fark bu. Bak benim özel sağlık sigortamda war sgk da sorsan hangisini kullanıyosun diye tabiki özeli. Sgk sadece muayene indirimi weriyo diğer herşey sende

dewdim dewrildim geldim
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ANNE
    irwa
    irwa's avatar
    Dişi
    DrKeworks bunu yazdı
    irwa bunu yazdı
    DrKeworks bunu yazdı
    irwa bunu yazdı
    DrKeworks bunu yazdı
    irwa bunu yazdı

Ben o borcu oderde dekontu elime alirsam, birdaha parayi geri odemez devlet. Turkiyede soyguncular yasasi boyle isliyor :) kimden ne vurduysan kâr

Soygunculuğuna hemfikirim. Borcun daha az olduğu döneme ait dekontun warsa zaten bir işe yarar demek istemiştim ,)

dewdim dewrildim geldim
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Sistemi hakkında bilgi sahibi değilim ama, kayıt altına alabildiklerini soyma mantığı varda, hiç bişekilde gelip müracaat etmeyenlerden alamıyorlarsa borcum olmasın diye korkan düzgün vatandaşı söğüşlerler. bu şuna benziyor. ben elektirk faturamı her ay düzgün ödüyorum. geçmişe dönük borcu olanların fazilerini siliyorlar. adam hem boprcunu ödemiyor hemde faisi siliniyor. bunun gibi yani.

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek
    siyahbereli bunu yazdı

Sistemi hakkında bilgi sahibi değilim ama, kayıt altına alabildiklerini soyma mantığı varda, hiç bişekilde gelip müracaat etmeyenlerden alamıyorlarsa borcum olmasın diye korkan düzgün vatandaşı söğüşlerler. bu şuna benziyor. ben elektirk faturamı her ay düzgün ödüyorum. geçmişe dönük borcu olanların fazilerini siliyorlar. adam hem boprcunu ödemiyor hemde faisi siliniyor. bunun gibi yani.

Devlet sana vermedigi hangi hizmet karşılığında istiyor bu parayi ki odeyeyim. Seni hastaneden yararlanman icin borclandiriyor ama sen odemezsen yararlanamiyorsun. Yararlanmasan bile borc buyuyor. Oradaki terime dikkat edin. Kendi istegiyle gssden yararlananlar yaziyor. Kim demis kendi istegimle istegimle oldugunu nereye imza atmisim nerde kabul etmisim ? Truva corumla bitiriyorum. Torpak morpak vermem ben ...

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek
    rapidhacker550 bunu yazdı
    JahR bunu yazdı
    ZoRKaYa bunu yazdı
    JahR bunu yazdı

GSS de gidip yapılandıranlar borcu kabullenmiş oluyo bi şekilde sisteme okey demiş oluyo ama yinede siz bilirsiniz.

Aynen oyle. Çünkü gssde dikkat ederseniz gonullu olarak sigortadan yararlananlar kapsaminda yaziyor. Imzaniz filab olmazsa bir baglayiciligi olacagini sanmiyorum. Tabi sagliktan filan yararlanamazsin.

Aman hocam yararlanmayalım.  Bir veterinerin bi hayvana ayırdığı süre 30 dk, Bir doktorun SGK hastanesinde bi İnsana ayırdığı süre 3 dk.   Sorsan sağlıkta Devrim yapmışlar....

Sana muhalefet olacağım şimdi

kaç insan var kaç hayvan var ? 

ssk yı batıranların devrinde nasıldı şimdi nasıl ??????

Güzel di mi :D

http://www.tuik.gov.tr/PreHaberBultenleri.do?id=16183

55 milyon hayvan var şimdi siktir git.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ultrAsker
    ultrAsker's avatar
    Erkek

inanıyorum ben seçim muhabbetine bi ara silenecek bu borçlar falan :)

o değil konu başlığını okuyunca hemen bi baktım konuyu açan robinson reyiz mi diye :D

i ve got nothing against god. its his fan club i cant stand.
Toplam Hit: 2573 Toplam Mesaj: 29