Gul Kurdistan Dedi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blue_moon
    Blue_moon's avatar
    Erkek

kardelen442 bunu yazdı:
    -----------------------------
    Blue_moon hocam koyunları yemlerseniz nereye çekersen oraya gelir sonunda kasabın eline düşer .o saaten sonrada iş işten geçmiş olur.Düşüne bliyomusun binlerce şehit verdigimiz bu topraklarda . Adam gidip barzaniden el sıkışıyo ölen şehitler bok yoluna mı gitti sence .ne için savaştılar .Şimdi adam baskın yese atar silahı benkim için ne ölecem demez mi. Beni öldürenler mecliste sayın diyolar . Benle aynı safta olanlarda mahkemede yargılanıyolar.Adam erminastana gitti allahtan ermeni anıtına gitmedi.

hocam ben de demek istiyorum ki ak parti hükümetine olan bu nefretinizi öfkenizi daha demokratik bir yolla dile getirin. Bağırmak çağırmak vurmak kırmak nefret etmek lanet etmek ne zaman çare olmuş ? en büyük cevap veri neresi ? sandık seçimler halk için sınav yeridir. beğenmediğiniz iktidarı neden 2 kere üst üste tek başına başa getirdiniz ? ben bunu demek istiyorum. demek ki sandığın haricinde tepki göstermek bağırmak çağırmak Cumhuriyet mitingi yapmak çözüm değilmiş o zaman halk olarak ne yapacaz aklımızı kullanacaz ve sandıkta gayet demokratik bir şekilde bu yönetime yol verecez

bu seçimler herkes için bir fırsattır. yerel seçim deyip geçmeyin halk olarak bu seçimde sarı kart gösterirseniz bir sonraki genel seçimde kırmızı kart göstermek için altyapıyı hazırlamış olursunuz. Vatanı için Milleti için Bayrağı için canını feda eden aziz şehitlerimize sonsuz saygılarımız var. Sen merak etme onlar vazifelerini sonuna kadar yerine getirdiler. Bizim rahat yaşamamız için canlarını feda ettiler. Ruhları şad olsun.

fakat halk olarak bazı çevrelerin dolduruşuna çabuk geliyoruz. Birileri bazı sözleri hemen fırsat kampanyasına dönüştürüp halkı etraflarında toplamayı başarıyorlar. inanın ki bunlar devletin milletin menfaati için çalışmıyor. Cumhuriyet mitinglerinde ön planda olanların hepsi şimdi ergenekon zanlısı hepsi de suçlarını itiraf ediyor bir bir demekki Vatansever gibi görünüp halkın duygularını sustimal edip bazı çevrelerin iştahlarını kabartıyorlar. Halk olarak uyanık olup bunların oyunlarına alet olmamamız gerekir. Biz türk milleti olarak tarih boyunca osmanlı ile dünyaya medeniyet dersi verdik. Gittiğimiz her yere barış ve adalet götürdük. Şimdi bu çizgimizden neden yavaş yavaş uzaklaşmaya başlıyoruz ? demekki bazıları bizim içimize kadar girip Ahlaki değerlerimizi yıpratmaya çökertmeye yönelik geceli gündüzlü çalışıyor ve bizi hırçın bir millet yapmaya çalışıyor. Hayır hayır.. bu oyunlara gelmeyeceğiz.

Türk milleti tarih boyunca örnek olmuş kimseden akıl almamıştır. Kimseye esir kul köle olmamıştır. Kendini kullandırmamıştır. ve bu ilkemizden asla taviz vermeyeceğiz. Gayet demokratik bir şekilde tepkilerimizi nefretlerimizi aklımızı kullanarak çözeceğiz. Unutmayın ki nefretin yönettiği akıllar her zaman yanlış yapmaya programlandırılmıştır. Öfke akıla galip gelmemelidir. Buna izin veremeyiz. Halkımızın milliyetçi devletçi duygularını kendi çıkarları için kullandırtmayız. 

