folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Halsizlik Çekenler İçeri

Halsizlik Çekenler İçeri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı

enjekte dediğine göre kalçadan iğne ile alıcak.

bu arada bu kadar gereksiz bold neden?

Astigmat var, kendi mesajımı dahi "tekrar " okuduğumda atlama yapmıyorum ondan. 

Bilgisayar başında değilim. Fareyle seçemiyorum. Okuması kolay oluyor. 

Gereksiz, kime gereksiz; sana mı bana mı.

• Tamamı kalın, italik, altı çizili, renk renk mesaj yazmak yasaktır. Aksi taktirde "Altıncı Sınıf Ceza" uygulanır. [Link]

Hocam senin için okuması kolay olabilir ancak başkaları için çok göz yoruyor Bilgin olsun.

Hmm, bilgilendirme için tşkler, dostum. 

Farklı bir açıdan açıdan yaklaşayım.  Tek ayağı Topal biri olduğunu düşün, ve bu adam tekerlekli vasıtasız, baston'suz sekerek yürüyebiliyorsa Diğerlerinin ruhen ve/veya göz sağlığı için Tek ayak üstünde seksek sekerek yürümesi, dâhâ mı evlâ.

Yoksa baston'la dahi olsa Rahat yürümesi baston'u kullanması daha mı vicdanî.

boşuna duyar kasıyorsun abi onlarca mürid bu konuda şikayetçi oldu. tamam okurken bold yap mesajını yaz ne yapacaksan yap sonra bi ctrl+a yapıp boldu kaldır bu kadar basit. kendimi bildim bileli astigmat var ki forumda göz problemi olan sürüyle mürid var ama kimsenin "düşün'müyorum, mikro'tik" filan yazdığını görmedik hayretle izliyoruz. bastonla gezen adama kimse laf etmiyor ama adam getirip bastonu gözümüze sokmuyor. 

neyse konuyu açan arkadaş k.bakmasın güzel konu piç olmasın bu tarz tartışmalarla.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavii
    mavii's avatar
    Erkek
    Caliber bunu yazdı

Aynı şeylere ek olarak unutkanlık için gitmiştim benden de kan testleri istedi. Benim b12 değerim 104 çıktı ve doktorun bana dediği şu: Sen bi değerlerle nasıl yaşadın? Mala bağlarsın.

Bende de acayip unutkanlık var hangi doktora gittin test için?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı

enjekte dediğine göre kalçadan iğne ile alıcak.

bu arada bu kadar gereksiz bold neden?

Astigmat var, kendi mesajımı dahi "tekrar " okuduğumda atlama yapmıyorum ondan. 

Bilgisayar başında değilim. Fareyle seçemiyorum. Okuması kolay oluyor. 

Gereksiz, kime gereksiz; sana mı bana mı.

• Tamamı kalın, italik, altı çizili, renk renk mesaj yazmak yasaktır. Aksi taktirde "Altıncı Sınıf Ceza" uygulanır. [Link]

Hocam senin için okuması kolay olabilir ancak başkaları için çok göz yoruyor Bilgin olsun.

Hmm, bilgilendirme için tşkler, dostum. 

Farklı bir açıdan açıdan yaklaşayım.  Tek ayağı Topal biri olduğunu düşün, ve bu adam tekerlekli vasıtasız, baston'suz sekerek yürüyebiliyorsa Diğerlerinin ruhen ve/veya göz sağlığı için Tek ayak üstünde seksek sekerek yürümesi, dâhâ mı evlâ.

