Haksız Kazanç!!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpoofU
    SpoofU's avatar
    Erkek
    Çok güzel yazmışsın @zumsuk, işte bu yüzdendirki bir arpa boyu yol kat edemiyoruz :|.

Sevmem yazmayı, okumayı sevdiğim kadar.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    Swool bunu yazdı:
    -----------------------------

İlk paragrafta bahsettiğin durum Türkler'den değil, toplumsal aile yapısından kaynaklanıyor. 

Her istisnai durunda ''Türk'' sıfatını bu olasılıklara dahil etmeyin. Benzer hususlar birçok millet için  geçerli.

Türkler hazıra konan bir millet değil, hazırcılığa itilmişlik durumu hakim. Bu ülkede parası olan ya da okuyan kişi ''Adam'' sıfatına dahil ediliyor. İnsanların kendi imkanları dahilinde gerçekleştirdikleri hiçbir materyal değer görmüyor. Batı, pişkinlik ve daha iyisi var zaten zihniyetini doğurdu, popüler kültür ve arta kalan nesiller... 

hocam Türkler dedim çünkü onların içinde yaşıyorum kneid toplumum.Tabi ki bu bir aile problemidir.Yani hangi toplum olurs aolsun fark etmez.

ya şu anda bütün tahribatın yaşadığı bir örnek vardır eminim.Her zaman veriyorum

Bu sitede bir-iki programlama dilini çok iyi bilen adamlar var.Başta sistemi benim şahid olduğum kadarıyla iyi bilen rene var.Tahribatta neler yapıyor.

Peki Türkiyenin en iyi yerine giren adamlar nasıl bir yapıda?Bir çoğu 18 yaşına kadar bilgisayarı googledan ödev aramak için kullanır.Daha sonra öss zamanında ineklik yaparak en yüksek puan alır.

Böylece rene gibi adamlar derslerine çalışmadığı için odtüye falan giremez ama harikalar yaratır.(rene okumayı ne yaptı bilmiyorum fakat sadece örnek verim dedim) .Yani sistemin yetenekli adamları harcadığınada şahit olabilir.Yani tabi ki her önüne geleni almayacaklar.Fakat güzel sanatlara grerken ki gibi yaptığı işleri falan göz önünde tutmaları lazım bana kalırsa.

Yani odtüye mi gircek 250 puanı geçsin onsrna sonra programlamada hangi dili biliyorsa onunla ilgili show yapsın.Hea başkasına yazdırmış olamaz mı?Olabilir bunun için yüklü tazminat davaları açabilir odtü böylece bunuda engeller.

Yani yine her zaman dediğim gibi eğer bir sorunun çözülmesine karar verilmişse çözülür.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    @zumsuk son dedigin kısım haric katılıyorum.Evet bir çok işini iyi bilen insan harcanıyor özelliklede meslek liselerinden mezun olan zehir gibi bir çok insan.Eger sistem gercekten düzgün olsaydı ben Kabataş Anadolu Lisesi yerine bir bilgisayar meslek lisesine seve seve giderdim.Bunun haricinde senin kafandaki fikirinde şu handi kapı var 18 yaşına kadar pc görmeyip şu anda harikalar yaratan arkadaşlarım var onların sucu ne?Mevcut sistem meslek liselerinin statusunun değiştirilmesiyle bir nebze düzelebilir ancak.

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Emrow
    Emrow's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Zumsuk hocam görüşlerini büyük bir beğeni ve ilgiyle takip ediyorum.Lakin bu ülkede üretim yok tüketim çok.İngiltere'de insanlar hala takoz panasonic telefonları kullanırken (beyin yırtanlar değil,en az manyetik alan oluşturanlardan)

, bizim ülkemizdeki çoğu insan en son hangi telefon üretilmişse gidip ondan alıyor.Sözde yerli mallardan bile kullanmıyoruz.Üreticiler teşvik edilmiyor.Kaç proje kapıdan

dönüyor.Bizim üretici adamlar bakıyor Türkiye'de nal gibi vergi,nal gibi yasak en iyisi giderim Norveç'te fabrika açarım diyor.Yada Çin'den getirttiririm,Kuzey Kore'den

getirttiririm diyor. Benim ailemin içinde bile elektronik üretime dair en ufak bir kıvılcım varken onu söndürdüler.Avrupa'ya Dünya'ya beğeni ile bakıyoruz.Bizlerden

toplanan vergiler çok , yabancı ülkelerde yaşayanlara oranla eşit veya daha fazla çalışıyoruz.Maaşlar az.Fakat bu paralar ne yazıkki çuval çuval birilerinin başka

milletlerin ceplerine aktarılıyor.Eminim bu gerçeği bir gün görürsek canlı ispatlı olarak halk topunu tüfeğini alır.Sokaklara dökülür,ayaklanır.Ki zamanında olduğu gibi..

