folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Herşeyden Vazgeçmiş Birini, Tekrar Hayata Döndürmek ( Yardım )

Herşeyden Vazgeçmiş Birini, Tekrar Hayata Döndürmek ( Yardım )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek

Herkese hayırlı geceler abiler.

Konum çok sıkıntılı buradaki bir çok insan birçoğundan farklı görüşlere sahip çevremdeki gerizekalılardan saçma sapan aldığım öğutler yerine sizlerin görüşleri bana dahada yatkın geliceğine eminim.

Hocalar olay şöyle bir kız arkadaşım var 2 sene boyunca peşinden koştum. Ve Artık beraberiz 3 ay oldu. Beraber olmadan öncede beraberlik – çıkma sıfatı çok farklı değildi bizim için.

Neyse konuya geliyim abiler bu kız hayata küsmüş biri. Herşeyini kaybettiğini düşünüyor.
    Bazen yanıma gelıyor gözleri kan içinde ağlamaktan heder olmuş psikolejisi alt üst olmuş.
    Benım konuşmlarım ona ilah gibi geliyor. Hem tek arkadaşıyım benden başka kimsesi yok hemde sevgilisiyim. Ona konuşarak yapabiliceğim her yardımı yaptım. Oda bunu çok iyi biliyor. Artık anladı daha fazla elimden bir şey gelmediğini. Düzeltebildiğim kadar düzelttim ama ona bu yeterli gelmedi.

Sona geldiğini düşünüyor. Yardım edemediğim her zamanda dahada eriyor gencecik 19unda güzelce olgun  oturmasını kalkmasını bilen inanılmaz bir kız. Ama hergeçen gün eriyor buda benı bitiriyo.

Olay şundan ibaret.
    İlk olarak ailevi sıkıntılar: Babası çok geri kafalı bir adam eskiden kalma yanı. Çalışmıyor ve ne yaptığını annesi dahil kimse bilmiyor. Kahvelerde takılıyor . Parası var ama gerektiği zaman kullanıyor. Şöyle ; Parası var, Dolap boş, Karnı acıkırsa dolabı doldurur, Ama acıkmasa umrumda olmaz. Kendı için yaşıyan bir adam. Kızını çok seviyor ama çok sıkıyor Kız bundan muzdarip.

Herkes yaşamıştır ailevi sorun ama dahada fazlasına inemiyorum aile yönünden aynı sorunlar kalıpsal olarak. Birde eskiden yaşanmış olayları pat diye kızının önüne tekrar çıkarıyor.

2.Vaka; Kız Zamanında biriyle çıkmış. Kısmen tanıyorumda isim ve sima olarak.
    Öyle birşeyki kız sevmiyor ama aklının bir köşesinde hep. Hiç unutmadığını unutamadığını söylüyor.
    Hatta öyle birşeyki birazdaha derinlere indiğim zaman terso yapıyo bağrıyo. Değişiyor. Allaha şukur cisel olarak bir sıkıntı olup olmadığını en başından oğrendım o konuda rahatım ama hanı ne yaşadıysa bu çocukla abi unutamıyor amk çok sevmiş kahrolmuş ve şimdi kendını toparlamış ama sadece toparlamakla kalmış. Kendısının fotobyografik hafızası olduğuna çok inandırmış. Asla unutamıycağını düşünüyor.

Düşününkü ben bunu bildiğim halde bu kızla beraberim. Seviyorum çünkü. Oda bunu bildiğimi bilerek benım yanımdan 2 sene hiç ayrılmadı. Ona tek sahip çıkan benım tek dinleyen benım yardım eden tek benım. Korkar insan evden kaçıcak kendıne bir şey yapıcak diye. Yaa hocalar öyle bir durumdaki intaahar etti edicek. Bende yoruldum artık söliycek tesellim kalmadı göstericek bir gerçeklikte.

Çok düşündüm uzunca zamandırda düşünüyorum birini hayata tekrar döndürmek için ne gerekir ?