Yoksa baston'la dahi olsa Rahat yürümesi baston'u kullanması daha mı vicdanî.

boşuna duyar kasıyorsun abi onlarca mürid bu konuda şikayetçi oldu. tamam okurken bold yap mesajını yaz ne yapacaksan yap sonra bi ctrl+a yapıp boldu kaldır bu kadar basit. kendimi bildim bileli astigmat var ki forumda göz problemi olan sürüyle mürid var ama kimsenin "düşün'müyorum, mikro'tik" filan yazdığını görmedik hayretle izliyoruz. bastonla gezen adama kimse laf etmiyor ama adam getirip bastonu gözümüze sokmuyor. 

neyse konuyu açan arkadaş k.bakmasın güzel konu piç olmasın bu tarz tartışmalarla.

ben de bunu kastediyorum. gözü bozuk olan nasıl kolayına geliyorsa okur, cevabını yazar, sonra foruma düzgün bi şekilde postlayabilir.

neyse konuya gelecek olursak, fibromiyalji isminde bi hastalık duymuştum, bu da halsizlik, uykusuzluk felan yapıyordu sanırım. bu konuda bilgisi olan, bu rahatsızlıktan muzdarip olan ve şifasını bulan var mı acaba?

goo.gl/qBNZmW
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turkstar
    turkstar's avatar
    Erkek

d vitamini baya  eksik çikti tüm saydiğiniz belirtiler mevcut

hem d eksik hem d3 ikisindende aliyorum halsizlik var 

hiç uyumadan çalişmişim gibi gerçi iş yapmamida etkiliyor zorlaniyorum evden çalişan biri olarak

sağlik ve zaman kıymeti çok önemlidir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Memento_mori
    Memento_mori's avatar
    Erkek
    blackstone_tr bunu yazdı

bu konuyu açıpta böyle detaylı analizlere yer verdiğin için çok teşekkürler

eşim hamilelikten sonra vucuduna yapışan bu halsizlikten inananılmaz şikayetçi

öyleki zoraki ihtiyaçlarını bile erteler hale geldi.

çocuğa bakamaz halde oluyor çoğu zaman annem bakıyor 2,5 yaşında

günün 12 saatten fazlasını uyuyarak geçiriyor .

bu ilk posttan itibaren inanılmaz heyacanlandım taaaaki 1 kaç gün sonra etkisinin kaybolacağı ve etkinin psikolojik olduğuna dair tecürbeleri olan arkadaşları okuyana kadar

bu tedavi süreçlerinde kan vermeler sonuç alamamalar üzerine hacıya hocaya bile götürmüş ailesi ( buda ayrı bir sorun oldu )

şuan özel sağlık sigortası kapsamında arada bir gidip serum vurununca 1 ay vs zorunlu ihtiyaçlarını rahat yapabiliyor .

sonra tekrar halsizlik uzun uykular yemeden içmeden kesilmeler başlıyor.(bazen intiharı düşündüğüm oluyor diyor)

sonra altarnatif tıptan kürler karışımlar hazırlayan birisi ile tanıştı istn kadıkoyden miş bize bağırsak ve enzimleri çözecek kürler hazırladı 550 TL 30 -35 gundur kullanıyor gerekli etkiyi göremedik

serum ve 1 ay 15 gunluk canlılık hissi bize 6 aydır  10 kiloya yakın geri verilmesi pek mümkün olmayan kilo zararında bulundu

doğuma 52 KG giden kız şuan 65 KG

yemeye doyamıyor açlığa kesinlikle karşı koyamıyor gece bile kalkıp makarna yiyor

sorunlar çözülmüş değil serumda neler var bilemiyorum

ama o şekilde ilerleyemeyeğimizi hepimiz biliyoruz

ankarada değilim ama istanbuldada D vitaminine baktırırım

hatta direk Dvit 3 te alırım ancak kısa süreli çözümden dolayı kararsızım

kendisi yazsa çok daha detaylı yazardı testleri vs paylaşabilirim. 

nasıl ilersem diye düşünmüyor değilim.

hamilelik basit bir konu değil, doğum sonrası bir çok hormon ve vitamin tepe taklak oluyor,eksiliyor vs.. D vitamini de bunlardan bir tanesi.

Ayrıca doğum sonrası, depresyon, bunalım gibi konular oluyor ve uzayabiliyor, anlayacağın işin psikolojik kısmı da var.

Şeker ile konular olabilir, ilk başta ki eksik durumlar beslenmeyi, hayat tarzını değiştirmiş olabilir..

