folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Harç Zamlarını Protesto Mitingleri

Harç Zamlarını Protesto Mitingleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _E_O_R_
    _E_O_R_'s avatar
    Erkek

Arkadaşlar bildiğiniz üzere 7 temmuzda yök üniversite harçlarına 1. öğretimler için %8, 2. öğretimler için ise %500'e kadar zam yaptı. Konu linki;

http://www.tahribat.com/forumdisplayfolder.asp?folderid=90304

bu zamlara sessiz kalmamak ve sesimizi duyurmak için;

12 Temmuz Pazar günü saat 13:00'te İstanbul/Beşiktaş'ta ve İzmir/Cumhuriyet Meydanı'nda eş zamanlı mitingler düzenlenecek. Bu mitinglere tarikat olarak destek olmaya tüm mürit kardeşlerimi çağırıyorum.

Facebook etkinlik linki; http://www.facebook.com/event.php?eid=204662715540

hangi kadir? deli kadir uleeeyyyynnnn!!!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scuderia
    scuderia's avatar
    Erkek
    2. öğretimler için %500mü ohaaa aq sıçtık o zman bu sene yaylalar yaylalar vakti geldi belliki...

l enfer c est les autres Sartre ...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

ikinci öğretimim, zaten normal öğretimin 3 katı veriyodum. geçen sene altın bozdurup ödeyebildik. bu sene benimki 2 katına çıkacak bakanlar kurulu onaylarsa. naparım bilmiyorum.

sadece gurbette geçinmek bile büyük bi dert iken benim 4-5 aylık kira yemek içmek dahil tüm harcamalarım kadar harç istiyorlar.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _E_O_R_
    _E_O_R_'s avatar
    Erkek

Prometheus bunu yazdı:
    -----------------------------

ikinci öğretimim, zaten normal öğretimin 3 katı veriyodum. geçen sene altın bozdurup ödeyebildik. bu sene benimki 2 katına çıkacak bakanlar kurulu onaylarsa. naparım bilmiyorum.

sadece gurbette geçinmek bile büyük bi dert iken benim 4-5 aylık kira yemek içmek dahil tüm harcamalarım kadar harç istiyorlar.

bende ciddi ciddi okulu bırakmayı düşünüyorum. en cok istediğim bölüm olan bilgisayar mühendisliğini bıraktıracaklar bana zorla sırf 2. öğretim olduğum için. işletme filan okuyacam sanırım tekrar össye girip.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NovalgiN
    NovalgiN's avatar
    Erkek
    harç değil haraç

Yağmur dindi, yağmura inandık.|www.birboluiki.net
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sysf
    sysf's avatar
    Erkek
    amk cocukları ozeller ile yarısıyorlar sanki kardesimin odiyecegi tutar 2.2 bin e geliyor amk hıc sormuyorlar bu ınsanlar nasıl gecınıyorlar dıye zaten sehırdısında okuyor zorlanıyoruz evde bi calısan ben ta a.......... ben bunların
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek

arkadaş anlam veremiyorum bu zamlara.. yaptıkları ötv dir şudur budur indirimleri bizden çıkartmaya çalışıyorlar.. yemin ederim okulu bırakasım var artık kimlik değişimi oluyor 60 lira bilmem ne oluyor 100 lira para.. bizi sabancının torunu zannediyorlar.. okuyabilmek için çocukluğumdan beri nefret ettiğim bi işte çalışmak zorundayım.. biz birilerinin çoluğu çocuğu gibi harşlıklarımızı biriktirip gemi alamıyoruz malesef bu devran elbet döner.. çalıştığım parayla yemin ederim sadece harç parası çıkıyor :| ben nasıl ödeyeceğim diye düşünmekten geceleri uyuyamaz oldum.. gazide söylediğim zaman millet mal  mal suratıma bakıyor..

hangi akla mantığa hizmet ediyorlar hangi dine mensuplar insan mı bu kararları verenler ben bu yaşananları görünce bu şüphelerden kurtulamıyorum.. 

kontenjanlar sürekli artıyor bu sene başında derslik bulamadık okulda daha fazlasını düşünemiyorum, kalite gitgide düşüyor.. zaten yeterince yılıyoruz hayata karşı bu kadarıda fazla..

