folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Hazır Besleme Tavuk Ve Yumurta Üzerine

Hazır Besleme Tavuk Ve Yumurta Üzerine

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snnyk
    snnyk's avatar
    Erkek

civciv 6 ay börtü böcek ot çöp yiyo bizim köyde anca o boyuta geliyor =)

snnyk.com - code is poetry all that i know...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı
    SeRDaR bunu yazdı
    rappermcs bunu yazdı
    sanane bunu yazdı

hocam bizim köyde bol miktarda etlik tavuk çiftliği var. civciv olarak gelir en fazla 45 gün sonra tombul tombul tavuk olarak çıkar çiftlikten. 

45 günlük süreç olması gereken normal süremidir yoksa ilaçla vs ile hızlandırılmış süre midir hocam?

Hayır o tavuğun cinsi spenç tavuğu deniliyor 45 günde kesime geliyor bu cins tavuklar 

hayvan gezmiyor dolaşmıyor önüne konanı yiyor bolca yatırılınca tombullaşıyor 

birde bunların yumurta alınanları var Işık Yöntemi'yle günlük yumurta veren tavuktan daha fazla yumurta alıyorlar vs 

ben bır cok tesıs gordum bu olay yumurta tavukları dısında etlık hayvanlarda olmuyor. Hıc gormedım 

O. Tavukları kast etmedim yanlış ifade etmişim bunların derken yumurta üretimini de söylemiş ya arkadaş yumurta tavukları dediğin gibi 

tarım tv çok şey öğretiyor harbi insanın emekli babası devamlı bunları izleyince :) öğreniyor bir şeyler 

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek

bahsettiğim sürekli tüketimlerde geçerlidir

etinden vucudumuza yuksek miktarda antibiyotik ve hotmon geçer,antibiyotik bagırsaklarımızdaki bakterileri öldürür daha köyüsü zararlı bakteriler bunlara karşı daha çanuk direnç gösterir,sonucunda Vitamin ve mineral emilimi azalmasına baglı kansızlık,saç dökülmesi,stress ve mutsuzluk gibi basit sebebler çıkarken ilerleyen zamanlarda çok daha büyük sorunlar ortayaçıkabilir

hormon yüzünden ve tavuk dediğimiz hayvan dişi olduğu için erkeklerde meme büyümesi tüysüzleşme kısacası kadınlaşmaya başlanır

birbaska yönü ise helal kısmı, bu tavukların cinsini bir geçin 45 günlük tavuk,civcivdir 

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Aklıma direk şu video geldi

http://www.youtube.com/watch?v=YE9l94b3x9U

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rhodostethia
    rhodostethia's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

@Serdar
    spenç ( ispenc ) tavukları et tavuğu değildir ve kesime gelecek tavuklarda değildir. Minyatür boyutlarda 5 tırnaklı paçalı süs tavuklarının bi cinsidir ispenç. Genelde satışı olduğu için üretilir yada hobi amaçlı. 

Konuya gelirsek, mart ayı gibi et civcivi sezonu acılır alcam ben 5-10 tane beslerim bi 1.5 -2 ay fln sonra kesilir. Et tavukları en azından bizim aldıklarımızın yumurtladığını hiç görmedim anca oturduğu yerden yem yer pezevenkler. Bunun sağlanması için gezebilecekleri alan sınırlanmalıdır. atıyorm mesela kümes küçük olmalıdır. Çok gezip dolaşamasın diye. ben de şuan ispenç ve cüce cochin ( koşin ) ırkındaki tavuklardan var dededen kalma hobi benimkisi.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ferriere
    ferriere's avatar
    Erkek

hocam 5 kıtaya tavuk çiftlikleri kuran bir firmadayım sorularını yazarsan 1 hafta içinde elimden geldiğince geri dönüş yapabilrim

Toplam Hit: 4406 Toplam Mesaj: 27