folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Hamsterımı Kendime Nasıl Alıştırabilirim?

Hamsterımı Kendime Nasıl Alıştırabilirim?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

http://pic1.resimupload.com/r10/thumb_828134613.jpg

http://pic1.resimupload.com/r10/thumb_828134613.jpg

Doğum günümde sevgilim gonzales türü hamster aldı,yaklaşık 1 ay olcak ama hala bana alışabilmiş değil parmağımı götürsem ısırıyo felan nasıl kendime alıştırabilirim yardımlarınızı bekliyorum

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

bildiğim kadarıyla gonzales ler öyle elde filan sevilen bir tür değil

daha önce tahribatta uzun uzun hamster muhabbeti olmuştu bulursan o konuyu yardımı olur

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rebellisch
    rebellisch's avatar
    Erkek

http://www.tahribat.com/Forum-Hamster-Akilli-Hayvan-Midir-99923/

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

rebellisch55 bunu yazdı:
    -----------------------------

http://www.tahribat.com/Forum-Hamster-Akilli-Hayvan-Midir-99923/

sağol hocam :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angelofhope
    angelofhope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bende alıcam bu gidişle hocam acaba bu hamster toplamda (kendisi, kafesi felan felan..) ne kadar tutuyor acaba ?

Programming is our Religion, Algorithms are Our Bible & We ./make Our Own GOD
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

angelofhope bunu yazdı:

bende alıcam bu gidişle hocam acaba bu hamster toplamda (kendisi, kafesi felan felan..) ne kadar tutuyor acaba ?

hamster 15lira kafes 25 lira tabi kafesine göre değişiyo fiyat :) bide aylık yem+talaş fiyatlarıda var :) yemi 8buçuğa aldım migrosdan, talaş 6 lira + dişlemesi için vitaminli bişey 7 lira (talaş 6liraydı elmalıymış koku yapmaması için)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSPPSS
    SSPPSS's avatar
    Erkek

hacı o döndürdüğü dalgaya bi dinamo falan taksana ya boşa yorulmasın hayvan

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jasgues
    jasgues's avatar
    Erkek

Size hamster beslediğim zamanı anlatmak istiyorum.Küçüktüm(11-12  yaş) gittik hamster aldık 2 tane biri dişi biri erkek.Bunlara bir de 2 katlı süper bir kafes aldım.

Bir süre hiç sorun olmadı arada bir parmağımı,elimi ısırırdı erkek olan.Bir gün baktım dişi yatmış hasta gibi bir biraz zaman geçti yavruları oldu.Sosis gibi bişeydi.birkaç defa doğum yaptı.Toplam 20 küsür hamster'ım oldu(çok çalışkanlar :D) Arada bir yeni doğan miniklerle oynardım parmağımla dokunurdum.Bunu yapmamk gerekiyormuş.Anne-Babaları yavruları kokladığında yavrusunun kokusu yerine bizim kokumuzu alıp başkasının yavrusu sanıyormuş.Başkasının yavrusuna da yaptığı muamele onu yemek.
    Neyse dedim birkaç yavru gitti öyle.Yine birgün okuldan gelmiştim bitkin bir vaziyette.Kafese baktım anneleri bir köşede duruyor.yavrular sağda solda geziyor babalarını gözüm ararken bir baktım iki tane yavru(biraz büyük) babalarını yiyor.babalarının sadece başı kalmış gerisi var yok.Hemen babamı çağırdım babamda en çok onu severdi.
    Sinirlendi elini soktu kafese babayı yiyen yavruları tuttuğu gibi balkondan aşağı attı.(2.kat) geri de kalan yavrular da tozuttu.Sonra da anneleri bizim giysilerden birini kemirirken kumaş boğazına takıldı oda boğulup gitti.

Bunları okuyup benim de hamster'ım böyle mi olucak diye düşünmeyin.Ben bakmayı bilmiyordum,çok güzel varlıklar.
    Göğsünüze koyduğunuzda üzerinizde gezinir,onun gezinmesi size huzur verir.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anubisx
    anubisx's avatar
    Erkek