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

&emrow hepsini görüyorlar fakat neresinden bilemiyorum.Sokağa çıkıyorum herkes akpye kızıyor sonuç?Etrafımdaki her 10 kişiden 6 sı akpli mi yahu?

&sandman.Hocam tabi ki sağlama damlar çıkacak kafası çalışan, zeki adamlar.Tabi ki olacak.Ama odtüden mezun olan adamın bir eyrde birşeyin başına getirileceğini ordan sonra bilgisayarlşa ilgili diğer üniverstelerden mezun olanlara emir vereceğini yani işin asıl kısmının başkasının yaptığına karşı çıkabilir misin ?

Hoca bir adam düşün benim tam tersim.Bir işe başladımı sıkılmıyor.Devam ettiriyor.İşte bu adam iyi olur.Özel şirkete geçtimi para için sürekli uğraşır. uğraşmalıda.Hiç kimseyi suçlayamayız bu gün devletteki admaların bir çoğu teker teker para yüzündenşereflerini satıyorsa onlarıda suçlayamazsın.Rüşvet alarak evindeki çocuğu bakıyor.

Fakat şu var devletin güçlü olması kesinlikle yapacağı işlere bağlıdır.Yapacağı işlerde üniverstelerden yada devletin kurumlarından yapılacak geliştirmelere bağlıdır.Aidsin çaresini bulup dünyaya satsa Türkiye ne kadar para kazanır??Yada bizden bir üniverste ışınlanmayı bulsa ??

HAyal gibi geliyor değil mi?Bu sistemle zaten hayal.Yani bilgisayarda harikalar yaratan adam sistemle eritiliyor (sırf bilgisayar değil) yok çalışıp bir şekilde en iyi ünviersteyi bitiriyorsada bir çoğu özel şirkete kalıyor.Geriye birşeyler kalırsa devlette çalışıyor.Meslek liseleri çok mantıklı şeyler.

Ne meslek istiyorsun ???Yaızlım mühendisliği, hemşirelik, öğretmenlik!!!.İŞte bütün bir şey isteyenleri meslek liselerinde toplayıp liseden eğitim verilmeli.

Olmuyor ama Türkiye de olmuyor.Yani kimlere kaldık?Neyse bu konuyu siyasete döüştürmeyeceğim!

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    st_anger_turk
    st_anger_turk's avatar
    Erkek
    zumsuk aslinda tam oturulup raki icilecek adamsin

Diriliş... /// Inadina Ofke Inadina INTIKAM
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FeRoCi
    FeRoCi's avatar
    Erkek

ilk mesajına nazaran yorum yapaym.. mesela bebekleri neden biz sallayarak uyuturuz.. gerçi yabancı ülkelerd de öyle mi hiç görmedim. bilmiyorum duyduğum kadarıyla bebeği yatağına yatırırlarmışş karnı açsa yemek altı pislemişse temzilenir. yatağına yatırdıktan sonra ağlarsa ağlasın bi zaman sonra uyuyrmuş.. ama bizde öyle değil.. battaniye açılır bebek arasına konur hababam salla hababam salla.. yada ayakta yada beşikte .. bence çocuk uyumuyor.. beyin alt üst oluyor organlar falan.. artık fenalıktan uyuyor uyuşuyor gibime geliyor mantıklımı.. şöyle diyeyim.. hani şu bünyeyle balerine biniyoruz biraz geriliyoruzda o çocuk o bünyeyele battaniyede hababam öyle hababam böyle..  çok garibime gitmiştir..

son mesajlara bakarak yorum yapıyorum.. katıldığımıda belirtiyorum..

