Gul Kurdistan Dedi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek
    Bu gün k.ırak'a kürdistan yarın Türkiye'ye Türkiyeliler cumhuriyeti ardından Anadolu islam federe birligi ardından Anadolu federe birligi daha sonra Resmi ABD eyaleti denilecektir.Taviz diz boyu.Degilmiydi bu adam arabın önünde secdeye varan kefere köpek.Hani nerde bu ülkenin müslümanları ?.Adam hem sizi temsil edicek hemde allahı arap sehyleri kralları olucak.Hadi çıksın cemati müslümden bir cengaverde desin sen ! kimsin ?.Demezler çünkü agızlarına iki dolar sıkıstırlınca susucak sehit kanını ve emanetinin üzerine s.cacak halde artık toplumumuz.Araplastıkca araplastı serefsizlestikce serefsizlesti.Ben ac kalmak istiyorum.Varsın parklar olmasın.Varsın kaldırım tasları olmasın.Varsın camurlu yollardan gidilim.Varsın ekmegimizi karneyle alalım.Varsın metrobüsümüz olmasın ama basımız dik anlamız acık yürüyelim.İki dolara iki ekmege mahalle karısı gibi kıvırtarak "ama onlar hizmet ediyo mediyo" diyerek serefsizligi savunmayalım...  
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chip
    Chip's avatar
    Erkek

Erdal Sarızeybek'in 7 Şubat 2009 tarihli yayını bunu izlerserseniz ülkenin nereye gittiğini anlıyacaksınız.Ne olacak bu ülkenin hali merak ediyorum.

http://video.google.com/videoplay?docid=-7939118496109944187&ei=iebHSd3sBoHc2gLd2enJAQ&q=erdal+sar%C4%B1zeybek+2009

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek

BAAL bunu yazdı:
    -----------------------------
    Bu gün k.ırak'a kürdistan yarın Türkiye'ye Türkiyeliler cumhuriyeti ardından Anadolu islam federe birligi ardından Anadolu federe birligi daha sonra Resmi ABD eyaleti denilecektir.Taviz diz boyu.Degilmiydi bu adam arabın önünde secdeye varan kefere köpek.Hani nerde bu ülkenin müslümanları ?.Adam hem sizi temsil edicek hemde allahı arap sehyleri kralları olucak.Hadi çıksın cemati müslümden bir cengaverde desin sen ! kimsin ?.Demezler çünkü agızlarına iki dolar sıkıstırlınca susucak sehit kanını ve emanetinin üzerine s.cacak halde artık toplumumuz.Araplastıkca araplastı serefsizlestikce serefsizlesti.Ben ac kalmak istiyorum.Varsın parklar olmasın.Varsın kaldırım tasları olmasın.Varsın camurlu yollardan gidilim.Varsın ekmegimizi karneyle alalım.Varsın metrobüsümüz olmasın ama basımız dik anlamız acık yürüyelim.İki dolara iki ekmege mahalle karısı gibi kıvırtarak "ama onlar hizmet ediyo mediyo" diyerek serefsizligi savunmayalım...  

buna katılıyorum tamamen ama halkımız öyle değiştiki artık ben tanımaz oldum..

bizim halkımız merttir..haklının yanındadır zulüme izin vermez..haksızlığı görmezden gelmemezlik etmez.. daima gururludur..ekmeğini taştan cıkartır..bizim halkımız budur ama şimdi bakıyorum..

siktiriboktan 2 cuval kömüre bedava ekmeğe beleş paraya firmaların çöpe attıgı çamaşır bulaşık makinalarını alıp  haksızlıkları gördüğü halde susan..karşıdan ananıda al git size hizmet vermeyiz gibi tehditlere zorbalıklara karşı susan bir millet olmuşuz...

cok istiyorsanız gidin irana arabistana orda daha rahat olursunuz ;) 

Boş İşler Uzmanı..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YaSevYaTerkEt
    YaSevYaTerkEt's avatar
    Erkek

Ben demiştim demeyi sevmiyorum, eminim bir çok bilinçli arkadaşda zamanında benim gibi eş, dost, akrabasını uyarmıştır.