Mülk Allahındır, Adalet Mülkün Temelidir (Hz.Ömer)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RhiFaT
    RhiFaT's avatar
    Erkek

vay anasını lan bu çok kötü olmuş.

abdullah gülü severdim en azından ılımlı vizyon sahibi bi adam derdim.diğer siyasetçilere benzemiyordu

ama bunu demesi çok kötü bu resmen orada kurulacak bir kürt devletini tanımak demek.

vatan uğruna ölen 1000lerce şehidimizin kemikleri sızlıyordur. :(

ama eğer pkk'yı silahla değil de diplomatik yolda bitirmek istiyorlarsa ve oradaki yerel yönetimle iyi ilişkiler kurup pkk ya yaptırım uygulatılacaksa orası başka.

zira işin bir tarafında görüyoruz ki yıllardır çatışmayla bir yere gelinmiyor sonuç alınmıyor çünkü karşındaki bir ordu değil terörist.

terörün ne zaman da geleceği belli olmuyor olan vatan evlatlarımıza oluyor.

eğer bop için yapılmış bişey ise çok kötü ama diplomatik bir taktik ise bekleyip sonucu görmek lazım.

işte öyle
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    habib_mx_tr
    habib_mx_tr's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı:

Demodor bunu yazdı:

hiç şaşırmadım kendinden bekleneni yapmış sonuçta bu büyük bir proje ve düğmeye çoktan bastı bunlar allah sonumuzu hayır etsin

Düğmeye 30 Yıl Önce basılmıştı, O Düğmenin yarattığı neticeler Sirayet etti, Pkk ya, Irak Ayrı bir yer, Ama Pkk İle Bağları var. Gel gelelim, Bu Savaş ve karışıklık Böyle Süremez, Abdullah Gülün Günah Keçisi ilan edilmeside bence Yanlıştır. Abdullah Gül, olayların Türkiye ye Sıçramamasını sağlamaya Çabalıyor, Orada Kürdistanmıdır ne Kuruyorlarsa Kurarlar, Buna Engel olamayız, Ancak Bizden yana bizi ilgilendiren Hassas Dengelerimizi Gözetmeliyiz. Abdullah Gülün yaptığıda Kontrolü elden kaçırmamaktır.

Türkiyedeki Kürtlerin hiç birini İlgilendirmemesi gereken bir olaydır. Ancak Türkiyede Dünyaya Gelip, Kürt Faşizminde Doruk Noktada olanların, Oralara gitme ihtimali vardır. Ya Sev Yada Terket Sözü bu noktada Anlam Kazanıyor Böyleleri için.

Yoksa Onların Ülkeyi Terketmelerine Üzüldüğümüz içinmi Yazıyoruz anlayamadım, Bu Konunun Neden açıldığınıda Anlamış değilim. Kuzey Irakta Kurulan Kürdistan adındaki Devletin Türkiye ye Zerre Kadar Zarar Veremeyeceği İstatistik Bilgiler le bile açıklanabiliyorken, Neden Felaket Çığırtkanı oluyor bazı arkadaşlarımız anlayamadığım asıl noktadır.

Türkiye, İran ve Suriye üçlüsü olası kurdistan için mutabakata varmadırlar mı? Hoş voltranı toplayan yüce iran süper silah gücüyle! tehdit oluşturduğu anda haritadan silecektirde bizle suriye ne yapar bilemem.

!!!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blue_moon
    Blue_moon's avatar
    Erkek

avira hocam barışçıl çözümlerden kastım terör örgütü ile masaya oturulması değildir. Bugün bu pkk belası en başta Türkiye ile ırakın başında değilmi ? pkk nın en önemli kolları kuzey ırakta barınmıyor mu ? ırak hükümeti ile diyalog içinde bulunarak bu terör örgütlerinin hem türkiyeden hem ırak topraklarından defedilmesi için en önemli yolun devletlerin iradesini ortaya koymasından geçmiyormu ? unutmayın ki terörle mücadele bir akıl işidir. 

diyelim ki pkk konusunda ırak hükümeti ile zıt gittiniz bu sefer ne olacak ? ırak hükümeti de bize inat bazı teröristleri ırak içlerinde barındırırsa o zaman bu pirincin taşını nasıl ayıklayacaz hiç düşündünüz mü ? şimdi siz söyleyin terörle mücadele için en doğru yok aklımızı kullanmak mı ? yoksa kendi öfkemiz içinde boğulup gitmekmi tercihiniz nedir ? 