mesela bende coğrafyayı çok severim.. hoşuma gider tabiatın kuralları.. güneş olsun ay olsun..dağlar tepeler olsun.. ama ne yazıkki bundan kaç yıl önce TM bölümünü seçtiğim için coğrafya da benim için hayal oldu.. belki kader belki nasip belkide hata ama benim istediğim tek şey oydu..  çalışsam yapabilirmiydim evet.. belkide hayır.. ama bir coğrafyayı kazanmam için matematiği çok iyi felsefeyi çok iyi yapmam gerek nedense bunlarında coğrafyayla bi gram ilgisi yok matematiğin 4 işleminden hariç...  offlanılacak konular bunlar.. insanı düşündüren konular.. keşke denilen konular.. böyle giderse ne olucak bakalm..

düşünüyorum oysa aklım var; aklım var oysa düşünmem gerek; düşünmem gerekse düşünülmesi gereken şeyler var; bazı var olan şeyleri düşünürsem zamanımı düşnmeye harcarım;harcanılan bi zaman varsa kıymeti bilinmeli; kıymeti bilinmeyen zaman tek canı kalmış süpermario ya benzer; süper marionun mantarı şirinlerin evine benzer; şirinlerin evinde bi kaltak var şirine o şirineyi bütün şirinler s*kmek ister... şirinler çok şey isterde ben hala neyi düşünüyorum anlamadım !!!!!...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tuncaxxz
    tuncaxxz's avatar
    Erkek

st_anger_turk bunu yazdı:

eskişehire gidersem yapacağım ilk iş o olcak zaten :)

rakı sofrasında memleketi kurtarcaz birlikte

Giggity Giggity Goo
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek

Bahsettgin sey psikolojik hastalık kapsamına girer.Burada ailelerin çoçukları üzerindeki aşırı baskıcı davranısları toplumsal psikolojidir.Bunu incelemek için biraz geçmişe toplumun bu gün ki yapısnı etkileyen faktörlere bakıcaz.100-150 sene toplumlar için fazla ucuk kacık bir rakam degildir.Bu yüzden 100 yıl içinde yasana olayların toplumumuza bıraktıgı etkilere bakmak gerek.

-Osmanlının yıkılısı

-Kurtulus Savaşı

-Cumhuriyet rejimene geçiş

-Sağ-Sol olaylarının yarattıgı etkiler

-Göç

-Darbeler

Bu olayların toplum psikolojisni olumsuz etkilemesi açısndan bir çok ortak yönü vardır.Rejimin degişmesi ülkenin kaptan kamarasında baslamıs olsada ülkenin bir çok kesimi hala bu olayı kavrayamamıs durumda daha dogrusu kavradıgını sanmakta.Bunun nedenleri yetersiz ulasım olanaklarnın olmayasından tutunda ekonomik yetersizliklerden ötürü egitim verilememsi,çanakkale ve kurtulus savasında bir çok egitimli insanın şehit olmasını ekleyebilirz.Herşey zincilerme.Bu yüzden insanımızda psikolojik bir travma meyadana geldi buda yabancılasmayı dogurdu.Ardından baslayan göç ile anadoludan gelenler ikinci bir travma ile bir yabancılasma daha yasadılar.Zaten yabacılastıkları sehirden korkan insanlar birde sag-sol gibi geniş istikrasızlıgı bereberinde getiren olaylar ile karsılasınca üçüncü bir travma daha yasadılar.Bu travmaların hepsi yabacılasma ile geldiginde direkt olarak koruma iç güdüsü istemsiz olarak tetiklenir.Çünkü bu olay bir kişiye degil bir sehire daha dogrusu sehirin getirdigi ve olayların percinledigi hayata karsıdır.

Bu önerme farklı olarak sehirlerin etkilimesi ile baska sehirlede benzer olarak vuku bulmustur.Toplum yavas yavas bu travmaları üzerinde atıcakken ne yazııki yenileri çıkmaye devam etmekte ve bu sorun dahada fazla sürecek gibi.

Yabancılasmanın bir baska olumsuz getirisi ise kısa yoldan kazanctır.Bu yabacılasma ile toplum içinde insanların birbirlerine karsı besledikleri üstü kapalı düşmanlıgın bir meyvesidir.

Çözüm ise sürekli istikrar.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

st_anger_turk bunu yazdı:

:D gelin tuncaxla birlikte içelim hoca

rakı dedin mi duran sular durur.Gerçi son bir yıldır alkol istemiyorum içmiyorum.İçsemde çok az.Fakat oturup muhabbet ederiz ne demek..

Toplam Hit: 2957 Toplam Mesaj: 33