folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Halsizlik Çekenler İçeri

Halsizlik Çekenler İçeri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DjBlueMaN
    DjBlueMaN's avatar
    Erkek
    husnuweb bunu yazdı

Kardeş sorununa çözüm bulunmasına sevindim. Ancak şunu belirtmeliyim, Türk halkına D3 vitamini testi yapsan %30-40'ında eksik çıkar zaten. 

D3 vitamini eksikliği ciddi bir sorun; ancak esas odaklanılması gereken nokta şu: Vitamin neden eksik çıkar?

Senelerdir ben de senin gibi İBS ile uğraşıyorum ve hala da uğraşıyorum. Vitamin bende de eksikti ampul alıyorum. Doktorlar işi daha kötüye götürüyor; çünkü hiçbiri bir şey bilmiyor. Çağın yeni literatürünü araştırmaktan uzaklar. Bu konuda doktorlara güvenmek benim hayatımdan da çok şey götürdü.

Hem fizyolojik hem de psikolojik olarak ciddi derecede zarar veriyor İBS ve İBS'in sebebi vitamin eksikliği değil, tam tersine vitamin eksikliğinin sebebi İBS.

Çözüm: Bağırsak bakterileri. Vücudundaki tüm hormonal denge bağırsaklardan geçiyor, mutluluk hormonu serotonin bile bağırsaklarda üretiliyor ve yediğin besinlerin tamamı bağırsaklarındaki bakteriler tarafından emiliyor. Bağırsak floran(bakteri popülasyonun) bozuk ise yediğin besinden faydalanamadığın için çok ciddi sorunlar yaşanıyor. Bunun sebebi de beslenme çeşidi ve ilaçlar. Şeker odaklı beslenme bağırsağındaki çoğu bakterinin ölümüne sebep oluyor ve ilaçlar ve hazır gıdalar bağırsakları mahvediyor.

Yapılacak şey: Şeker, Tatlandırıcı, Gluten, Paketli Gıda, Nişasta vb. gibi her türlü yiyeceği hayatından çıkarmak, Probiyotik ve prebiyotik içeren gıdalar tüketmektir. Bu sayede bağırsak floran dengeye gelecek, yeniden sağlıklı ve huzurlu bir duruma geleceksindir. Şu an senin d vitamini alman eksik olduğundan dolayı iyi; ancak pratikte yaptığın deposu delik bir arabaya gitsin diye yukardan benzin doldurmak oluyor.

D vitamini eksikliği ülkemizde %50 lere yakınmış bunu bende bir yerde okumuştum.Fakat bizim gibi ibs hastalığı olanlarda zaten yediği besinler işe yaramıyor enerji alamıyor birde vitamin tarafı zayıflayınca vücut benden buraya kadar diyor ve salıyor kendini.Benim İbs psikolojik sıkıntılardan dolayı başladı.Bağırsak floramda herhangi bir sıkıntı yok,çölyak testine kadar hepsini yaptırdım.En son Bilgisayarlı tomografi çektirdim ve orda bağırsaklarda düzensiz spazmlar göründü.Aynı şey kolonoskopide de çıkmıştı.Yani doktorun dediği; stresten en çabuk etkilenen organlar mide ve bağırsaklardır dedi,bağırsaklarımız yapılan son çalışmalara göre vücudumuzun ikinci beyni olarak kabul ediliyormuş.Stresten dolayı bağırsağın çalışma düzeni bozuluyor,kasılması gerektiği yerde kendini salıyor,gevşemesi gerektiği yerde de kendini kasıyor,bu düzensizlikten dolayı dışkılama sisteminde sıkıntılar meydana geliyor.Karın ağrısı,gaz çıkaramamaktan dolayı şişkinlik vs vs.

Yıllarca probiyotiklere ve probiyotik yoğurtlara dünya kadar para verdim.Yurt dışından ünlü markaların probiyotiklerini getirttim fayda etmedi.Doktor tavsiyesi ile antidepresan kullanmaya başladım az da olsa faydası oldu.Mesleğimden dolayı çok stresli bir ortamdayım.Stresle başetmeyi öğrenebilirsem eminimki bu hastalığı yeneceğim.