Hayatta görebiliceğimiz güzelliklerdir? Görmediğimiz ufak espiriler ? Ne biliyim hanı yüksek bir tepeye gidersin tüm şehrin ışığı kasveti ayaklarının altındadır daha önce hiç okadar ışığı bir arada görmemişsindir. Hiç. Etkiler büyüler sana hiç anlamadığın bir duygu yükler.  Bu şekil güzellikler  hiç farkında olmadığımız ama önümüzde duran şeyler

Gezerken görülücek. Gidilicek Hayattan zevk almasını sağlıycak her şey.

Maddi durumum pek yok ama durum gerektiricek tavsiyelerede tabikide açığım.
    konuyu burada açmamamın sebebi Tahribatta ;

Bir çok insan var. Binlerce farklı kafa,Binlerce farklı düşünce. Farklı dallar psikoloji okuyanlar görmüş geçirmiş insanlar. Bilgi yüklü bir sürü insan. Oturduğum semtteki kova başı çocuklarına sorduğuma ve aldığım cevaplara pişmanım amk. Sizlerin yardımı iyi gelicektir umarım Herkese şimdiden teşekkurler.

Not: mod abiler konu yanlış yerdeyse özürlerimi şimdiden dilerim

Bu plandan niye profil resmi değişmiyor
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo

Hocam bir insanı hayata döndürmek pek kolay değildir.  İnsanın kendisinin istemesi lazım evvela. Ancak baktın istemiyor, yaşaması gerektiğini ona kabullendirebilmen gerek. Neden yaşaması gerektiğini kabullendirebilmen gerek.  Öncelikle kendi durumu çok çok kötü olabilir hem fizyolojik hem de psikolojik açıdan ama beterin beteri vardır diye bir söz var. Yani bu kız ne kadar kötü olsa da ondan daha kötü durumlarda olan insanlar da var. Ama sen bunu 50 bin kere anlatsan da karşındaki insan bunu kabullenmez. Çünkü görmediği bir şeye inanmanın hiçbir mantığı yoktur.

İlk etapta yanına alacakların, 2-3 kutu mide hapı ve bir adet jilet olsun. Sonra kızın yanına git ve onu yanına alıp bir yetim yurduna ziyarete git. Sonra yaşlılar yurduna. Pek bir şey konuşma. Oradaki insanlarla muhattap ol kız da yanındayken. Dertlerini sıkıntılarını dinleyin beraber. Oradan çıkıp ruh ve sinir hastalıkları hastanesine gidin beraber. Hastaları inceleyin, muhabbet edin. Umutlarını dinleyip, yok oluşlarını gözlemleyin. Mümkünse bunlar için birkaç gün öncesinden randevu gibi bir şey al kızın durumunu anlatıp.

Sonra yine kızı yanına al. Bu insanlar bu kadar beter haldeyken bile nasıl hala yaşamaya çabalıyorlar ve hayata dair umut besleyebiliyorlar diye hayıflan ve kıza bu konudan dem vur. Ardından genelde ufak çocukların olduğu bir parka götür kızı. Bir banka oturun. Çocukları göster ve 

"Esas yaşaması gereken onlar, şunların gözündeki mutluluğa, umut ışığına bak. Bizim gibi, bugün ziyaret ettiğimiz diğer insanlar gibi kayışı koparmış, hayatı es geçmiş insanların yaşamasının bir mantığı yok" gibisinden afilli cümleler kur. Sonra çıkar cebinden mide hapını ve jileti. Bu dünyada hakikaten yaşanmaya değer bir şey kalmadıysa senin için, seç ikisinden birini de. Ölmeye bu kadar meraklıysan, tüm bu gördüğümüz insanlığın dertlerinin yanında seninkinin aşikar bir şekilde daha bir başa bela, daha bir umutsuz olduğunu düşünüyorsan, tam bu anda, tam burada beraber sonlandıralım bu saçmalığı de. Tabi hissetmen lazım bunları söylerken. Şahsen ben bu konuşmayı yapsam gözlerim dolardı.