AKP'ye oy verenler bu ülkenin bu hale gelmesinden sorumludurlar.

AKP'ye oy verenler vebal altındadırlar.

AKP'ye oy vermek, DTP'ye oy vermek kadar bu ülkeye yapılacak en büyük ihanettir.

AKP'ye oy vermek bu ülkeye kurşun sıkmakla eş değerde bir alçaklıkdır. ( Bunun gerçekliğini hadi 1. seçimlerde anlamadılar, insan olan 2. seçimden sonra anlar ve aklını başına alır değilmi, benim bu sözlerim aynı boka iki kere bastıkdan sonra hala bile bile Akepe diye kıçını yırtanlaradır )

Çünkü;

Akepe'liler, DTP ( PKK ) ağzı ile konuşmaktadırlar.

Akepe'liler, DTP ( PKK ) ile parelel çizgide hareket etmektedirler.

Akepe'liler, MİLLİ HASSASİYETTEN yoksun, Kul'a Kulluk etmekden zevk alan insanlardır.

----------------------

AK Parti Diyarbakır Milletvekili İhsan Arslan "Kürt sorununu çözmek isteyen hiç kimse DTP, PKK ve Öcalan'ı görmezden gelemez" dedi

( Alıntı )

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blue_moon
    Blue_moon's avatar
    Erkek

bu konu hakkındaki tüm yorumları okudum ve acaip duygular içindeyim. daha önce defalarca söylemiştim bizim halkımız din ve siyaset konusunda çabuk provokasyona gelir diye. ve bazı çevreler de bizim bu zaafiyetlerimizi iyi kullanmışa benziyor. Abdullah gül bugün ıraka gittiyse türkiye ve ırak arasındaki ilişkileri daha güzel bir seviyeye koymak ve pkk sorununa daha barışçıl bir çözüm bulmak için gitmiştir. Ama bazı çevreler nedense bunları görmekten sürekli kaçınmaktadır

Siyasi tartışmaların sürekli uzağında durmaya dikkat ediyorum fakat bu kadar haksızlığı görünce dayanamıyorum. Sandık herkesin önüne konuyor. Hükümeti beğenmiyorsanız tekrar başa getirmeyin bu kadar basit ne diye defalarca hükümet aleyhine yorumlar yapıyorsunuz ? siz diyeceksiniz neden hükümeti savunuyorsun hayır kesinlikle ben hükümeti savunmuyorum. tamamiyle burada haksızlık var yargısız infaz var. 2002 de diyelim ki başa getirdiniz pişman oldunuz e peki neden 22 temmuz 2007 de tekrar tek başına iktidara getirdiniz ? şimdi böyle konuşmaya da pek hakkınız yok.

Abdullah Gül meselesine gelince... seçilmeden önce bir sürü iftira bir sürü karalama yapıldı yok rejim düşmanı yok aşırı dinci vs... 2007 den beri cumhurbaşkanı elinizi vicdanınıza koyun rejim karşıtı ne hareketini gördünüz Abdullah Gülün ? tek taraflı politikalardan vazgeçin artık. herşeye bilinçli insanlar gibi tarafsız davranmaya çalışın önyargı insanı yanlışa ve hep aynı şeyi düşünmeye sevkeder. bu da hatalı düşünme ve hareket etme olasılığınızı arttırır.

ben kimseye akıl da vermiyorum yanlış anlamayın,  

Mülk Allahındır, Adalet Mülkün Temelidir (Hz.Ömer)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Demodor
    Demodor's avatar
    Erkek

hiç şaşırmadım kendinden bekleneni yapmış sonuçta bu büyük bir proje ve düğmeye çoktan bastı bunlar allah sonumuzu hayır etsin