Mülk Allahındır, Adalet Mülkün Temelidir (Hz.Ömer)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

RhiFaT bunu yazdı:

vay anasını lan bu çok kötü olmuş.

abdullah gülü severdim en azından ılımlı vizyon sahibi bi adam derdim.diğer siyasetçilere benzemiyordu

ama bunu demesi çok kötü bu resmen orada kurulacak bir kürt devletini tanımak demek.

vatan uğruna ölen 1000lerce şehidimizin kemikleri sızlıyordur. :(

ama eğer pkk'yı silahla değil de diplomatik yolda bitirmek istiyorlarsa ve oradaki yerel yönetimle iyi ilişkiler kurup pkk ya yaptırım uygulatılacaksa orası başka.

zira işin bir tarafında görüyoruz ki yıllardır çatışmayla bir yere gelinmiyor sonuç alınmıyor çünkü karşındaki bir ordu değil terörist.

terörün ne zaman da geleceği belli olmuyor olan vatan evlatlarımıza oluyor.

eğer bop için yapılmış bişey ise çok kötü ama diplomatik bir taktik ise bekleyip sonucu görmek lazım.

Zaten Amaç Pkk ya, Al işte Kürdistanın, Orada kal, Ve Bir Daha Ülkeme Ayak basma Olayına getirmektir Gülün Amacı. Nihayetinde, Pkk Mecburen Durmak zorunda kalacaktır, Doğru bir Politikadır. Aksi Halde Türkiye Pkk yı, Ve Saldırılarını Bahane Göstererek, Kürdistana Askeri Savaş Açma Yetkisi elde Etmiş olacaktır. İşte Diplomasi dedikleri şey bu.

Gel gelelim, Binlerce Şehitlerimizin Kuzey Irakta Kurulan Devlet le ilişkisi nedir anlayamadım. Tarih Boyunca Tek Düşmanınız Kürtlermiş Gibi Görüş beyan Etmenizi Gerçekten anlayamıyorum, Onca Devlet olarak Düşmanları Duruyorken ve Diplomaside bile bir çok tavizleri Verdiğimiz Devletler varken, Bu Söylemi Kuzey Irakta Kurulacak Bir Kürdistan Devleti Söz Konusu Olunca Kullanmanız Bence Yanlıştır.

Zira Gerekirse Binlerce Şehit Vermiş isek, Bi Binlerce Daha verir, Dünyayı Dar ederiz Bize Düşmanlık Besler ler ise Demeniz Doğru Söylem değilmidir.?

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chip
    Chip's avatar
    Erkek

ShockMan bunu yazdı:

Demodor bunu yazdı:

hiç şaşırmadım kendinden bekleneni yapmış sonuçta bu büyük bir proje ve düğmeye çoktan bastı bunlar allah sonumuzu hayır etsin

Düğmeye 30 Yıl Önce basılmıştı, O Düğmenin yarattığı neticeler Sirayet etti, Pkk ya, Irak Ayrı bir yer, Ama Pkk İle Bağları var. Gel gelelim, Bu Savaş ve karışıklık Böyle Süremez, Abdullah Gülün Günah Keçisi ilan edilmeside bence Yanlıştır. Abdullah Gül, olayların Türkiye ye Sıçramamasını sağlamaya Çabalıyor, Orada Kürdistanmıdır ne Kuruyorlarsa Kurarlar, Buna Engel olamayız, Ancak Bizden yana bizi ilgilendiren Hassas Dengelerimizi Gözetmeliyiz. Abdullah Gülün yaptığıda Kontrolü elden kaçırmamaktır.

Türkiyedeki Kürtlerin hiç birini İlgilendirmemesi gereken bir olaydır. Ancak Türkiyede Dünyaya Gelip, Kürt Faşizminde Doruk Noktada olanların, Oralara gitme ihtimali vardır. Ya Sev Yada Terket Sözü bu noktada Anlam Kazanıyor Böyleleri için.

Yoksa Onların Ülkeyi Terketmelerine Üzüldüğümüz içinmi Yazıyoruz anlayamadım, Bu Konunun Neden açıldığınıda Anlamış değilim. Kuzey Irakta Kurulan Kürdistan adındaki Devletin Türkiye ye Zerre Kadar Zarar Veremeyeceği İstatistik Bilgiler le bile açıklanabiliyorken, Neden Felaket Çığırtkanı oluyor bazı arkadaşlarımız anlayamadığım asıl noktadır.

