folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Hakarate Son ---TURKLAND---

Hakarate Son ---TURKLAND---

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DEVSIRME
    DEVSIRME's avatar
    Erkek

Malum uluslararası dil olarak kabul gören dil yani İngilzice de Türkiye'nin karşılığı Turkey'dir. Turkey, şanlı miletimizin şanına yakışmayan hindi anlamına gelmektedir. Bu durumu düzeltmemiz için ülkemize görkemli ve anlamlı bir isim gerekmektedir.

TURKLAND : Bu kelime hem görkemli bir isim olmakla birlikte Türklerin ülkesi anlamına gelmektedir.

England(İngilizlerin ülkesi) , Deutschland (Almanların ülkesi) gibi ülke isimleride mevcut. Yani kabul görülebilir.

Turkland kelimesini bilinç altına kabullendirmek için turistlerle konuşmalarımızda turkey yerine TURKLAND kullanmamız ve nerelisin gibi sorulara I'm form Turkland gibi cevaplar vermemiz gerekmektedir.

Şimdi bir yanlış anlaşılmayada el atalım. Hindistan kelimesi Hind + istan kelimeleri ile bir araya gelmektedir. Yani onlara hindi demiyoruz. Mısır kelimeside vurgunun kaydırılması ile anlam kaznmaktadır, yani vurgu başta olursa ülke adı sonda olursa bitki adı...

Göstereceğiniz duyarlılıktan ötürü teşekkür ederim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    Turkland ilk bakışta kulağa tuhaf geliyor, ama sanırım haklısın vesselem.  Zor olacak Aşılamak ama elimizden geleni yapabiliriz her halde.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Osiris
    Osiris's avatar
    Erkek
    Disneyland gibi. "Land" eki genellikle küçük bölgelere deniyo, türkiye o kadar küçük bi yer değil.

Bana bakip her zaman gulumseyin.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cyrpt
    cyrpt's avatar
    Erkek
    Pardon bunun kaynagı ney senmısın yoksa turızm bakanlıgı yada devlet kurumlarından bırının turkıyeyı tanıtmak amaclı bır aldıgı bır kararmı? eger senın kendı dusuncense nerden uydurdun? kurmunsa bırsey dıyemıycem yaptıkları yuzlerce sacmalık var! Turkey demekle gurur duyorum zaten telafuzları arasında barız bır fark varboyle bır sacmalıga gerek yok. england oradan gelebılır ama adamların orjınalı o turkland gıbı bır taraflarından uydurma degıl. Turkıye oldu turkland ıstersenız tc kımlımızdede o yazsın pasaportumuzdada. merak ettım sanamı aıt bu sacmalık yoksa baska bıryeremı?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fincan
    Fincan's avatar
    Erkek

Yaw zaten hindistan  turkce karsiligi..ingilizce de ise india olarak bilinir..Republic of Turkiye duymustum ama turkeyland duymamistim...Harbiden sacma olmus...

ULKUMUZ GOKLERDE DALGALANAN SANCAK;BIZ ALLAH"IN ONUNDE EGILIRIZ ANCAK.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eray
    eray's avatar
    Erkek
    konuşmadan hindimi türkiye mi dediğin zaten anlaşılır yazımdada eğer t küçükse hindi büyükse ülkemizdir çok sorun değil ya böyle şeylere takmayın buda sorunmu

Nihayet kendimle başbaşa kalabileceğim günler geldi..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolySeclorum
    HolySeclorum's avatar
    Erkek
    Yok olmamış,üstelik biz neden değiştiriyoruz onlar hindiyi değiştirsin...

Her Hakkım Saklıdır
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

Turkish. Turkey. en makbulu budur. değişmesinden yana değilim.

okunuşuda turklınd olsun isterseniz. Türkiye cumhuriyeti. turkland değil.

http://www.google.com.tr/search?q=turkland&btnG=bul&domains=wowturkey.com&sitesearch=wowturkey.com

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    I M FROM TURKIYE

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuna
    Tuna's avatar
    Erkek
    yogurt misali im Turkiye olabiler.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

bunca senedir ilk defa böyle bişey duyuyorum. bize hakaret edecek olan zaten ediyor. Turkey kelimesini kullanarak kimse öyle bişey yapmaz.

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
Toplam Hit: 5630 Toplam Mesaj: 51