folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Halsizlik Çekenler İçeri

Halsizlik Çekenler İçeri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı

Çoğu vücut düzgün çalışmaz, vücudun ph dengesini ayarlamak, parazit temizliği, mantar ve virüs temizliği yapmak gerekir.

- ph dengesi için; öncelikle yenen gıdalar değiştirilmeden ph değeri ölçtürülür, gıda kaynaklıysa gıda çeşitleri düzenlenir, değilse içme suyu kaynaklıysa iyi bir arıtma cihazı alınır bunların 7-8 li alkali olanları var iş görüyor.

- parazit temizliğini; sen yapamazsın doktora gider baktırırsın, ultrasonla detay bakabiliyor özel hastaneler, varsa bir şey ilaç verilir düşürülür.

- mantar ve virüs temizliğini; klor dioksit (ClO2)? ve yüksek ph kürü yaparak halledersin. Gençlerde 8 - Orta yaşlılarda 15 - Yaşlılarda 30 günlük klor dioksit ve yüksek ph kürü uygulanabilir. yine bir doktor gözetiminde olmakta fayda var, klor dioksit bildiğimiz ağartıcı bir kimyasaldır. kafana göre vücuduna alamazsın.

bunlardan sonra hala halsizsen, daha önce baktırman gereken t3 t4 hormonlarına, total testosterone ve progesteron a baktırman gerekir.

Uyku uykunun mayasıdır, aktif çalışan vücut 6 saatte dinlenmez ama 9 - 10 saat de uyunmaz, 8 saat idealdir.

Uyku'da sıkıntı yok şahsen. Süresini kendim belirleyebiliyorum. 4 saat, altı ve civarı biraz sıkıntı, o şekilden sonra biraz baş-ağrısı, baş-dönmesi, bilinç'de bulanma oluyor, lakin uzun süreli değil. Ertesi güne düzeliyor. 

9-10 saat uyuduğum da oluyor, lakin bu da sıkıntı değil. Ama 9-10 saat, süreklilik kazanırsa biraz sıkıntı; bir Kafada ağırlık oluyor, ilginç. 4-8 saat arası git-gellerde  sıkıntı yok. 

Parazit derken, her türü için düşün'müyorum da, gaita'da kısmen bir çıktısını, parçası bulunması gerekmez mi. En azından bir-iki bir parça olması gerekli, yada kan gibi kırmızı renkli birşeyler olmalı. Ha mikro'tik birşeylerden kasıtsa, bilemeyeceğim. 

Bir de Parazit; bağırsakda, ciğerde ve/veya diğer organlarda veya dokularda bir şekilde kendini göstermez mi? ne bileyim, gaz yapması, ağrı yapması vebenzeri.

Mantar ve Virüs hakkında birşey diye'meyeceğim. 

Hormonlar; T3 ve T4 özelinde ise devamlı aktif'im,iyi yemek yerim, yürürüm, guatr benzeri bir dış görüntü yok. Eğer bunun gizlisi de varsa, bilemiyorum.

Abartmıyorum, 3-5 km'yi orta hızda,duraksamadan,bahar havasında koşarım. Soğuk havalar biraz sıkıntı. Arada basketbol oynarım, çok ayakbileği diz bel burkturduğum olmuştur. İyi oynadığımı söyler çoğu farklı insan, lâkin Ayak rutin'lerimi kendim'de pek iyi bulmuyorum. Bir de kendim de hareketliyken, aniden farklı yükseklikler arası baskettopunu sektirme geçişlerinde iyi değilim, bu biraz sıkıntı. Rutin ritm bozmak sıkıntı. öyle ekleyeyim istedim. Hani futbolda fairplay ise top'la depara kalksam 3adımda rakibi 1adım geride bırakırım. 

Testesteron ve Progesteron konusunda da bir sıkıntı olacağını, düşünmüyorum; Birincil ve ikincil (?) (kelimeyi bulamadım) özelliklerde bir sıkıntı yok da, bağırıyorsam Sesim fizyolojik olarak çok erken kısılıyor @.o,) 

Bir de yattığım odada salondan hariç; TV seyredip, yemek yediğim oluyor. Su da, açık sürahide bekliyor yine. Ufak bir de kapaklı,poşetli çöp kovası var. Odayı havalandırırım sabah, olursa akşam ve geceleri. Yastık, yorgan kılıfı ve çarşaf değişimi o kadar sık değil, biraz buna yöneleyim. 