Kürdistan denilen yeri kuramaz arkadaşım.Kurtuluş Savaşındaki büyük Kürdistan projesini git bir araştır.Kürdistan diye biyerin kurulması demek.Amerikanın yanıbaşımızda olması.Emperyalizm'in giderek yayılması demektir.Türkiyeye zerre kadar zarar vermiyecek o istatistikleri çok merak ettim açıkçası.Kürdistan diye biryer kurulursa şayet ne olur biliyomusun ? 15 yıla kalmaz Amerikan babaları tarafından silahlandırılır.15 Yılda bunlar nüfuslarına nüfus katarlar.Zaten bu 15 yıl içerisinde Türkiyede büyük olasılık 4/3 Kürt kısmı oraya gider bunların beyin yıkamaları yüzünden.Ve 20.yılın sonunda Türkiyenin başına çok büyük bir bela olucak bir devlet olmuş olur.PKK ile yapamadıklarını şimdi Kürdistanla yapmaya çalışıcaklar.Yani işi Terör Örgütü - Devlet çatışmasını.Legal hale getirip Devlete Devlet yapıcaklar.Anlatabilmişimdir umarım ? 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chip
    Chip's avatar
    Erkek

Blue_moon bunu yazdı:

avira hocam barışçıl çözümlerden kastım terör örgütü ile masaya oturulması değildir. Bugün bu pkk belası en başta Türkiye ile ırakın başında değilmi ? pkk nın en önemli kolları kuzey ırakta barınmıyor mu ? ırak hükümeti ile diyalog içinde bulunarak bu terör örgütlerinin hem türkiyeden hem ırak topraklarından defedilmesi için en önemli yolun devletlerin iradesini ortaya koymasından geçmiyormu ? unutmayın ki terörle mücadele bir akıl işidir. 

diyelim ki pkk konusunda ırak hükümeti ile zıt gittiniz bu sefer ne olacak ? ırak hükümeti de bize inat bazı teröristleri ırak içlerinde barındırırsa o zaman bu pirincin taşını nasıl ayıklayacaz hiç düşündünüz mü ? şimdi siz söyleyin terörle mücadele için en doğru yok aklımızı kullanmak mı ? yoksa kendi öfkemiz içinde boğulup gitmekmi tercihiniz nedir ? 

Hocam Irak bize neyin yardımını yapabilir acaba çok merak ettim ? Irak şuanda bir ülkemi ? Onu geçtim masaya oturduğun adamlar PKK ya zamanında destek vermiş halada veren adamlar Amerikanın adamları.Irak hükümeti zaten içinde besliyo onları ister sen zıt git ister düz git.PKK artık siyasi amaca doğru gidiyo hocam anlatamıyorum galiba.PKK yı siyasallaştırdılar.Onların adamlarını peşmerge kuvvetlerine yollayıp ileride kurulucak sözde Kürdistan için peşmerge yaptılar.Yani karşımdaki adam olsa bir ülke olsa böyle pislik adamlar olmasa git o ülkeylede anlaş karşılıklı destek antlaşması imzala.Ama şuandaki durum bundan ibaret böyle bişeyin olması mümkün değil.Sen resmen düşmanınla antlaşma yapıyosun bu durumda.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YaSevYaTerkEt
    YaSevYaTerkEt's avatar
    Erkek

Yaf paylaşayım dedim, belki bilmeyeniz vardır :)

Mozilla Firefoxta;

abc deyip ctrl + enter = www.abc.com

abc deyip shift + enter = www.abc.net

abc deyip ctrl + shift + enter = www.abc.org oluyor :=)

com ve net'i biliyordumda, bu .org az önce kaza ile öğrenmiş oldum :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RhiFaT
    RhiFaT's avatar
    Erkek

ShockMan bunu yazdı:

Zaten Amaç Pkk ya, Al işte Kürdistanın, Orada kal, Ve Bir Daha Ülkeme Ayak basma Olayına getirmektir Gülün Amacı. Nihayetinde, Pkk Mecburen Durmak zorunda kalacaktır, Doğru bir Politikadır. Aksi Halde Türkiye Pkk yı, Ve Saldırılarını Bahane Göstererek, Kürdistana Askeri Savaş Açma Yetkisi elde Etmiş olacaktır. İşte Diplomasi dedikleri şey bu.

Gel gelelim, Binlerce Şehitlerimizin Kuzey Irakta Kurulan Devlet le ilişkisi nedir anlayamadım. Tarih Boyunca Tek Düşmanınız Kürtlermiş Gibi Görüş beyan Etmenizi Gerçekten anlayamıyorum, Onca Devlet olarak Düşmanları Duruyorken ve Diplomaside bile bir çok tavizleri Verdiğimiz Devletler varken, Bu Söylemi Kuzey Irakta Kurulacak Bir Kürdistan Devleti Söz Konusu Olunca Kullanmanız Bence Yanlıştır.

Zira Gerekirse Binlerce Şehit Vermiş isek, Bi Binlerce Daha verir, Dünyayı Dar ederiz Bize Düşmanlık Besler ler ise Demeniz Doğru Söylem değilmidir.?