En iyisi endokrin doktoruyla bir daha denemek, biraz üstünde durulursa  sonuca ulaşılır diye düşünüyorum.

boş
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DjBlueMaN
    DjBlueMaN's avatar
    Erkek
    blackstone_tr bunu yazdı

bu konuyu açıpta böyle detaylı analizlere yer verdiğin için çok teşekkürler

eşim hamilelikten sonra vucuduna yapışan bu halsizlikten inananılmaz şikayetçi

öyleki zoraki ihtiyaçlarını bile erteler hale geldi.

çocuğa bakamaz halde oluyor çoğu zaman annem bakıyor 2,5 yaşında

günün 12 saatten fazlasını uyuyarak geçiriyor .

bu ilk posttan itibaren inanılmaz heyacanlandım taaaaki 1 kaç gün sonra etkisinin kaybolacağı ve etkinin psikolojik olduğuna dair tecürbeleri olan arkadaşları okuyana kadar

bu tedavi süreçlerinde kan vermeler sonuç alamamalar üzerine hacıya hocaya bile götürmüş ailesi ( buda ayrı bir sorun oldu )

şuan özel sağlık sigortası kapsamında arada bir gidip serum vurununca 1 ay vs zorunlu ihtiyaçlarını rahat yapabiliyor .

sonra tekrar halsizlik uzun uykular yemeden içmeden kesilmeler başlıyor.(bazen intiharı düşündüğüm oluyor diyor)

sonra altarnatif tıptan kürler karışımlar hazırlayan birisi ile tanıştı istn kadıkoyden miş bize bağırsak ve enzimleri çözecek kürler hazırladı 550 TL 30 -35 gundur kullanıyor gerekli etkiyi göremedik

serum ve 1 ay 15 gunluk canlılık hissi bize 6 aydır  10 kiloya yakın geri verilmesi pek mümkün olmayan kilo zararında bulundu

doğuma 52 KG giden kız şuan 65 KG

yemeye doyamıyor açlığa kesinlikle karşı koyamıyor gece bile kalkıp makarna yiyor

sorunlar çözülmüş değil serumda neler var bilemiyorum

ama o şekilde ilerleyemeyeğimizi hepimiz biliyoruz

ankarada değilim ama istanbuldada D vitaminine baktırırım

hatta direk Dvit 3 te alırım ancak kısa süreli çözümden dolayı kararsızım

kendisi yazsa çok daha detaylı yazardı testleri vs paylaşabilirim. 

nasıl ilersem diye düşünmüyor değilim.

Hocam öncelikle hayırlı olsun bebeğiniz,yenge hanım içinde acil şifalar dilerim.

1 hafta oldu ve ben halen dinç ve dinamik hissediyorum kendimi.İbs rahatsızlığından dolayı kendini çok iyi tanıyan biri olarak söylüyorum ki şimdiye kadar vurulmadığım serum,kullanmadığım probiyotik tatmadığım baharat ve özel yapım macunlar ve alternatif tıp ürünleri kalmadı.Durum psikolojik olsa şimdiye kadar onlardan da fayda sağlamıştım ki bu ürünleri ve serumları vurulmadan önce hep uygulayanlar bu seni ayağa kaldıracak türden şeyler söylediler bana.Diğer bir konu prof benden bu tahlilleri istediğinde benimde garibime gitmiş ve açıkçası gene boşuna para verdim moduna girmiştim.Özünde D ve B12 vitaminleri zihnimde çok önemsiz bir yerdeydi,ilacı kullanırken bile pek inancım yoktu taki ertesi sabah gözümü açana kadar.

Yenge hanımın durumuna gelince sanırım ilk çocuk,doğumdan sonra bu tür sıkıntılar yaşayabiliyor bayanlar,kolay birşey değil tüm vücut kimyası ve psikolojisi değişiyor.

Benim fikrimi sorarsan vücut serumla falan kendine geliyorsa elbet vücudun bir horman veya bir vitamin eksiktir.En kısa sürede bir sağlık ocağına gidip hormon (özellikle troid) testlerine ve B12 ile D vitaminlerine baktır.Bebek anne sütü ile besleniyorsa D vitamini anne sütüne geçiyor diye biliyorum bunun için daha detaylı bilgiyi doktorunuzdan almanızı öneririm,kendi kafanıza göre lütfen vitamin takviyesi yapmayın.Ayrıca içerisinde onlarca vitamin olan haplardan da uzak durun,vücudunuzun neye ihtiyacı varsa onu kullanım.B12 eksikse sadece onu alın D eksikse onu.Herşeyin fazlası zarar.