O gün, tam da o an, o kızın hayata bakış açısı değişir. Tabi tüm bu olaylar gelişirken ara ara hem gittiğiniz yerlerde hem de kızla başbaşayken gelecekle ilgili konuşmayı da ihmal etmemen gerekir. İşte şu şekil olursa seninle şunu yaparız gibisinden.

Eğer fazla uçuk geldiyse başka türlü şeyler için de düşünüyorum, onları da aktarırım.

1049 tarafından 20/Nis/13 01:10 tarihinde düzenlenmiştir

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PyramiD
    PyramiD's avatar
    Erkek

Pisikolojik tedavi almasına yardımcı ol. burada kim ne derse sikleme.. Doktor en iyisini bilir boşa okumuyor amk.

PyramiD tarafından 20/Nis/13 01:02 tarihinde düzenlenmiştir

Merhabaaaaa
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

yazdıklarınıjn hepsini okudum. olaylar farklı olsa da psikolojik durumların %90ını aynı şekilde ben de ilk aşkımla yaşadım.

3 sene idare edebildim. sonra baktım ki herşeyi bana endekslemiş, hayatında tek ben varım gibi. 

büyük bi ailevi problemim oldu. kızdan ayrıldım ben de.

sonra baktım da şimdi dağ gelse üstüne gene yıkılmazç ben terk edince dünyayı öğrenmiş hatun..

hiç ayrılmak istemiyordum ama ayrılmak zorundaydım. hala aklımda o. ama gün geçtikçe iyi ki de ayrılmışız diyorum.

ayrılmışız ki ikimiz birden hayatımızı skeceğimize en azından o mutlu olabilmiş..

senin durum da pek farklı değil gibi.

hayatından çık git dünya kaç kucakmış öğrensin, güçlensin..

ben öyle yaptım, kızın şimdi taş gibi sinirleri psikolojisi var. kolay kolay bişey alt edemez..

ha bunu yaparsan kendi mutluluğunla yaşam enerjinle vedalaş. bence değerdi ve değdi de.

Şimdi onu bırak sen düşün, o kadar seviyo musun ?

Not: bir kısmında lafı gtünden de anlamış olabilirim. ama doldum lan ben de söylemek istedim...

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek
    PyramiD bunu yazdı

Pisikolojik tedavi almasına yardımcı ol. burada kim ne derse sikleme.. Doktor en iyisini bilir boşa okumuyor amk.

Gitmiyo be abim gönderemiyorum aileside göndermek istedi gitmedi ama sözlerimin her biri ona çok iyi geliyo yanı alıcağım her iyi bir bilgiyi ona ben verirsem bu ona iyi gelir babasını bile sıklemiyo ben ne dersem o giriyo kafasına

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı

yazdıklarınıjn hepsini okudum. olaylar farklı olsa da psikolojik durumların %90ını aynı şekilde ben de ilk aşkımla yaşadım.

3 sene idare edebildim. sonra baktım ki herşeyi bana endekslemiş, hayatında tek ben varım gibi. 

büyük bi ailevi problemim oldu. kızdan ayrıldım ben de.

sonra baktım da şimdi dağ gelse üstüne gene yıkılmazç ben terk edince dünyayı öğrenmiş hatun..

hiç ayrılmak istemiyordum ama ayrılmak zorundaydım. hala aklımda o. ama gün geçtikçe iyi ki de ayrılmışız diyorum.

ayrılmışız ki ikimiz birden hayatımızı skeceğimize en azından o mutlu olabilmiş..

senin durum da pek farklı değil gibi.

hayatından çık git dünya kaç kucakmış öğrensin, güçlensin..

ben öyle yaptım, kızın şimdi taş gibi sinirleri psikolojisi var. kolay kolay bişey alt edemez..

ha bunu yaparsan kendi mutluluğunla yaşam enerjinle vedalaş. bence değerdi ve değdi de.

Şimdi onu bırak sen düşün, o kadar seviyo musun ?

Not: bir kısmında lafı gtünden de anlamış olabilirim. ama doldum lan ben de söylemek istedim...