Haşa Zulmetmez Kullarına Hüdası, Her Kulun Çektiği, Kendi İşinin Cezası!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek
    DjBlueMaN bunu yazdı
    husnuweb bunu yazdı

Kardeş sorununa çözüm bulunmasına sevindim. Ancak şunu belirtmeliyim, Türk halkına D3 vitamini testi yapsan %30-40'ında eksik çıkar zaten. 

D3 vitamini eksikliği ciddi bir sorun; ancak esas odaklanılması gereken nokta şu: Vitamin neden eksik çıkar?

Senelerdir ben de senin gibi İBS ile uğraşıyorum ve hala da uğraşıyorum. Vitamin bende de eksikti ampul alıyorum. Doktorlar işi daha kötüye götürüyor; çünkü hiçbiri bir şey bilmiyor. Çağın yeni literatürünü araştırmaktan uzaklar. Bu konuda doktorlara güvenmek benim hayatımdan da çok şey götürdü.

Hem fizyolojik hem de psikolojik olarak ciddi derecede zarar veriyor İBS ve İBS'in sebebi vitamin eksikliği değil, tam tersine vitamin eksikliğinin sebebi İBS.

Çözüm: Bağırsak bakterileri. Vücudundaki tüm hormonal denge bağırsaklardan geçiyor, mutluluk hormonu serotonin bile bağırsaklarda üretiliyor ve yediğin besinlerin tamamı bağırsaklarındaki bakteriler tarafından emiliyor. Bağırsak floran(bakteri popülasyonun) bozuk ise yediğin besinden faydalanamadığın için çok ciddi sorunlar yaşanıyor. Bunun sebebi de beslenme çeşidi ve ilaçlar. Şeker odaklı beslenme bağırsağındaki çoğu bakterinin ölümüne sebep oluyor ve ilaçlar ve hazır gıdalar bağırsakları mahvediyor.

Yapılacak şey: Şeker, Tatlandırıcı, Gluten, Paketli Gıda, Nişasta vb. gibi her türlü yiyeceği hayatından çıkarmak, Probiyotik ve prebiyotik içeren gıdalar tüketmektir. Bu sayede bağırsak floran dengeye gelecek, yeniden sağlıklı ve huzurlu bir duruma geleceksindir. Şu an senin d vitamini alman eksik olduğundan dolayı iyi; ancak pratikte yaptığın deposu delik bir arabaya gitsin diye yukardan benzin doldurmak oluyor.

D vitamini eksikliği ülkemizde %50 lere yakınmış bunu bende bir yerde okumuştum.Fakat bizim gibi ibs hastalığı olanlarda zaten yediği besinler işe yaramıyor enerji alamıyor birde vitamin tarafı zayıflayınca vücut benden buraya kadar diyor ve salıyor kendini.Benim İbs psikolojik sıkıntılardan dolayı başladı.Bağırsak floramda herhangi bir sıkıntı yok,çölyak testine kadar hepsini yaptırdım.En son Bilgisayarlı tomografi çektirdim ve orda bağırsaklarda düzensiz spazmlar göründü.Aynı şey kolonoskopide de çıkmıştı.Yani doktorun dediği; stresten en çabuk etkilenen organlar mide ve bağırsaklardır dedi,bağırsaklarımız yapılan son çalışmalara göre vücudumuzun ikinci beyni olarak kabul ediliyormuş.Stresten dolayı bağırsağın çalışma düzeni bozuluyor,kasılması gerektiği yerde kendini salıyor,gevşemesi gerektiği yerde de kendini kasıyor,bu düzensizlikten dolayı dışkılama sisteminde sıkıntılar meydana geliyor.Karın ağrısı,gaz çıkaramamaktan dolayı şişkinlik vs vs.

Yıllarca probiyotiklere ve probiyotik yoğurtlara dünya kadar para verdim.Yurt dışından ünlü markaların probiyotiklerini getirttim fayda etmedi.Doktor tavsiyesi ile antidepresan kullanmaya başladım az da olsa faydası oldu.Mesleğimden dolayı çok stresli bir ortamdayım.Stresle başetmeyi öğrenebilirsem eminimki bu hastalığı yeneceğim.

