folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Hangi Cihazı Alayım ?

Hangi Cihazı Alayım ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gafman
    gafman's avatar
    Erkek

Dell candır servis ten tut her şey de mennun kalacaksın. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CnkGn
    CnkGn's avatar
    Erkek

hayatımda ilk defa dell alma diye tavsiyede bulunan birini gördüm. bilip bilmeden konuşmak huy olmuş artık.

yo yo yo 1-4-8-3 to the 3 to the 6 to the 9 representing the abq. what up biaatch! leave at the tone...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

zaten aletler U islemcili, 15 watt la falan calisiyolar isinmazlar.

U islemci olmasi kotu bisey ayrica, adam akilli performans bekleme. 

black implies white, self implies other, life implies death.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Tartışmasız, Dünyanın en iyi notebook markasıdır dell. burak notebok u her türlü eb iyisidir ibm asus zart zurt lenovo falan hikaye tırışka. 

dell al geç 20 sene kullan.

İmzalar Kaldırılsın!!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

dell al

su an dell notebook bilgisayardan yaziyorum

eger dell notebook dan yazmiyor olsaydim yuksek ihtimalle dell desktop bilgisayardan yaziyor olurdum veya dell server dan.

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    21li
    21li's avatar
    Erkek

bende aktif olarak ps, after effects gibi yazılımlar kullanan biri olarak sana şunu öneririm.. ssd olmayan cihaz alma alacasan bile ssd tak yoksa cpu, ram ve gpu bi yere kadar götürür seni ssd olmadan bilgisayardan istenilen verimi alamazsın.

Çocukken müzik kesilince sandalyelere oturmaya çalıştığımız oyun, meğerse hep otobüsün alıştırmasıymış.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exchanger
    exchanger's avatar
    Erkek
    21li bunu yazdı

bende aktif olarak ps, after effects gibi yazılımlar kullanan biri olarak sana şunu öneririm.. ssd olmayan cihaz alma alacasan bile ssd tak yoksa cpu, ram ve gpu bi yere kadar götürür seni ssd olmadan bilgisayardan istenilen verimi alamazsın.

Ben de bundan bahsediyordum arkadaş ne alaka demiş ama...

"Dünyanın bütün kötülüklerine baş kaldır. Bazen senin iyiliğin başkasının kötülüğüne de olabilir. Kendi iyiliğine de baş kaldır..." Y.Kemal
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naps
    Naps's avatar
    Erkek

hocam şiddetle dell öneririm, ama işlemci serisine bak derim. u serisi ultra-low olarak adlandırılıyor.

Hayat Ölüme Giden Yolda Bir Düştür...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek
    exchanger bunu yazdı
    u235 bunu yazdı

Hacılar delin çok ısınması performans problemi yaratıyor mu takılma falan.

Hacı benim Adana'da kaldığım dönemlerde yaratıyordu yazları. hava sıcaklığının 40-50 arasında ve nemin %70 lerde gezdiğini düşünürsek zaten soğutmak her babayiğidin harcı değil. Ayrıca yeni modellerde öyle sorunlar duymadım ben. 

Ayrıca bilgisayarı alır almaz SSD almanı öneririm. Hem ısınmayı azaltır hem de bilgisayarını 3 4 kat hızlı kullanırsın. HDD'lere karşı savaşım var. Zannetmiyorum ki 5 yıla kadar HDD kullanmaya devam etsinler yeni ürünlerde.

%70 nem adananın neresinde hacı :) %90-%95 nem ile yaşıyoruz :D

daha önce kullandığım dell inspiron 6400, 2007 yılından beri hala çalışıyor tık demedi. Ne ısınma problemi ne de başka bişey. Makineyi değişmek adına önce acer kullandım iki sene de klavye parçalandı, sonra hp aldım haftada bir makineyi komple sökmezsen yazın bacaklarda yanma problemi yaratıyor o kadar kötü bir durum sonra her şeyden pişman olup tekrar dell inspiron 5550 ye döndüm. 2016 Ocak ayında i7 5500u işlemci 1 gb ram 240 gb ssd hdd 4 gb nvidia 920m ekran kartı ve 1080p çözünürlüklü ekranı ile 3300 tl ye aldım. Hayatımda yaptığım en doğru iş olduğunu bilgisayarı her açtığımda anlıyorum. Üzerinde dental işlerde kullandığımız 3d tasarım programı dwos, cambridge, geomagic, visual studio, photoshop, illustrator, corel draw ve solidworks yüklü çoğu zaman üçer beşer çalışıyorum hiçbir sıkıntı cıkarmıyor. Tom Clancy's The Division oynuyorum, gerçi çözünürlük 1366 da ama olsun problem yok seviyoruz :D

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek

dell candır gerisi heyecandır.

okmam yazmam yok möhür yada barnak bassam olmamı
Toplam Hit: 3314 Toplam Mesaj: 36
amd