Hangi Android Telefonu Almali?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    JiggSaw bunu yazdı

Edge nin yanindaki yassi ekrandan baska bi hukmu var mj note 4 e karsi???

Islemci vs bakimindan???

birebir aynı sadee ekran göt kadar ekran 400 tl ediyor. şekil ya :)

Samsung alacaksanız en üstün üstünü almanız lazım diger cihazlara hiç önem vermiyor.

lg de aynı , cep bilgisayarı gibi makına note 4.

ama tekrar ediyorum uygulama geliştirici iseniz referans cihazı her zaman nexus dur.

Alldebrid Türkiye / IDM Türkiye yetkili bayi. ulaşmak isteyen mail atsın tyfn.panxer@gmail.com yada telegram https://t.me/PanxeR
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S-E-R-H-A-T
    S-E-R-H-A-T's avatar
    Erkek

HTC M8

şeyini şeyettiğimin şeyi
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek

Nexus 6 hocam araştırdım sizin için en uygunu o gözüküyor her yönden. 

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mirza Efe
    _Dert_
    _Dert_'s avatar
    Erkek

nexus6 diyorsunuz da 6 inc telefon mu tablet mi artık... Cok buyuk beee seyhim.

Tabilki nexus almanı isterim ama ona göre de bataryasını kullanımı cebe sıgması vs vs.. şeyler de önemli.

Dünyanın en kücük bilgisayar kullanıcısı daha 7 aylık, gelecegin tbt müridesi... http://www.youtube.com/watch?v=Li8DEHb3Q8c
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek

Şeyh öncelikle ne istediğin çok önemli. Para konusunda sınır yok demişsin. Sağlamlık, tasarım vs için sony xperia z3. Yazılım geliştirme vs  için nexus dan şaşma. Güç istiyorsan note4. Lg ye bakma seni açmaz.

Sony telefonlar geliştirici için zor bir telefondur. Çok fazla detayı vardır. Telefona Root atmak ayrı dert, BL kilidini açmak ayrı dert, rom flashlamak ayrı dert. Ben her hafta sonu Xperia S'e farklı rom çakmaya çalışıyorum ama her denememde farklı hatalar alıyorum. :D Ama iphone dan android e geçiyorsan sana o premium telefon hissiyatını sadece Xperia telefonlar verebilir. HTC de bu konuda sony nin hemen ardından gelir. Aynı şekilde HTC telefonlar da geliştiriciler için zor telefonlardan birisidir. Forumlarında gezdiğim kadarıyla çok hata veriyor.

Samsung yazılım desteği fazla olan bir telefon. Ayrıca geliştiricisi de çok fazla ama bi nexus değil. Malzeme kalitesi olarak Sony ve htc nin arkasında kalır, lg ile başabaştır. Ama benim derdim sadece kalite veya yazılım değil her ikisi de dersen note4 e bak. Donanım olarak diğerlerinden daha güçlü bir telefon.

LG G3 diğer 3 markaya göre daha çok f/p ürünüdür ki tercih edilme sebebi de budur. Senin şartlarına pek uymaz. Geliştiricisi sony ve htc gibi azdır.

Asus telefonlara bakma bile.

Nexus en fazla geliştiriciye yönelik olan telefon ki üretilme amacı da o zaten.Telefon almaktaki asıl amaç geliştirici olmak ise Nexus al gerisine bakma.

Bak işte yaklaşıyor fırtına, bak yine yükseliyor dalgalar. Yıllardan sonra, yollardan sonra şarkılar söylüyor çocuklar.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Daha once hic android telefonum olmadi.

Rene google nexus 6 yi tavsiye etti. Sony xperia da guzel gozukuyor gozume.

Siz ne onerirsiniz? niye onerirsiniz?

Şeyhim kesinlikle iyi fotoğraf çekmeyen (akşam iyi fotoğraf çekmeyen) telefon alma.

Sana ikinci tavsiyem eğer kalem kullanmayacaksan 4,5 inçten büyük telefonun manası pek yok.

Üçüncü tavsiyem pil amperi yüksek veya arka kapağı açılan bir model seç, pil değiştirmek çat çat 10 saniye, uzun yolda adam deliriyor.

Dördüncü tavsiyem kesinlikle yurt dışı pasaport kayıtlı falan alma ve sigorta yaptır. Ben telefonun tabiri caizse ırzına geçtim durdum sigorta bana en az 2 telefon parası ödemiştir.

Son tavsiyem knox'u incelemeden telefon alma.

Görmezden gelmek vicdanı olanların tavrı olamaz.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı
    HolyOne bunu yazdı

Daha once hic android telefonum olmadi.

Rene google nexus 6 yi tavsiye etti. Sony xperia da guzel gozukuyor gozume.

Siz ne onerirsiniz? niye onerirsiniz?

Şeyhim kesinlikle iyi fotoğraf çekmeyen (akşam iyi fotoğraf çekmeyen) telefon alma.

Sana ikinci tavsiyem eğer kalem kullanmayacaksan 4,5 inçten büyük telefonun manası pek yok.

Üçüncü tavsiyem pil amperi yüksek veya arka kapağı açılan bir model seç, pil değiştirmek çat çat 10 saniye, uzun yolda adam deliriyor.

Dördüncü tavsiyem kesinlikle yurt dışı pasaport kayıtlı falan alma ve sigorta yaptır. Ben telefonun tabiri caizse ırzına geçtim durdum sigorta bana en az 2 telefon parası ödemiştir.

Son tavsiyem knox'u incelemeden telefon alma.

Knox için tıklayınız.

Bak işte yaklaşıyor fırtına, bak yine yükseliyor dalgalar. Yıllardan sonra, yollardan sonra şarkılar söylüyor çocuklar.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Yukarıdakilere ek olarak; eğer telefonunuzda 3G (operatör üzerinden) görüntülü görüşme yapıyorsanız ve yeni telefonda da yapmak istiyorsanız, 3G görüntülü görüşme yapılabilen benim bildiğim sadece Samsung var. Diğer modellerde ek programlarla görüntülü görüşme yapabiliyorsunuz ve malesef internet kotanızı kullanmış oluyorsunuz.

Not: 3G görüntülü görüşmelerde 3G internetin desteklendiği bölgelerde yapılabilir ancak mevcut internet kotanız harcanmaz ve Türkiye'de 3G görüntülü görüşme ile sesli arama ücretlendirmesi aynıdır.

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mr_Dark
    Mr_Dark's avatar
    Erkek
    JiggSaw bunu yazdı

Edge nin yanindaki yassi ekrandan baska bi hukmu var mj note 4 e karsi???

Islemci vs bakimindan???

Note 4 döver. Koyayım ekranına

!!!!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Sağlamlık,kalite,bozulmamazlık (bozulduğunda yapılmamazlık) tasarım prestij vs Sony.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
Toplam Hit: 3830 Toplam Mesaj: 64