Ben inanıyorum ki eşiniz sağlığına kavuşacak.Ben de internette gördüğüm bir yazıdan dolayı gittiğim doktorumdan şifa buldum,umarım sizde bu başlıktan dolayı bulursunuz.Hayırlı birşeye vesile olmuş oluruz.

Haşa Zulmetmez Kullarına Hüdası, Her Kulun Çektiği, Kendi İşinin Cezası!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DjBlueMaN
    DjBlueMaN's avatar
    Erkek
    Nikoteen bunu yazdı

Vitamin değerleri normal olan insan var mı ki? Ayrıca tek bir kez d3 aranmış gibi anlatmışsın  dostum hiç mi biyoloji bilgin yok bunu profun istettiği vitaminlerle açıklayabilmen için bu vitaminlerin belirli periyotlarla düzenli olarak düşük çıkması gerek.

Dilerim yanılıyorumdur ama bana psikolojik gibi geldi bu enerjik halin çünkü gerekçe mantıklı değil 🤷‍♂️ 

Hocam benim değerler çok düşüktü,gıdalarla bu değeri normal seviyelere çıkarmam inkansız çünkü bağırsak düzenli çalışmadığı için bağısaklarda emilim de az.Bundan dolayı takviye şart.Ayrıca bu vitamin vücutta eksikse eksiktir, sürekli parazit veya crp değerleri gibi kontrol ettirmene gerek yok değerler çok düşük çünkü.Tadeviye başlanıp bittikten sonra tekrar bir kan tahlili verirsin bununda amacı tedavinin başarılı olup olmadığını,vücudun vitamini çözüp çözmediğini kontrol etmek içindir.Psikolojik boyutunda da bakarsak işe,şimdiye kadar kullanmadığım ürün vitamin macun kalmadı diyebilirim.Vurulduğu m iğneler serumlar da cabası.Psikolojik olsa o kadar iğne serum ve macunlardan sonrada iyi hissetmem lazımdı.

Haşa Zulmetmez Kullarına Hüdası, Her Kulun Çektiği, Kendi İşinin Cezası!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo
    mavii bunu yazdı
    Caliber bunu yazdı

Aynı şeylere ek olarak unutkanlık için gitmiştim benden de kan testleri istedi. Benim b12 değerim 104 çıktı ve doktorun bana dediği şu: Sen bi değerlerle nasıl yaşadın? Mala bağlarsın.

Bende de acayip unutkanlık var hangi doktora gittin test için?

Dahiliye hekimine gittim kan testleri için.

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Ilk posta istinaden, 

Ayni olay benim de başımdan geçti, 

16 yaşındaydım ve sporcuydum. 75kg güzel fit vücudum vardı. 

Piç doktorlar israrla psikolojik dedi, en son norolog kadın doktor şeker veya b12 olabilir dedi. Bu arkadaş gittiğim 5. Doktordu. Endokrin bile bakmamıştı b12ye. Bir dodex ampulle kendime gelmiştim. 

6 aylik geçen sürede saç dökülmesi, unutkanlık, ciddi kilo kaybı yaşadım ve psikolojim harbiden bozulmuştu sonunda. 

B12 eksikliğine olaydan 2 sene önce kullandığım roaccutene sebep olmuş, karaciğer fonksiyonlarımi bozmuş. 2 sene sonra b12 olarak dönmüş. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

B12 eksikliğine olaydan 2 sene önce kullandığım roaccutene sebep olmuş, karaciğer fonksiyonlarımi bozmuş. 2 sene sonra b12 olarak dönmüş. 

ne kullandın b12 eksikliği için ?

Minimalist Değilim Tembelim
Toplam Hit: 38715 Toplam Mesaj: 101
i̇bs d vitamini b 12 vitamini