KlorDiOksit ağartıcı, Bilader sen bizi öldürecen mi. ^^D`

-0-

Çoğu vücut düzgün çalışmaz, "  şeklindeki ilk giriş cümlen  -sonrası  gelen paragrafların,cümlelerin,önerilerin  haricinde- bana niye garip geldi bilemiyorum. Doğuştan veya sonradan gelişen iç-dış kusurlar ve/veya sosyal,psikolojik,fiziksel gelişmeleri hariç tutuyorum.

tşkler bu arada da. 

RitmFarbRacourci tarafından 13/May/19 10:05 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek

Hocam bende D ve B12 vitamini değerlerine baktır demek için konuya geldim (Yardım isteme konusu sandım). O kadar doktorun halsizlik had safhada dedikten sonra bunlara baktırmaması fazla ironik. Pratisyen aile hekimine bile söyleyince bu değerlere bakıyor (Eşimde yaşadım). 

Titanyumun gücü adına!!!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

benzer durumlar bendede var, uykusuzluk gün içinde halsizlik , sürekli iş yapmama isteği varmı gençler önereceğiniz multivitamin.

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herlocksholmes
    herlocksholmes's avatar
    Erkek
    Yazilimci bunu yazdı

Hocam bende D ve B12 vitamini değerlerine baktır demek için konuya geldim (Yardım isteme konusu sandım). O kadar doktorun halsizlik had safhada dedikten sonra bunlara baktırmaması fazla ironik. Pratisyen aile hekimine bile söyleyince bu değerlere bakıyor (Eşimde yaşadım). 

Vallahi hocam ayni olayi ben de yasadim. Kime anlatsam sikayetimi B12 ye bakip gecti, (herhalde B12 dusuk olunca D ye bakma ihtiyaci duymadilar). En son bir doktor D vitaminine bir bakalim dedi. O zaman zimba gibi olmustum. Ama ustlerde bir muridin yazdigi gibi sadece ilaci kullanmak cozum degil. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı

enjekte dediğine göre kalçadan iğne ile alıcak.

bu arada bu kadar gereksiz bold neden?

Astigmat var, kendi mesajımı dahi "tekrar " okuduğumda atlama yapmıyorum ondan. 

Bilgisayar başında değilim. Fareyle seçemiyorum. Okuması kolay oluyor. 

Gereksiz, kime gereksiz; sana mı bana mı.

• Tamamı kalın, italik, altı çizili, renk renk mesaj yazmak yasaktır. Aksi taktirde "Altıncı Sınıf Ceza" uygulanır. [Link]

Hocam senin için okuması kolay olabilir ancak başkaları için çok göz yoruyor bilgin olsun.

goo.gl/qBNZmW
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackstone_tr
    blackstone_tr's avatar
    Erkek

bu konuyu açıpta böyle detaylı analizlere yer verdiğin için çok teşekkürler

eşim hamilelikten sonra vucuduna yapışan bu halsizlikten inananılmaz şikayetçi

öyleki zoraki ihtiyaçlarını bile erteler hale geldi.

çocuğa bakamaz halde oluyor çoğu zaman annem bakıyor 2,5 yaşında

günün 12 saatten fazlasını uyuyarak geçiriyor .

bu ilk posttan itibaren inanılmaz heyacanlandım taaaaki 1 kaç gün sonra etkisinin kaybolacağı ve etkinin psikolojik olduğuna dair tecürbeleri olan arkadaşları okuyana kadar

bu tedavi süreçlerinde kan vermeler sonuç alamamalar üzerine hacıya hocaya bile götürmüş ailesi ( buda ayrı bir sorun oldu )

şuan özel sağlık sigortası kapsamında arada bir gidip serum vurununca 1 ay vs zorunlu ihtiyaçlarını rahat yapabiliyor .