VUR VUR İNLESİN FİLİSTİN DİNLESİN.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kardelen442
    kardelen442's avatar
    Erkek
    Blue_moon hocam koyunları yemlerseniz nereye çekersen oraya gelir sonunda kasabın eline düşer .o saaten sonrada iş işten geçmiş olur.Düşüne bliyomusun binlerce şehit verdigimiz bu topraklarda . Adam gidip barzaniden el sıkışıyo ölen şehitler bok yoluna mı gitti sence .ne için savaştılar .Şimdi adam baskın yese atar silahı benkim için ne ölecem demez mi. Beni öldürenler mecliste sayın diyolar . Benle aynı safta olanlarda mahkemede yargılanıyolar.Adam erminastana gitti allahtan ermeni anıtına gitmedi.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    god
    god's avatar
    Erkek

Blue_moon bunu yazdı:

bu konu hakkındaki tüm yorumları okudum ve acaip duygular içindeyim. daha önce defalarca söylemiştim bizim halkımız din ve siyaset konusunda çabuk provokasyona gelir diye. ve bazı çevreler de bizim bu zaafiyetlerimizi iyi kullanmışa benziyor. Abdullah gül bugün ıraka gittiyse türkiye ve ırak arasındaki ilişkileri daha güzel bir seviyeye koymak ve pkk sorununa daha barışçıl bir çözüm bulmak için gitmiştir. Ama bazı çevreler nedense bunları görmekten sürekli kaçınmaktadır

Siyasi tartışmaların sürekli uzağında durmaya dikkat ediyorum fakat bu kadar haksızlığı görünce dayanamıyorum. Sandık herkesin önüne konuyor. Hükümeti beğenmiyorsanız tekrar başa getirmeyin bu kadar basit ne diye defalarca hükümet aleyhine yorumlar yapıyorsunuz ? siz diyeceksiniz neden hükümeti savunuyorsun hayır kesinlikle ben hükümeti savunmuyorum. tamamiyle burada haksızlık var yargısız infaz var. 2002 de diyelim ki başa getirdiniz pişman oldunuz e peki neden 22 temmuz 2007 de tekrar tek başına iktidara getirdiniz ? şimdi böyle konuşmaya da pek hakkınız yok.

Abdullah Gül meselesine gelince... seçilmeden önce bir sürü iftira bir sürü karalama yapıldı yok rejim düşmanı yok aşırı dinci vs... 2007 den beri cumhurbaşkanı elinizi vicdanınıza koyun rejim karşıtı ne hareketini gördünüz Abdullah Gülün ? tek taraflı politikalardan vazgeçin artık. herşeye bilinçli insanlar gibi tarafsız davranmaya çalışın önyargı insanı yanlışa ve hep aynı şeyi düşünmeye sevkeder. bu da hatalı düşünme ve hareket etme olasılığınızı arttırır.

keşke bize akıl verseydin.

burda yorum yapanların ya da söz konusu haberi hazırlayanların Gül'ü cumhurbaşkanı seçtiğini düşünmen ne derece mantıklı? ben şahsen hiçbir seçimde bu zatlara oy vermedim vermeyecem de. Ülkemde olan bitenleri her şekilde eleştirme hakkına da sahibim. Sayın Abdullah Gül kürdistan kelimesini kullanmadan da türkiye ırak arasındaki ilişkileri düzenleyebilirdi. Koskoca cumhurbaşkanının her lafını ince eleyip sık dokuması gerekmez mi? Saygılar. 

All is well
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chip
    Chip's avatar
    Erkek

Blue_moon bunu yazdı:

PKK sorununa barışçıl bir çözümmü ? bu lafı senin aklın alıyomu ? binlerce şehit verildi binlerce çoluk,çocuk,yaşlı,öğretmen katledildi.İnsanların köylerini yakıp yıkıp gelişmelerini önledi.Bu gibi bi terör örgütüne ne barışçıl bir yaklaşım arkadaşım ! senin karşında TERÖR ÖRGÜTÜ var neyin barışından bahsediyosun ? Irak diye bir hükümetmi kaldıki onunla barış antlaşması yapalım.ABD nin atadığı kuklalarla zamanında benim çavuşumun önünde hazır ol da duran zamanında terör örgütüne destek veren halada vermeye devam edenlerle barışmı yapıcak bu memleket ? TSK lerinden korkmuyoruz.Gücünüz varsa gelin gibi sözlerde bulunanlarlamı barış yapıcaz biz ? onu bırak bu TÜRK ORDUSU  ve MİLLETİ böyle çapulcularla işbirliği yapıcak kadar düşmedi.Allaha şükür dünyanın en iyi ordusu TSK lerimiz var.Gerekirse onların orda cılkını çıkarırız.Sen onun PKK silah bırak çağırısını ciddiyemi alıyosun ? zamanında karakollarını PKK lılara verip bize ateş açmadılamı ? PKK ya bu herifler destek vermedimi ? hala oyunu anlamıyosunuz.Amaç PKK terör örgütü diye çıktığı için bunları şimdi ABD susturdu.Gizliden bu herifleri peşmerge denilen çapulcu takımına sokarak PKK lı kelimesinden çıkarıp ordu isminde yeniden kurup.Kürtleri ayaklandırma çalışmalarını Iraktan yapmak yeni hedefi.Şimdide benim Cumhurbaşkanım çıkmış bu TERÖR ÖRGÜTÜNÜN kullandığı KÜRDİSTAN lafını kendi ağzınla söylüyo bu olucak işmi ! KÜRDİSTAN senin topraklarının 4/2 sini alıyo haberin yok galiba ! Rejim harekini değiştirmek için gizliden yapılan o kadar şey varken hala daha diyebiliyosunuzki ne hareketini gördünüz ! size pes doğrusu pes ! Rejimi değiştirmek için açıkça konuşamaz çünkü benim CUMHURİYET BAŞSAVCILARIM var.Benim TSK var.Bide hükümeti savunmuyorum diyosun dönde bak bi yazdıklarına kim koruyo kim kolluyo ! Ayrıca ben oy vermiyorum başa getirmek için.Getirenler düşünsün.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Demodor bunu yazdı:

hiç şaşırmadım kendinden bekleneni yapmış sonuçta bu büyük bir proje ve düğmeye çoktan bastı bunlar allah sonumuzu hayır etsin

Düğmeye 30 Yıl Önce basılmıştı, O Düğmenin yarattığı neticeler Sirayet etti, Pkk ya, Irak Ayrı bir yer, Ama Pkk İle Bağları var. Gel gelelim, Bu Savaş ve karışıklık Böyle Süremez, Abdullah Gülün Günah Keçisi ilan edilmeside bence Yanlıştır. Abdullah Gül, olayların Türkiye ye Sıçramamasını sağlamaya Çabalıyor, Orada Kürdistanmıdır ne Kuruyorlarsa Kurarlar, Buna Engel olamayız, Ancak Bizden yana bizi ilgilendiren Hassas Dengelerimizi Gözetmeliyiz. Abdullah Gülün yaptığıda Kontrolü elden kaçırmamaktır.

Türkiyedeki Kürtlerin hiç birini İlgilendirmemesi gereken bir olaydır. Ancak Türkiyede Dünyaya Gelip, Kürt Faşizminde Doruk Noktada olanların, Oralara gitme ihtimali vardır. Ya Sev Yada Terket Sözü bu noktada Anlam Kazanıyor Böyleleri için.

Yoksa Onların Ülkeyi Terketmelerine Üzüldüğümüz içinmi Yazıyoruz anlayamadım, Bu Konunun Neden açıldığınıda Anlamış değilim. Kuzey Irakta Kurulan Kürdistan adındaki Devletin Türkiye ye Zerre Kadar Zarar Veremeyeceği İstatistik Bilgiler le bile açıklanabiliyorken, Neden Felaket Çığırtkanı oluyor bazı arkadaşlarımız anlayamadığım asıl noktadır.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
Toplam Hit: 11069 Toplam Mesaj: 104