bi ara okumak isteyen kredi çeksin gibi bişeyler dönüyodu o olaya doğru gidiyor.. ayrıca kriz yok denildi durdu fatura niye bize çıkıyor.. herkes bu ülkede öğrencilere fazlasıyla yükleniyor zaten.. merkezi ısıtma olayı yüzünden sadece benim yüzümden koca adanın yönetimi değişti.. keşke fırsatım olsaydı bazı şeyleride değiştirebilseydim.. bunu okadar çok isterdim ki :|

ama tavsiyem bu protestolara gencinin de yaşlısınında katılmasıdır.. bu yapılanlar tüm türk milletine yapılıyor kimseden çıt bile çıkmıyor.. arkadaşlar umarım yeterince tepki toplar ve en azından eski meblada kalır :|

şimdi birileri çıkar yine sağa sola çeker yazdığımı ama durum budur dinimizcede hukukumuzcada insanlığımızcada bu durum böyle hakkınızı lütfen arayın..yoksa bu bizim çocukllarımızı bile etkiler önüne geçilmez :|

harç almak zaten yasal değil ama dava ediyosun kazanıyosun okula bile giremiyosun bunu bilmeyen yaşamayan anlamaz örnekleri var önümüzde.. ipin ucu kaçmış durumda artık..

biz evde 5 kişi kalıyor ve seneye okulu bırakmayı düşünüyoruz.. kısacası çaresiz durumdayız.. babamla birlikte 4 senedir bu parayı ödemek için ne sıkıntılar çektiğimizi ben bilirim.. ve üniversitede okuyan özellikle devlet üniversitelerinde okuyanların %90 ı bu durumda.. sık sık para sıkıntısına düştüğümüz için doğru dürüst okula gidemediğimçok oluyor ondan sonra da başarı bekliyor utanmadan herkes.. yazları ağır koşullarda çalışıyoruz ve dikkat edin genel olarak bu şekilde çalışanların hep ilk dönem ortalamaları düşük oluyor..

neden ? çünkü biz ilk döneme resmen tatil yapmaya geliyoruz.. umarım birşeyler değişir ben okumaktanda birilerinin boğazını beslemektende eğitim alamamaktanda çok sıkıldım :|

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar. M. Kemal Atatürk
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _E_O_R_
    _E_O_R_'s avatar
    Erkek

Denizli Pamukkale Üniversitesi'nde de bir protesto varmış yine eş zamanlı:

"12.07.2009 pazar günü saat 13.00 da kınıklı kampüsü ring durağında(kalp merkezindeki otobus duraklarının orda) basın açıklaması yapılacaktır."

Denizli'de bulunan müritlerin dikkatine.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Üniversiteli öğrenci aç kalmaz hacı çalışkan olsan zaten bi ton yerden bursu kaparsın o harç olayı da saçma zaten kredi alırsın 30tl felan bişey oluyor o kadar karşıysan okursun olursun yök başkanı indirirsin yoksa öyle protetoymuş mitingmiş yalan kimse de harç parasını yatarımadığı için okulu bırakmaz palavradır

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    azizsenel55
    azizsenel55's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    _E_O_R_ bunu yazdı:
    Prometheus bunu yazdı:

bende ciddi ciddi okulu bırakmayı düşünüyorum. en cok istediğim bölüm olan bilgisayar mühendisliğini bıraktıracaklar bana zorla sırf 2. öğretim olduğum için. işletme filan okuyacam sanırım tekrar össye girip.

aynn arada bende düşünüom offf offf

Bir gün HERKES FENERBAHÇELİ OLACAK...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _E_O_R_
    _E_O_R_'s avatar
    Erkek

KaRaKuLe bunu yazdı:
    Üniversiteli öğrenci aç kalmaz hacı çalışkan olsan zaten bi ton yerden bursu kaparsın o harç olayı da saçma zaten kredi alırsın 30tl felan bişey oluyor o kadar karşıysan okursun olursun yök başkanı indirirsin yoksa öyle protetoymuş mitingmiş yalan kimse de harç parasını yatarımadığı için okulu bırakmaz palavradır

2. öğretimlere katkı kredisi çıkmadığından bihabersin sanırım. 2. öğretim mühendislik fakültesinin harçları 2500 lira olmuş durumda. bunu ödeyemeyip okulu bırakacak birsürü insan var çevremde (bende dahil). Ayrıca burs kaparsın demişsinbu yılın başında birçok firma ve vakıfa burs için başvurdum ancak bişey çıkmadı. Ne yani illaki okumak için fettullahın cemaatine katılmam mı gerek. Çünkü burs için başvurmadığım bi tek onlar kaldı.

Toplam Hit: 4635 Toplam Mesaj: 31