Stres dediğin gibi çok etkili; stresi azaltmak gerekir. Ancak İBS'den dolayı da stres artar bunu bilmek lazım. Çünkü tüm serotonin üretimi aksıyor be bu eksik serotonini antidepresan gibi şeylerle kapatmaya çalışınca o ilaçlar bağırsaklarına daha çok zarar verdiğinden durum daha kötü oluyor.

Önceki yazdığımda dediğim gibi hazır olarak alacağın hiçbir gıda maddesi senin HİÇBİR işine yaramaz. En ünlü markaların en iyi malzemelerini alsan da hiçbir sekilde işine yaramaz. Tamamen doğal şekilde yapılmış yoğurt, elma sirkesi, kemik suyu gibi gıdalar tüketmek gerekli! Şeker ve gluteni de tamamen hayatından çıkarman gerekir.

Ayrıca hiçbir şekilde hiçbir test ile bağırsak florasının bozulduğu teşhisi konulmaz! Ben de o dediğin testleri 3 sene önce yaptırdım 3 senedir enayi gibi net fiziksel bir sorunum olmadığını, sorunun psikolojik olduğunu düşünüyordum. Değilmiş!

Bağırsak floranı düzeltmen sıkıntılarını çözecektir.

He is finding himself.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sansar55
    sansar55's avatar
    Erkek

ibs hastaliginin tedavisi yok.hic bir ilaç iyi gelmez.süründürür.daha yeni yeni duyuldu fakat yapacaklari bir şey yok.

- ahmet abi sen hala ölmedin mi ya? - yok yok ölmedim - e öldü demişlerdi? - yok ölmedim
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    Memento_mori bunu yazdı

Hemen hemen tükettiğimiz bir çok gıda'da var;et,süt yumurta,ciger,yogurt.. özellikle ette çok diye biliyorum ama... yukarı da bir arkadaşın yazdığı gibi sorun tüketmekte değil emilim de sıkıntı çıkıyor(kendi düşüncem)

eksikliğe girdi mi, yemek ile tamamlanacak bir şey de değil.. çok kafaya takmaya da gerek yok. önceden vucudunuzda kaç olduğunu bilen var mı? yok..

fakat referansdan aşağı gittiyse zaten doktor iğnesini verecektir.. referans değerler için de ama alta doğruysa hap olarak verecektir.. eczanelerde çiğneme tableti olarak satılanı da var 30-40 lira gibi..

doktorlar gerekeni yapar emin olun, gıda takviyesi yazsalar.. parasına yetişemezsiniz.. bu kontrolleri sağlık ocağı, dahiliye yapar. süreç uzayabilir..

Benim aklımda b12 kaynağı olarak sadece; et, ciğer, buğday cinsinden bitkiler,tahıllar kalmıştı. 

bu arada @HusnuWeb'in dedikleri de aklıma yatıyor. Hazır onun son mesajını da alıntılayım. 

husnuweb bunu yazdı

husnuweb bunu yazdı

Stres dediğin gibi çok etkili; stresi azaltmak gerekir. Ancak İBS'den dolayı da stres artar bunu bilmek lazım. Çünkü tüm serotonin üretimi aksıyor ve bu eksik serotonini antidepresan gibi şeylerle kapatmaya çalışınca o ilaçlar bağırsaklarına daha çok zarar verdiğinden durum daha kötü oluyor.

Önceki yazdığımda dediğim gibi hazır olarak alacağın hiçbir gıda maddesi senin HİÇBİR işine yaramaz. En ünlü markaların en iyi malzemelerini alsan da hiçbir sekilde işine yaramaz. Tamamen doğal şekilde yapılmış ;yoğurt, elma sirkesi, kemik suyu gibi gıdalar tüketmek gerekli! 

Şeker ve gluteni de tamamen hayatından çıkarman gerekir.

Ayrıca hiçbir şekilde hiçbir test ile bağırsak flora'sının bozulduğu teşhisi konulmaz! Ben de o dediğin testleri 3 sene önce yaptırdım 3 senedir enayi gibi net fiziksel bir sorunum olmadığını, sorunun psikolojik olduğunu düşünüyordum. Değilmiş!