Biliyorsun hamster konusunu ben açmıştım alıcaktım ve aldım.Şu anda tünelli vs topu bile olan bir hamster ım var erkek.Neden erkek çünkü regl çilesi çekmek istemedim agresif oluyorlar.Abi benimki uysal hep sadece ben sevdim kimseyi yaklaştırtmadım yanına ben besledim.Benim elimi hiç ısırmıadı ele geliyor, elimde dudruyor uyandırdığım zaman elimi kokkluyo bensem iplemiyo yatıyo :) çok temiz hayvan kendime nasıl alıştırıcam dersen de küçüklükten yapmak önemli işte.Arada sev eline alışsın ısırırsa çekmemeye çalış benimki beni hiç ısırmadı ama başkalarını ısırıyor.Evin içinde salabilrsin yatak altına flan girip sıçabilior dikkat et kapat öyle küçük yerleri ayrıca elinde tut sev ama bildiğim kadarıyla hamster lar yani syrian olanlar ele daha iyi gelior gonzalesler daha hareketli bunun doğru olmadığını söyleyen pet-shoplarda var ama bilmiyorum bende syrian var ve gayet sakin 

http://yigitdemirag.com
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ephesus
    Ephesus's avatar
    Erkek

jasgues bunu yazdı:

Size hamster beslediğim zamanı anlatmak istiyorum.Küçüktüm(11-12  yaş) gittik hamster aldık 2 tane biri dişi biri erkek.Bunlara bir de 2 katlı süper bir kafes aldım.

Bir süre hiç sorun olmadı arada bir parmağımı,elimi ısırırdı erkek olan.Bir gün baktım dişi yatmış hasta gibi bir biraz zaman geçti yavruları oldu.Sosis gibi bişeydi.birkaç defa doğum yaptı.Toplam 20 küsür hamster'ım oldu(çok çalışkanlar :D) Arada bir yeni doğan miniklerle oynardım parmağımla dokunurdum.Bunu yapmamk gerekiyormuş.Anne-Babaları yavruları kokladığında yavrusunun kokusu yerine bizim kokumuzu alıp başkasının yavrusu sanıyormuş.Başkasının yavrusuna da yaptığı muamele onu yemek.
    Neyse dedim birkaç yavru gitti öyle.Yine birgün okuldan gelmiştim bitkin bir vaziyette.Kafese baktım anneleri bir köşede duruyor.yavrular sağda solda geziyor babalarını gözüm ararken bir baktım iki tane yavru(biraz büyük) babalarını yiyor.babalarının sadece başı kalmış gerisi var yok.Hemen babamı çağırdım babamda en çok onu severdi.
    Sinirlendi elini soktu kafese babayı yiyen yavruları tuttuğu gibi balkondan aşağı attı.(2.kat) geri de kalan yavrular da tozuttu.Sonra da anneleri bizim giysilerden birini kemirirken kumaş boğazına takıldı oda boğulup gitti.

Bunları okuyup benim de hamster'ım böyle mi olucak diye düşünmeyin.Ben bakmayı bilmiyordum,çok güzel varlıklar.
    Göğsünüze koyduğunuzda üzerinizde gezinir,onun gezinmesi size huzur verir.

Senin olay filme dönmüş tam hoca " Hamster köşkünde vahşet"

Avukat/Hukukçu
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

anubisx bunu yazdı:

Biliyorsun hamster konusunu ben açmıştım alıcaktım ve aldım.Şu anda tünelli vs topu bile olan bir hamster ım var erkek.Neden erkek çünkü regl çilesi çekmek istemedim agresif oluyorlar.Abi benimki uysal hep sadece ben sevdim kimseyi yaklaştırtmadım yanına ben besledim.Benim elimi hiç ısırmıadı ele geliyor, elimde dudruyor uyandırdığım zaman elimi kokkluyo bensem iplemiyo yatıyo :) çok temiz hayvan kendime nasıl alıştırıcam dersen de küçüklükten yapmak önemli işte.Arada sev eline alışsın ısırırsa çekmemeye çalış benimki beni hiç ısırmadı ama başkalarını ısırıyor.Evin içinde salabilrsin yatak altına flan girip sıçabilior dikkat et kapat öyle küçük yerleri ayrıca elinde tut sev ama bildiğim kadarıyla hamster lar yani syrian olanlar ele daha iyi gelior gonzalesler daha hareketli bunun doğru olmadığını söyleyen pet-shoplarda var ama bilmiyorum bende syrian var ve gayet sakin 

ben yurtta besliyorum ve yasak her sabah çıkmadan önce bazamın altına koyuyorum akşam 6dan sonra çıkarıyorum :) ,konuşuyorum ismiyle hitap felan ediyorum ama yok kafese parmamı yaklaştırıyım hep ısırık hep ısırık bide seçerken en çok hareket edeni uyumayıp dolaşını aldım zıpır olsun diye :D

Toplam Hit: 5261 Toplam Mesaj: 23