Çok güzel demişsin be abim saolaısn dediğini tam tamına 2 sene önce ona ilk başında söyledim sana yardım edemezsem bir yerte tıkanırsam artık elimden bir bok gelmezse. Son seçenek var. Onu yapıcam belki üzülücem hayatım sikilicek ama sen çok güçlü olucaksın diye. Hiç istemiyorum ama onu bırakıp gidersem tamamen yalnız olucak senın dedikllerin olucak bir bir dahadaha güçlü olucak dağ gibi olucak ama öyle birşeyki iste bunu yapmak istemiyorum birazdaha vakit olsada belki başka bir yol bulurum diyorum.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    BlacKShelD bunu yazdı

Çok güzel demişsin be abim saolaısn dediğini tam tamına 2 sene önce ona ilk başında söyledim sana yardım edemezsem bir yerte tıkanırsam artık elimden bir bok gelmezse. Son seçenek var. Onu yapıcam belki üzülücem hayatım sikilicek ama sen çok güçlü olucaksın diye. Hiç istemiyorum ama onu bırakıp gidersem tamamen yalnız olucak senın dedikllerin olucak bir bir dahadaha güçlü olucak dağ gibi olucak ama öyle birşeyki iste bunu yapmak istemiyorum birazdaha vakit olsada belki başka bir yol bulurum diyorum.

valla dostum benim yaptığım gibi yapmazsan ne olur ne olmaz neler yaşarsınız bilemem,

lakin ben gibi yaparsan ne olur onu diyebilriim..

bi kere kesinlikle seni sevdiğimden ayrılıyorum falan feşmekan hiç bişey deme.bak gözlerinin içine seninle uğraşamıcam artık, başkasından hoşlanıyorum falan de aksi halde daha kötü olur onun için..

ha böle yaparsan da git kendini becer başka yapacak bişeyin kalmaz onu diyim bşta. ben dayanabildiğim kadar dayandım, daha da dayanırdım onun için ama imkanım yoktu, kötüydüm bir çok sorunlar çıktı. istemeden de olsa artık daha fazla skmiyim hayatını diye ayrıldım. tam ne durumdasın bilemem ama bazen sırf o mutlu - iyi olsun diye ömrü boyunca söveceği, iki dünyada eli yakasında insan olmayı göze alman gerekir...

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı
    BlacKShelD bunu yazdı

valla dostum benim yaptığım gibi yapmazsan ne olur ne olmaz neler yaşarsınız bilemem,

lakin ben gibi yaparsan ne olur onu diyebilriim..

bi kere kesinlikle seni sevdiğimden ayrılıyorum falan feşmekan hiç bişey deme.bak gözlerinin içine seninle uğraşamıcam artık, başkasından hoşlanıyorum falan de aksi halde daha kötü olur onun için..

ha böle yaparsan da git kendini becer başka yapacak bişeyin kalmaz onu diyim bşta. ben dayanabildiğim kadar dayandım, daha da dayanırdım onun için ama imkanım yoktu, kötüydüm bir çok sorunlar çıktı. istemeden de olsa artık daha fazla skmiyim hayatını diye ayrıldım. tam ne durumdasın bilemem ama bazen sırf o mutlu - iyi olsun diye ömrü boyunca söveceği, iki dünyada eli yakasında insan olmayı göze alman gerekir...

Sölediklerin gayet mantıklı hocam. Saolasın bunu son ihtimal olarak hala tutucam sende anlıyorsundur benı. Sevdiğini bırakmak zordur

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek
    Ayazz bunu yazdı

Hocam bir insanı hayata döndürmek pek kolay değildir.  İnsanın kendisinin istemesi lazım evvela. Ancak baktın istemiyor, yaşaması gerektiğini ona kabullendirebilmen gerek. Neden yaşaması gerektiğini kabullendirebilmen gerek.  Öncelikle kendi durumu çok çok kötü olabilir hem fizyolojik hem de psikolojik açıdan ama beterin beteri vardır diye bir söz var. Yani bu kız ne kadar kötü olsa da ondan daha kötü durumlarda olan insanlar da var. Ama sen bunu 50 bin kere anlatsan da karşındaki insan bunu kabullenmez. Çünkü görmediği bir şeye inanmanın hiçbir mantığı yoktur.

