folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Hisseli Tarla Aldık Sıkıntı Yaşıyoruz.

Hisseli Tarla Aldık Sıkıntı Yaşıyoruz.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanane
    sanane's avatar
    Erkek

Hocam moralin bozulacak ama benzer durum arkadaşın başına geldi. Hissedara satmak zorunda kaldı. 

Naber la?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exchanger
    exchanger's avatar
    Erkek

Aldığınız tarla adamın hissesinin içindeyse ve 20 dönümün altındaysa öncelikle o tarlayı hissedarların alma hakkı var. O yüzden istese tarlayı elinizden alır ama bildiğim kadarıyla sattığınız adamların parayı vermesi lazım size.

"Dünyanın bütün kötülüklerine baş kaldır. Bazen senin iyiliğin başkasının kötülüğüne de olabilir. Kendi iyiliğine de baş kaldır..." Y.Kemal
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baron_27
    baron_27's avatar
    Erkek

bu izalei şuyu nun belli süresi vardır. mesela 6 ay ise bunu geçirirse bu hakkı da son bulur, gördüğü, satışı bildiği halde alıcı olmamışsa hakkı yanar, diğer türlü adamın elindeki yeri siz satın almayı deneyin anlaşma yolunu. yoksa da mahkemede kendisine bildirilmiş ama almak istememiş olduğunu yani siz alırken haberi varmış engel olabilirdi olmamış, aldıktan sonra ortaya çıkmış bunu mahkemeye ispat edebilirseniz geri alma hakkı olamaz. size satan kiişi diğer paydaşa haber verdiğini satın almak istemediğini mahkemede beyan etmeli ikna ederse alamaz.

netten izalei şuyu dava örneklerine bakmanı öneririm.

baron_27 tarafından 07/Kas/16 23:56 tarihinde düzenlenmiştir

///______________
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Seminerist
    Seminerist's avatar
    Erkek

beyler herşey için sağolun. Babam vazgeçiyor hiç mücadele etmedi , anabacı küfr ettim çektim gittim. Bu saatden sonra yapıcak birşey yok orospunun çocugu dede 2 gün sonra ölücek hala ne koparırımın peşinde . Böyle dünyanın ben anasını avradını sikeyim.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kadirozdemir
    kadirozdemir's avatar
    Erkek
    Seminerist bunu yazdı

beyler herşey için sağolun. Babam vazgeçiyor hiç mücadele etmedi , anabacı küfr ettim çektim gittim. Bu saatden sonra yapıcak birşey yok orospunun çocugu dede 2 gün sonra ölücek hala ne koparırımın peşinde . Böyle dünyanın ben anasını avradını sikeyim.

Sürekli ya yarın bir gün biri çıkıp alır filan korkusu olacağına başka bir tarla arayışına geçmeniz daha iyi olur hocam. Meraktan yorumları tek tek okudumda hani hiç başkasına satış yapıp işletme filan uğraşma. Her türlü riskli gibi. Çok istiyorsan ama konuyla alakalı resmi bir yere başvur elbet bir kurtuluşu vardır.

www.kadirozdemir.net @kadirozdemirnet
Toplam Hit: 3411 Toplam Mesaj: 26
diğer hisse sahibinin mahkemeye vermesi