Eğer devlet kuzey ırak a kurulacaksa, ve orda kalacaksa , bizim sınırlarımıza ilişmeyecekse, sorun değil kursunlar kalsınlar ben de kürdistan derim. Ermenileri de sevmiyoruz devlet kurunca ermenistan diyoruz orda sorun yok.

benim korkum olayın taviz şeklinde olmaması şimdi orada kurulacak devlet yarın  toprak isterse sınır oraya bağlanırsa buna zemin hazırlanmasın, benim korkum bu

şehitlerimiz ile alakası ise şudur yıllarca dökülen kanların bedeli Türkiyenin güçlü bir ülke olarak yoluna devam etmesidir taviz vermemesidir.

elbetteki Allah korusun bir savaş halinde her Türk vatanı için kanının son damlasına kadar savaşacaktır.Ama böyle durumlar olmamasını diliyoruz.

işte öyle
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Avira bunu yazdı:

ShockMan bunu yazdı:

Demodor bunu yazdı:

Kürdistan denilen yeri kuramaz arkadaşım.Kurtuluş Savaşındaki büyük Kürdistan projesini git bir araştır.Kürdistan diye biyerin kurulması demek.Amerikanın yanıbaşımızda olması.Emperyalizm'in giderek yayılması demektir.Türkiyeye zerre kadar zarar vermiyecek o istatistikleri çok merak ettim açıkçası.Kürdistan diye biryer kurulursa şayet ne olur biliyomusun ? 15 yıla kalmaz Amerikan babaları tarafından silahlandırılır.15 Yılda bunlar nüfuslarına nüfus katarlar.Zaten bu 15 yıl içerisinde Türkiyede büyük olasılık 4/3 Kürt kısmı oraya gider bunların beyin yıkamaları yüzünden.Ve 20.yılın sonunda Türkiyenin başına çok büyük bir bela olucak bir devlet olmuş olur.PKK ile yapamadıklarını şimdi Kürdistanla yapmaya çalışıcaklar.Yani işi Terör Örgütü - Devlet çatışmasını.Legal hale getirip Devlete Devlet yapıcaklar.Anlatabilmişimdir umarım ? 

Yinede Ciddi Bir Sorun yok, O Zaman Devlete Devlet Çarpışırlar, Nihayi Sonuca Gidilir, Bence İhtimalleri Çok Kötü Sentezliyorsun Avira Hocam, İhtimal Globalleşen Dünyada Amerikanın Bile Borusunun Gelecek Yıllarda Esemeyeceğidir. Amerika Birleşik devletler Olarak Uzun Dayanamaz. Ve Sovyetler Gibi Parçalanacaktır. Farklı Etmenleri Hesaba katmıyoruz Arkadaşlar.

Ayriyeten Rahata Kavuşmak Üzere Olan Dünyada Sanmamki, Kürdistandakiler Türkiye ile Savaşa Girme Riskine Girsinler, Nüfus Patlamasıda Olmayacak, Çünkü Küçük bir yer orası, Belli oranda Aile Pilanlamasına Gideceklerdir. Çok Karamsar Tablo Çizme yetiniz Sayesinde Pkk yı başımıza Bela ettik ya.

Bir Şekilde Nihayi Sonuca Gidilmesi Gerekiyor, İki İhtimal var Kürdistanı kurarlar, Kimseye karışmaz Mutlu Mesut Yaşarlar, Diğer İhtimal Senin Dediklerinin Gerçekleşmesi Ve Türkiye ile Savaşa Girmeleridir. Şu Anki Durumdan Farkı Nihayi Sonuca Gidilebilecek Net Bir Savaş Olmasıdır. Bu Öyle Yada Böyle Olabilitesi olacak bir Olguydu, Ancak Irakın Çökmesi Türkiye için Belkide Bir Rahatlama Sebebi olabilir, Bu Karın Sancısını Daha Ne kadar Göbeğimizde Taşımak isteyebilirizki.

Kenarda Seyirci kalalım bakalım Ne yapacaklar, Şahsen Sanmamki Türkiye ye, Sataşabileler, Çünkü Türkiyede İçindeki Olayları yatıştırabilirse Gelişecek. Bu Gelişmişlik Caydırıcı Güçtür ayrıca.

Dipnot. : Rıfat Hocam Aynen Hemfikiriz. ;) Tamamdır Vede Doğrusun.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
Toplam Hit: 11081 Toplam Mesaj: 104