Bağırsak flora'nı düzeltmen sıkıntılarını çözecektir.

Flora deyince benim aklıma niye Bitkiler geliyor da tek hücreli ve/veya kümelenmiş Mikro canlılar gelmiyor. @.o,) ilginç.

Bu bağırsak Flora'sı için biopsi(?) yapılamaz mi bağırsağın mikrobiyolojik canlılarının Türü ve görece olası Miktarı için?

Yazarken aklıma geliyor neden bu Yoğurt ve/veya Elma sirkesi öneriliyor kısmı için; Ee bu yoğurt,sirke gibi son ürünleri üretenler de bakteriler gibi canlılar değil mi, ve bunlar da doğal olarak asit ürettikleri için asidik mide ortamından geçip ve/veya mide ile bağırsak gibi asidik ve/veya bazik ortamında da yaşayabilirler. @@.)  ^^D`) nereden nereye geldim yahû.

RitmFarbRacourci tarafından 12/May/19 04:32 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    koray
    koray's avatar
    Erkek
    DjBlueMaN bunu yazdı
    koray bunu yazdı

yaptırmak istemedim hocam belirtileri mevcut zaten sadece endoskopi yaptırdım

Malesef hocam ama hiçbir doktor kolonoskopi yaptırmadan ibs teşhisi koymuyor.Onun için kolonoskopi şart.Korkmana falan hiç gerek yok,uyutuyorlar ve hiçbirşey hatırlamıyorsun ağrı sızı olmuyor.Ben özel bir hastanede yaptırdım.Şuan olsa olsa 400 tl falandır fiyatı.Muhakkak yaptırmanı öneririm,en azından kafandaki soru işaretleri gitmiş olur.Aşırı gazı yapabilecek ve acil dışkılama isteği olabilecek çok fazla rahatsızlık var malesef,bunları elemen için kolonoskopi şart.

hocam öyle acil dıskılama falan yok sadece gaz sorunum var.Ltt56 ve mikrobiyota testi öneriliyor.Devlet hastanesinde endoskopiyi canlı canlı yaptılar:) kolonoskopi de öyle uyıtma yok D

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Bir kaç arkadaş eklemiş ama bende yazayım ibs nin bilinen kanıtlanmış bir tedavisi henüz yok, sadece daha nırnalleştirmek için yapılabilecek şeyler var. 

Doktora gitmedim kontrol ettirmedim ama ibs nin tüm belirtileri bendede var. 

Mümkün olan bir ara vitamin için test yaptırmayı düşünüyorum ibs konusundada şu ara çektiğim maddi sıkıntıları atlatabilirsem daha sağlıklı beslenme düzeni ile rahatkatabileceğimi biliyorum. 

Ülkemizde tek sıkıntı laktozsuz süt aldığınızda bile insanların sanki sırf moda diye aldığınızı sanmaları, ulan gaz yapıyor baskı yapıyor şişkinlik yapıyor işte ondan bunu alıyorum yoksa malmıyım aynı süte 1.5kat para vereyim. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    koray
    koray's avatar
    Erkek

karamaya kefir var en iyi gelen o.Denemedim.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Benimkilerde düşük gözümü zor açıyorum cidden..

25-Hidroksi Vit. D

▼22.71

ng/mL

30 - 100

Vitamin B12

▼120

pg/mL

126.6 - 505

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

bir sıkıntı gören varmı benim değerlerde.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    falcon
    falcon's avatar
    Erkek

D ve B12 eksikliği bende de çıkıyordu. İğne ampul falan derken kullanınca iyi kullanmayınca kötü 

İşyerine dışarırdan gelen diyetisyen kan tahlilinde baktı yine eksik bana newlife ı önerdi d vitamini ve b12 vitamini olarak ben çok faydasını gördüm o günden sonra test yaptırdıktan sonra eksik çıkmadı çıkarsada doktorun yazdıklarını almam muhtemelen.

https://www.newlife.com.tr/vitamin-kombinasyonlari-ve-dogal-urunler/

Vurur yüze ifadesi Hyper-V sistemcilerin bitanesi
Toplam Hit: 38716 Toplam Mesaj: 101
i̇bs d vitamini b 12 vitamini