İlk etapta yanına alacakların, 2-3 kutu mide hapı ve bir adet jilet olsun. Sonra kızın yanına git ve onu yanına alıp bir yetim yurduna ziyarete git. Sonra yaşlılar yurduna. Pek bir şey konuşma. Oradaki insanlarla muhattap ol kız da yanındayken. Dertlerini sıkıntılarını dinleyin beraber. Oradan çıkıp ruh ve sinir hastalıkları hastanesine gidin beraber. Hastaları inceleyin, muhabbet edin. Umutlarını dinleyip, yok oluşlarını gözlemleyin. Mümkünse bunlar için birkaç gün öncesinden randevu gibi bir şey al kızın durumunu anlatıp.

Sonra yine kızı yanına al. Bu insanlar bu kadar beter haldeyken bile nasıl hala yaşamaya çabalıyorlar ve hayata dair umut besleyebiliyorlar diye hayıflan ve kıza bu konudan dem vur. Ardından genelde ufak çocukların olduğu bir parka götür kızı. Bir banka oturun. Çocukları göster ve 

"Esas yaşaması gereken onlar, şunların gözündeki mutluluğa, umut ışığına bak. Bizim gibi, bugün ziyaret ettiğimiz diğer insanlar gibi kayışı koparmış, hayatı es geçmiş insanların yaşamasının bir mantığı yok" gibisinden afilli cümleler kur. Sonra çıkar cebinden mide hapını ve jileti. Bu dünyada hakikaten yaşanmaya değer bir şey kalmadıysa senin için, seç ikisinden birini de. Ölmeye bu kadar meraklıysan, tüm bu gördüğümüz insanlığın dertlerinin yanında seninkinin aşikar bir şekilde daha bir başa bela, daha bir umutsuz olduğunu düşünüyorsan, tam bu anda, tam burada beraber sonlandıralım bu saçmalığı de. Tabi hissetmen lazım bunları söylerken. Şahsen ben bu konuşmayı yapsam gözlerim dolardı.

O gün, tam da o an, o kızın hayata bakış açısı değişir. Tabi tüm bu olaylar gelişirken ara ara hem gittiğiniz yerlerde hem de kızla başbaşayken gelecekle ilgili konuşmayı da ihmal etmemen gerekir. İşte şu şekil olursa seninle şunu yaparız gibisinden.

Eğer fazla uçuk geldiyse başka türlü şeyler için de düşünüyorum, onları da aktarırım.

Aradığımda böyle birşey be üstad ellerin dert görmesin yanı mantıklı ve aklıma pek gelmıycek birşey. Dedim ya buradaki insanların bakış açısı geniş yardımcı olurlar bana diye allah razı olsun senden eğer ki vaktin varsa aklındada böyle şeyler varsa bana pm at hocam senın fikirlerin bana çok yardımcı olucak

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    BlacKShelD bunu yazdı

Sölediklerin gayet mantıklı hocam. Saolasın bunu son ihtimal olarak hala tutucam sende anlıyorsundur benı. Sevdiğini bırakmak zordur

sen gene de iyi düşün. ordan nasıl görünüyorum bilmiyom da bu taraftan hıyara benziyom.

başka bir yolu vardır ama mutlaka bi uzman tedavisi olması lazım zannımca.

insan psksından kendimce biraz anlarım. fırsatım olsa mum gibi ederim de maalesef :/

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı
    BlacKShelD bunu yazdı

sen gene de iyi düşün. ordan nasıl görünüyorum bilmiyom da bu taraftan hıyara benziyom.

başka bir yolu vardır ama mutlaka bi uzman tedavisi olması lazım zannımca.

insan psksından kendimce biraz anlarım. fırsatım olsa mum gibi ederim de maalesef :/

Saolasın hocam bu bile hiç değilse tıkanıp kalan düşüncelere farklı bir yol göstermeye yetti saolasın 

Toplam Hit: 6010 Toplam Mesaj: 45