Hangi Android Telefonu Almali?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    qoqo bunu yazdı
    RETRET bunu yazdı
    HolyOne bunu yazdı

Daha once hic android telefonum olmadi.

Rene google nexus 6 yi tavsiye etti. Sony xperia da guzel gozukuyor gozume.

Siz ne onerirsiniz? niye onerirsiniz?

Şeyhim kesinlikle iyi fotoğraf çekmeyen (akşam iyi fotoğraf çekmeyen) telefon alma.

Sana ikinci tavsiyem eğer kalem kullanmayacaksan 4,5 inçten büyük telefonun manası pek yok.

Üçüncü tavsiyem pil amperi yüksek veya arka kapağı açılan bir model seç, pil değiştirmek çat çat 10 saniye, uzun yolda adam deliriyor.

Dördüncü tavsiyem kesinlikle yurt dışı pasaport kayıtlı falan alma ve sigorta yaptır. Ben telefonun tabiri caizse ırzına geçtim durdum sigorta bana en az 2 telefon parası ödemiştir.

Son tavsiyem knox'u incelemeden telefon alma.

Knox için tıklayınız.

https://www.samsungknox.com/en

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    obie
    obie's avatar
    Erkek

Konudaki telefonlar ; Nexus6,Lg g3,Note4,Xperia z3,s4 mini.Diğer 100 'Android Telefon Önerisi' konusunda olduğu gibi yine aynı telefonlar.Anlamadığım bu telefonların farkı nedir ki seçmekte bu kadar kararsız kalıyorsunuz ? Sağlamlık değil,halıya düşse ekranı sararıyor.Su geçirmez değil,bir iki yağmur damlasıyla ekranı kararıyor.Tasarım değil.Hepsi aynı gözüküyor.Herkes kullandığı telefonu yazıyor.Hepsini uzun süre kullanmış birisi var mı acaba ? Bir de fiyatı var anlamadığım.100 liralık lenovo ile 2000 liralık samsung un fiyat farkı neden kaynaklanıyor ? Bir de piyasadaki bütün telefonları yazıp 'Bunlar kesinlikle tavsiyemdir.' yazanlar var.Üç beş tane telefon var zaten,kamerası belli,işlemcisi belli,ekranı belli,bataryası belli,yazılımı belli.Ama böyle Hal2000 teknolojisi içeriyormuş gibi muamele görmelerine çok şaşırıyorum.Alın geçin birini,hepsi aynı.

Anlayana sivrisinek saz,anlamayana sazı soksan az...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    obie bunu yazdı

Konudaki telefonlar ; Nexus6,Lg g3,Note4,Xperia z3,s4 mini.Diğer 100 'Android Telefon Önerisi' konusunda olduğu gibi yine aynı telefonlar.Anlamadığım bu telefonların farkı nedir ki seçmekte bu kadar kararsız kalıyorsunuz ? Sağlamlık değil,halıya düşse ekranı sararıyor.Su geçirmez değil,bir iki yağmur damlasıyla ekranı kararıyor.Tasarım değil.Hepsi aynı gözüküyor.Herkes kullandığı telefonu yazıyor.Hepsini uzun süre kullanmış birisi var mı acaba ? Bir de fiyatı var anlamadığım.100 liralık lenovo ile 2000 liralık samsung un fiyat farkı neden kaynaklanıyor ? Bir de piyasadaki bütün telefonları yazıp 'Bunlar kesinlikle tavsiyemdir.' yazanlar var.Üç beş tane telefon var zaten,kamerası belli,işlemcisi belli,ekranı belli,bataryası belli,yazılımı belli.Ama böyle Hal2000 teknolojisi içeriyormuş gibi muamele görmelerine çok şaşırıyorum.Alın geçin birini,hepsi aynı.

hocam araba gibi bunlar hepsinin kaportası motoru yakıtı konforlu farklı.

samsung şimdiye kadar plastik damacana üretirken son bir kaç aydır adam gibi metal kasalı cihazlar üretmeye başladı

lg desen kafayı yedi fiyat performans kasıyor gönüllere oynuyor ama baktıgında  yeni teknoloji yok

sony batıyor bir oyun bir film kolları para kazanıyor diğer taraflardan zarar ediyor yakında xperia yı da satabilir

htc desen 1 tane güzel cihaz yapıyor gerisi çöp

lenovo kaliteli uygun fiyatlı ürünler yapıyor ama exlucive ürün hala yok

apple desen alsan ayrı dert almasan ayrı dert , almazsın derler kasan telefonla ne işin var alırsın derler parayla hava mı atıon elma logosu için almışsın.

Kendi kafana ne uygunsa onu alıp geçecen aga , dediğin gibi 3 tane model var alırsın eline telefonu hissedersin kendine en yakın gördüğünü alırsın. : )

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSH
    SSH's avatar
    Erkek

lg g2 kral şeyh

sırıtma la.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    risk53
    risk53's avatar
    Erkek

senin yurtdışında tanıdık vardır şeyh oneplus one al pişman olmazsın :)

edit:Nexus 6 da onun gibi bişey galiba özellik olarak 

cyanogenmod ile geliyo herbiyerini kurcalayabiliyon. şarjı iyi gidiyo .malzeme kalitesi , tasarımı güzel fiyatı ucuz.

risk53 tarafından 08/Şub/15 23:47 tarihinde düzenlenmiştir

#....
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek
    risk53 bunu yazdı

senin yurtdışında tanıdık vardır şeyh oneplus one al pişman olmazsın :)

Aklıma gelmedi :)  evet olabilir hocam oda üst seviye bir cihaz bakın isterseniz

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Nicin development icin nexus daha iyi ?

Note4 un kalemi benim cok isime yarar gibi gorunuyor. Arada kaldim baya

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek
    Ne HolyOne bunu yazdı

Nexus google üretiyor hocam yani google desteği ile ve yazılımına google veriyor en son çıkan güncellemeler diren o cihaza gelir ve saf android tir yani google uygulamaları vardır böylece özelleştirilmesi çok kolaydır. Ama note4 hem not tutmak sizin gibi plan yapan kuran düzenli gibi için çok önemli olabilir mağazaya gidip bakıp karar verseniz çok iyi olurdu :) 

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    risk53
    risk53's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

hocam note 3 ün kalemi güzel ama geçenlerde arkadaşın note 3 e lolipop yükledim bi telefona orjinalinden 250 uygulama gelirmi ya samsung bence abartıyo bi sürü gereksiz uygulamayla geliyo. Kurcalamayı seven kullanıcılara göre en iyisi nexus , oneplus v.b telefonlar. 

#....
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

Al hepsinden bi tane, namın yürüsün şeyh.

Durumum yok dersen de nexus tavsiye ederim. Ayrıca şu ara tüm arkadaşlar zenfone diyo, ona da bi bak derim.

pcdoktor636 tarafından 09/Şub/15 00:00 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 5333 Toplam Mesaj: 64