Hız Sorusu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

iki araç biri taksi biri kamyon ikiside 100 km hızla gidiyor hangisi daha hızlı gider. tartışma konusu oldu aynı diyorum ama yok illa kamyon daha hızlı gider diyor. tekeri büyük müş falan net cevap blen var mı?

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meliksah
    Meliksah's avatar
    Erkek

1 kilo demir mi pamuk mu ağırdır gibi bişe hocam. tabiki ikisi aynı hızda gider. 

aa iyi olmuş lan. güncelleme yapayım imzaya bi ara :W
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo
    x-files bunu yazdı

iki araç biri taksi biri kamyon ikiside 100 km hızla gidiyor hangisi daha hızlı gider. tartışma konusu oldu aynı diyorum ama yok illa kamyon daha hızlı gider diyor. tekeri büyük müş falan net cevap blen var mı?

teker büyüklüğü önemli değil hocam direk hızlar verilmiş. soruyu şöyle sorsalardı eve kamyon daha hızlı giderdi diyebilirdik ancak hızları eşittir.

örnek soru : tekerlekler dakikada 10 devir yapıyor felan gibisinden sorulmuş olsa.

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

Böyle sorumu olur ? ikiside 100 km ile gidiyorsa ikiside aynı gider.

dersin ki teker büyüklüğüne göre hangisi daha fazla döner yada hangisi daha fazla güç harcar ot bok vs.. vs.. o zaman ayrı

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gecement
    Gecement's avatar
    Erkek

Aynıdır.

Solak Cerrah
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    x-files bunu yazdı

Kim diyosa afedersin ama baya salakmış.İlk önce ona hızın anlamını sor.

Hız yol*zamandır yani mesela saatte 100km hızla gidiyor diyorsan o kaplumbağa da olsa monster truck da olsa saatte 100km yol alır.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek
    MMB bunu yazdı

1 kilo demir mi pamuk mu ağırdır gibi bişe hocam. tabiki ikisi aynı hızda gider. 

bende aynısını dedim bana bir kaynak gösterebilecek var mı?

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    x-files bunu yazdı
    MMB bunu yazdı

bende aynısını dedim bana bir kaynak gösterebilecek var mı?

Buna kaynak/kanit vs isteyen adamla muhabbeti kes hoca

...said addicted.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sherlock.
    r10aldinho
    r10aldinho's avatar
    Erkek

ikiside hızlı gider

İlk batışını ben gördüm güneşin, Gün dönümüne sen yetiştin, Kaptanı benim bu geminin, En son ben çıkarım, Panik etmeyin ___________________________________________________________ iletisim: www.tahribat.com@gmail.com
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek
    MMB bunu yazdı

hocam 1 kg pamuk daha ağırdır. nedenine gelirsek havalı ortamda havanın kaldırma kuvveti vardır.

buda Vbcisim(cismin batan hacmi)xdhava(havanın yogunluğu)xg(yerçekimi ivmesi)

1 kg pamuğun hacmi 10 olsun bir 1 kg demirin hacmi de 1 olsun yani demriin asıl ağırlığı 2 kg olur ama biz 1 kg ölçeriz öte yandan pamuğun ağırlığı 11 kğ olur ama biz yine 1 ölçeriz bu durumda pamuk daha ağır olur 

I am Jack's inflamed sense of rejection
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih54
    Fatih54's avatar
    Erkek
    asiminnesli bunu yazdı
    MMB bunu yazdı

hocam 1 kg pamuk daha ağırdır. nedenine gelirsek havalı ortamda havanın kaldırma kuvveti vardır.

buda Vbcisim(cismin batan hacmi)xdhava(havanın yogunluğu)xg(yerçekimi ivmesi)

1 kg pamuğun hacmi 10 olsun bir 1 kg demirin hacmi de 1 olsun yani demriin asıl ağırlığı 2 kg olur ama biz 1 kg ölçeriz öte yandan pamuğun ağırlığı 11 kğ olur ama biz yine 1 ölçeriz bu durumda pamuk daha ağır olur 

Ama orda bu durum ihmal edilmiyor mu?

Toplam Hit: 7080 Toplam Mesaj: 67