Hız Sorusu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CnkGn
    CnkGn's avatar
    Erkek

v ( hız ) =x ( yol ) / t (zaman ) olduğundan hızlarda eşit ise eşit sürede istenilen mesafe gidilir . Hızı etkileyen faktörler formulden anlaşılcagı gibi yol ve zamandır .

yo yo yo 1-4-8-3 to the 3 to the 6 to the 9 representing the abq. what up biaatch! leave at the tone...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

ikiside aynı sürede aynı miktarda yol alır. Yani 100 km/ saat hızla gidiyorsa saatte 100 kmlik yol alırlar. 

Fakat kamyonun momentumu daha fazladır. momentum = hız x kütle olayından bakarsak. 

Ayrıca tekerlek boyları da dönme sayısını etkiler. 

Hadi siz şunu yanıtlayın  bir birine doğru 50'şer km/saat hızla yaklaşan iki tren arasında 100 km/saat hızla uçan bir kuş bir trenden diğerine gidip 

gelmektedir. 2 tren çarpışana kadar bu kuş kaç kez git gel yapmıştır (:

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

motosiklet daha hızlı gider çünkü daha küçüktür..

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OFree
    OFree's avatar
    Erkek
    ltcelik bunu yazdı

motosiklet daha hızlı gider çünkü daha küçüktür..

bence lamborgini :)asdasdasd

Freedoom is not free.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Clickanddie
    Clickanddie's avatar
    Erkek

ikiside yavaş gider

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Desingers
    Desingers's avatar
    Erkek

ister 1 ton ol ister 1 kg ol 100 km/sa hızla gidiyorsansa 100 km/sa hızla gidiyorsun demektir. ikiside aynı hızda gider motorlada 100 basarsın arabaylada basarsın 100 ikiside aynı hzda gider 100 ile gidttikten sonra

Senin Yadınla Ya Rabbim!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Desingers
    Desingers's avatar
    Erkek
    lazussak bunu yazdı

Bir matemaitçi olarak şunu söylim; hızdan bahsediyorsunuz ama kastetmek istediğiniz şey hız değil başka bişey. eğer otomobil ve kamyon yanyana gidiyorsa ve ikisininde hızları saatte 100 km ise ikiside yanyana gitmeye devam eder.ancak kamyonun tekeri otomobilinkine göre daha büyük(tekerin çapı) olduğu için kamyonun tekeri daha az tur atar.

Buna en güzel örnek orta okulda çözdüğümüz traktör doruları olabilir. arka teker ön tekere göre büyüktür.Traktör hareket ederken ön teker arka tekere göre daha fazla tur atar.

SONUÇ OLARAK: o arkadaşına şunu söyle madem hızları aynı olan iki araçtan kamyon otomobilden daha hızlı gidiyorsa bir TRAKTÖRün tekerleri nasıl birlikte hareket ediyor.Yoksa arka tekerin ön tekere yetişmesi lazımdı :D

tekaradan katılıyorum

Senin Yadınla Ya Rabbim!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    asiminnesli bunu yazdı
    MMB bunu yazdı

1 kilo demir mi pamuk mu ağırdır gibi bişe hocam. tabiki ikisi aynı hızda gider. 

hocam 1 kg pamuk daha ağırdır. nedenine gelirsek havalı ortamda havanın kaldırma kuvveti vardır.

buda Vbcisim(cismin batan hacmi)xdhava(havanın yogunluğu)xg(yerçekimi ivmesi)

1 kg pamuğun hacmi 10 olsun bir 1 kg demirin hacmi de 1 olsun yani demriin asıl ağırlığı 2 kg olur ama biz 1 kg ölçeriz öte yandan pamuğun ağırlığı 11 kğ olur ama biz yine 1 ölçeriz bu durumda pamuk daha ağır olur 

kardeş sen kütleyi nasıl ölçüyorsun?

http://tr.wikipedia.org/wiki/Kütle

NoktaliVirgul tarafından 17/Eyl/12 13:21 tarihinde düzenlenmiştir

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CellyM
    CellyM's avatar
    Erkek

bende bu gibi bi konuda arkadaşla tartışmaya girmiştim.

konumuz; 100km hızla giden bir ferrariyle 100km hızla giden bir doğan şahin herneyse, arkadaş diyo ferrari daha hızlı gider, yok diyorum eşittir sonuç olarak sen 100km diye bi sınır koyuyosun yok diyo ferrari daha hızlı gider. sonra gitti başka bi arkadaşa sordu oda diyo ferrari daha ızlı gider, bunlar toplandı 3 5 kişi oldular ferrari diyolar, ben tek başıma diyorum eşittir.

diyelim ki ferrari daha hızlı gidiyo, bu durumda gittiği 100km değildir, 90 80 düşer mesafe. yok diyolar ferrariyle doğan arasında devir farkı var.

ferrari 100km hızı 2. viteste 3000 devirde yakalasa doğan 100km hızı 5.viteste 3000 devirde yakalar ama ne kadar devir farkıda olsa ibreler 100ün üzerinde sabit durursa eşit sürede ve yanyana giderler, yok diyolar olmaz öle şey.

deli olmuştum ya, bu durumda gittiği 100km değildirki, sen ibreyi sabitle 100km ye ama ferrari daha önde gidiyosa bu demektirki ferrarinin ya göstergesi yanlış, ya da 100km gitmiyodur.

sonuç olarak eşittir kardeşim : ))

http://www.tahribat.com/Murit-CellyM/
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tutum
    tutum's avatar
    Erkek

şimdi bu cihazların hız ölçerleri de sıkıntılı olabilir. yanlış ölçüm yapıyor olabilir. o zaman saatte 100 ile gittim sanan traktör aslında 98 ile gidiyorsa 100 ile giden vinç daha hızlıdır.

https://youtu.be/-bvKwS7GeVs
Toplam Hit: 7064 Toplam Mesaj: 67