sonra tekrar halsizlik uzun uykular yemeden içmeden kesilmeler başlıyor.(bazen intiharı düşündüğüm oluyor diyor)

sonra altarnatif tıptan kürler karışımlar hazırlayan birisi ile tanıştı istn kadıkoyden miş bize bağırsak ve enzimleri çözecek kürler hazırladı 550 TL 30 -35 gundur kullanıyor gerekli etkiyi göremedik

serum ve 1 ay 15 gunluk canlılık hissi bize 6 aydır  10 kiloya yakın geri verilmesi pek mümkün olmayan kilo zararında bulundu

doğuma 52 KG giden kız şuan 65 KG

yemeye doyamıyor açlığa kesinlikle karşı koyamıyor gece bile kalkıp makarna yiyor

sorunlar çözülmüş değil serumda neler var bilemiyorum

ama o şekilde ilerleyemeyeğimizi hepimiz biliyoruz

ankarada değilim ama istanbuldada D vitaminine baktırırım

hatta direk Dvit 3 te alırım ancak kısa süreli çözümden dolayı kararsızım

kendisi yazsa çok daha detaylı yazardı testleri vs paylaşabilirim. 

nasıl ilersem diye düşünmüyor değilim.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı

• Tamamı kalın, italik, altı çizili, renk renk mesaj yazmak yasaktır. Aksi taktirde "Altıncı Sınıf Ceza" uygulanır. [Link]

Hocam senin için okuması kolay olabilir ancak başkaları için çok göz yoruyor Bilgin olsun.

Hmm, bilgilendirme için tşkler, dostum. 

Farklı bir açıdan açıdan yaklaşayım.  Tek ayağı Topal biri olduğunu düşün, ve bu adam tekerlekli vasıtasız, baston'suz sekerek yürüyebiliyorsa Diğerlerinin ruhen ve/veya göz sağlığı için Tek ayak üstünde seksek sekerek yürümesi, dâhâ mı evlâ.

Yoksa baston'la dahi olsa Rahat yürümesi baston'u kullanması daha mı vicdanî.

RitmFarbRacourci tarafından 13/May/19 16:09 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sansar55
    sansar55's avatar
    Erkek

Arkadaşlar merhaba,

Yaklaşık 5-6 senedir İBS denilen bir hastalık ile uğraşıyorum.Diğer bir adı İrritabl Barsak Sendromu.

Yıllarca bir çok doktora gitttim tahliller testler falan ne yazıkki bu hastalığın bir tedavisi yok sadece ağrıları azaltıcı ilaçlar verip gönderiyorlar.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

burada sorun  hastalik bunu yenmek onemli herkez vitamini anlatiyor.sorun başka sorunu ibs hastaligi

- ahmet abi sen hala ölmedin mi ya? - yok yok ölmedim - e öldü demişlerdi? - yok ölmedim
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mehmetcan
    mehmetcan's avatar
    Erkek

3 ay sonra da yaz bize , otobüs tekeri gibi oldum diye bekliyoruz ama :)

bizde keyfine düşkün sosyal çocuklar olabilirdik ; hayatla erken seviştik herşey üstümüze kaldı
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı

Hocam senin için okuması kolay olabilir ancak başkaları için çok göz yoruyor Bilgin olsun.

Hmm, bilgilendirme için tşkler, dostum. 

Farklı bir açıdan açıdan yaklaşayım.  Tek ayağı Topal biri olduğunu düşün, ve bu adam tekerlekli vasıtasız, baston'suz sekerek yürüyebiliyorsa Diğerlerinin ruhen ve/veya göz sağlığı için Tek ayak üstünde seksek sekerek yürümesi, dâhâ mı evlâ.

Yoksa baston'la dahi olsa Rahat yürümesi baston'u kullanması daha mı vicdanî.

boşuna duyar kasıyorsun abi onlarca mürid bu konuda şikayetçi oldu. tamam okurken bold yap mesajını yaz ne yapacaksan yap sonra bi ctrl+a yapıp boldu kaldır bu kadar basit. bastonla gezen adama kimse laf etmiyor ama adam getirip bastonu gözümüze sokmuyor. 

neyse konuyu açan arkadaş k.bakmasın güzel konu piç olmasın bu tarz tartışmalarla.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
Toplam Hit: 38711 Toplam Mesaj: 101
i̇bs d vitamini b 12 vitamini