folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Hangi Cihazı Alayım ?

Hangi Cihazı Alayım ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Dell Inspire 5559

I5-6200U,8 gb ram ,amd radeon r5 M335 4b ekran kartı

Acer Aspire E5-7736

I5-6200U,8 gb ram,Nvidia gforce 940M 4 gb ekran kartı.

Şimdi dell marka olarak acerden iyi ama amd ekran kartları çok ısınıyor diyorlar.Ikı arada kaldım.

Cihazda oyun oynamıcam.Programlama,internet,photoshop,after effect vs için kullanıcam

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuhammeT
    MuhammeT's avatar
    Erkek

Sakin dell alma. Acer yeni nesil urunlerinde cok iyi servis de direk degisim yapiyor artik. Performans ayni urun ve markada bile nasi oluyo bilmiyorum acer cok cok farkli performanda

Hangi Cennetten Geldik Bu Cehenneme
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exchanger
    exchanger's avatar
    Erkek

i5 alma. İlla alacam diyorsan dell al. Evet fazla ısınıyor ama bir problem yaşamazsın. şuan bu satırları 6 yıllık dell inspiron n5010'dan yazıyorum.

"Dünyanın bütün kötülüklerine baş kaldır. Bazen senin iyiliğin başkasının kötülüğüne de olabilir. Kendi iyiliğine de baş kaldır..." Y.Kemal
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exchanger
    exchanger's avatar
    Erkek
    MuhammeT bunu yazdı

Sakin dell alma. Acer yeni nesil urunlerinde cok iyi servis de direk degisim yapiyor artik. Performans ayni urun ve markada bile nasi oluyo bilmiyorum acer cok cok farkli performanda

Daha geçen gün hacklendi adamlar ya.

"Dünyanın bütün kötülüklerine baş kaldır. Bazen senin iyiliğin başkasının kötülüğüne de olabilir. Kendi iyiliğine de baş kaldır..." Y.Kemal
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    MuhammeT bunu yazdı

Neye dayanarak Dell alma diyorsun?

Benim laptop Dell marka gayet de memnunum. Bundan sonraki de büyük ihtimalle Dell olacak.

Dell candır.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adeleks
    adeleks's avatar
    Erkek
    exchanger bunu yazdı

i5 alma. İlla alacam diyorsan dell al. Evet fazla ısınıyor ama bir problem yaşamazsın. şuan bu satırları 6 yıllık dell inspiron n5010'dan yazıyorum.

dell al. Evet fazla ısınıyor ama bir problem yaşamazsın. şuan bu satırları 5 yıllık dell inspiron n5110'dan yazıyorum.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Hacılar delin çok ısınması performans problemi yaratıyor mu takılma falan.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exchanger
    exchanger's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı

Hacı benim Adana'da kaldığım dönemlerde yaratıyordu yazları. hava sıcaklığının 40-50 arasında ve nemin %70 lerde gezdiğini düşünürsek zaten soğutmak her babayiğidin harcı değil. Ayrıca yeni modellerde öyle sorunlar duymadım ben. 

Ayrıca bilgisayarı alır almaz SSD almanı öneririm. Hem ısınmayı azaltır hem de bilgisayarını 3 4 kat hızlı kullanırsın. HDD'lere karşı savaşım var. Zannetmiyorum ki 5 yıla kadar HDD kullanmaya devam etsinler yeni ürünlerde.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    exchanger bunu yazdı
    u235 bunu yazdı

Hacı benim Adana'da kaldığım dönemlerde yaratıyordu yazları. hava sıcaklığının 40-50 arasında ve nemin %70 lerde gezdiğini düşünürsek zaten soğutmak her babayiğidin harcı değil. Ayrıca yeni modellerde öyle sorunlar duymadım ben. 

Ayrıca bilgisayarı alır almaz SSD almanı öneririm. Hem ısınmayı azaltır hem de bilgisayarını 3 4 kat hızlı kullanırsın. HDD'lere karşı savaşım var. Zannetmiyorum ki 5 yıla kadar HDD kullanmaya devam etsinler yeni ürünlerde.

SSD zaten takacamda ssd ile ekran kartının ısınmasının nasıl bir alakası var ki

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hacked75
    hacked75's avatar
    Erkek

Bende şuan dell var kullanıyorum kasası çok sağlam önerebilirim. 

İçinizde hâlâ bomba atmasını bilmeyen hayvanlar var.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

dell al inspiron 1525 ten yazıyorum makina 8 yıllık

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
Toplam Hit: 3344 Toplam Mesaj: 36
amd